Jak promować swój sklep internetowy

Jak promować swój sklep internetowy

Założenie sklepu internetowego to duży krok na przód i świetny wybór jeśli chcemy prowadzić biznes w sieci. Nie jest to jednak wszystko co powinniśmy uczynić jeśli naprawdę pragniemy odnieść sukces.

Mówi się, że jak nie ma czegoś w Internecie to tak naprawdę to coś nie istnieje. Prawda jest jednak taka, że nawet jeśli coś jest w sieci, to również może tak jakby nie istnieć. Tak jest właśnie ze sklepami internetowymi, które pomimo tego, że istnieją w sieci to nie są w stanie zarobić ani grosza. Taki biznes po prostu się nie opłaca i prędzej czy później doprowadza do bankructwa. Są jednak sposoby na to, aby wypromować sklep internetowy tak, żeby przynosił zyski, na które przecież czekamy.

Odpowiednie pozycjonowanie sklepu

Pozycjonowanie każdej strony znajdującej się w Internecie jest bardzo ważne. Również trzeba pozycjonować sklepy internetowe, aby potencjalni klienci mogli je odnaleźć. Niektórzy mogą zastanawiać się nad tym po co się dokładnie pozycjonuje strony i co to daje.

Przede wszystkim pozycjonowanie strony pozwala na odnalezienie jej w wyszukiwarkach takich jak na przykład Google. Sklep, który będzie widoczny w Google może liczyć na klientów. Nie jest to jednak takie łatwe, ponieważ pozycjonowanie wymaga czasu i przede wszystkim nakładów pieniężnych. Jeśli mamy taką możliwość to warto zatrudnić do tego fachowców, którzy w odpowiedni sposób zajmą się pozycjonowaniem. Dzięki temu osoby wpisujące określoną frazę w wyszukiwarce odnajdą link do naszego sklepu.

Reklama na różnego rodzaju portalach społecznościowych

O tego typu reklamę możemy zadbać sami i nie potrzebujemy do tego niczyjej pomocy. Wystarczy założyć na kilku portalach profile naszego sklepu i co jakiś czas dodawać jakieś nowe posty. Na przykład warto wrzucać informacje na temat nowych produktów dostępnych w sklepie.

Dziś najpopularniejsze portale społecznościowe to Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat. Warto jak najbardziej z nich korzystać. Każdy sam jest w stanie prowadzić konta na tego typu portalach. Jest to świetna reklama i nie powinno się z niej rezygnować.

Zareklamuj sklep na cudzej stronie internetowej

Jest to ciekawy sposób reklamy, który może przynieść naszemu sklepowi sporo nowych klientów. Za reklamę na cudzej stronie internetowej musimy jednak zapłacić. Koszt zależy przede wszystkim od tego, jaką popularnością cieszy się dana strona pośród internautów. Warto reklamować się na popularnych stronach. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie jest to tanie. Jeśli jednak nasze inne środki reklamy i promocji sklepu internetowego zawodzą, to warto zdecydować się na taki krok.

Cicha reklama na różnych forach internetowych

Na forach internetowych może reklamować się każdy. Użytkownicy for nie lubią jednak reklam w takich miejscach. Jeśli więc chcemy się tutaj zareklamować, co nie jest najgorszym sposobem promocji sklepu, to warto robić to w miarę dyskretnie.

Jak więc powinna wyglądać taka reklama? Przede wszystkim powinna sprawiać wrażenie neutralnej wypowiedzi. Możemy zareklamować nasz sklep wskazując na jego asortyment tak, jakbyśmy sami byli jego klientami. Zanim to jednak uczynimy, to warto wcześniej napisać kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt postów po to, aby nie zostać posądzonym o rejestrację w celu reklamy. Jeśli zostaniemy posądzeni o reklamę to skutek może być całkiem odwrotny od zamierzonego, przynajmniej na danym forum.

Warto również wiedzieć, że taką formę reklamy i promocji sklepu internetowego możemy prowadzić sami. W sieci jednak wiele firm decyduje się na zatrudnienie osób, które będą sklep na forum reklamować. Nie jest to duży koszt dlatego jeśli mamy taką ochotę i potrzebę, to możemy zlecić takie zadanie komuś innemu. Oczywiście za pewną, niewygórowaną opłatą.

YouTube dla sklepów internetowych

Z pozoru może się to wydawać dziwne, ale rzeczywiście na portalu YouTube również możemy się zareklamować. Dokładnie na kanałach znanych Youtuberów, którzy za stosowną opłatą wspomną w swoich produkcjach filmowych o naszym sklepie internetowym.

Wybór znanych twórców jest naprawdę spory. Ci najwięksi będą zapewne bardzo drodzy i początkującego biznesmena raczej nie będzie na nich stać. Warto jednak napisać to mniej znanych osobistości z YouTuba, które również mają i tak spora liczbę subskrybentów, oglądających ich filmy. Trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych do kilku tysięcy. Jeśli jednak jesteśmy w stanie przeznaczyć takie kwoty pieniędzy na promocję swojego sklepu to warto o tym pomyśleć.

Jak widać sposoby na promocję sklepu mogą być kosztowne bądź praktycznie darmowe wymagające poświęcenia im trochę naszego czasu. To z jakich skorzystamy zależy tak naprawdę tylko i wyłącznie od nas samych i od naszych możliwości finansowych.

Na początku można próbować promować sklep samemu na portalach społecznościowych i forach. Z czasem jeśli będziemy mieli na to środki zawsze możemy skorzystać z płatnych, znacznie lepszych sposobów promocji. Trzeba pamiętać o tym, że każda reklama i sposób promocji jest dobry, jeśli przynosi pozytywny skutek. Jeśli więc w naszym sklepie internetowym pojawią się klienci, to znaczy, że osiągnęliśmy sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *