Jak rozpocząć swoją przygodę z programami afiliacyjnymi

Jak rozpocząć swoją przygodę z programami afiliacyjnymi

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zarabiać pasywnie z Twojej strony internetowej, ten wpis jest dla Ciebie. Jeśli masz produkt i chcesz sprzedać więcej, możesz zaoferować promotorom zachętę finansową poprzez program partnerski. Jeśli nie masz produktu i chcesz zarabiać pieniądze, możesz promować produkt, który Twoim zdaniem ma wartość i zarabiać na nim dochód jako affiliate marketer.

Blogerzy zarabiają pieniądze, budując publiczność, która im ufa, a następnie oferując produkty lub usługi, które naprawdę pomogą tej publiczności.

Marketing Afiliacyjny jest naprawdę tylko szybszym sposobem na zaoferowanie produktów i usług bez konieczności samodzielnego ich tworzenia.

W praktyce jest to nowoczesna interpretacja bardzo starego pomysłu – uzyskanie prowizji od sprzedaży. Przedstawiasz swoim czytelnikom produkty lub usługi zaufanych firm lub osób prywatnych i otrzymujesz prowizję od każdej sprzedaży.

Dla blogerów, oznacza to, że można znaleźć produkt lub usługę, które lubisz, promować je swoim czytelnikom i zarabiać część zysku z każdej sprzedaży.

Bloggerzy mogą zawierać linki do produktów i usług w postach na blogu, w e-mailach, postach w mediach społecznościowych i wiele innych.

Zalety programów afiliacyjnych o których się nie mówi

  • Możesz zarabiać na swoim blogu szybciej niż gdybyś stworzył swoje własne produkty od podstaw.
  • Możesz dowiedzieć się, o jakie typy produktów prosi twoja publiczność, zmniejszając ryzyko wprowadzenia własnego produktu na rynek w przyszłości.
  • Możesz przyzwyczaić czytelników do idei kupowania od Ciebie – i zwiększyć ich poziom zaufania, pod warunkiem, że wybierzesz odpowiednie produkty i usługi do sprzedaży.

Z tej metody przykładowo skorzystał Michał Szafrański z bloga jakoszczedzacpieniadze.pl

Czy marketing afiliacyjny może być dobrym sposobem na zarabianie?

Zdecydowanie! Możesz zarabiać pieniądze za pomocą różnych programów polecających.

Jeśli zarejestrujesz się w programie partnerskim ulubionej marki odzieżowej i polecać będziesz i ich produkty to otrzymasz prowizję, gdy odwiedzający, który wyślesz ze swojej strony, bloga lub strony na Facebooku dokona zakupu.

Możesz polecać książki, usługi finansowe, wynajem pokoi, hotele, wynajem samochodów i wiele innych.

Warto zainteresować się również sieciami afiliacyjnymi w których znajdziesz dużo tematyk i nisz dostępnych od razu. Nie musisz wtedy rejestrować się na poszczególnych stronach oferujących swój program partnerski. Od razu masz wszystko w jednym miejscu. Przykładem takiej sieći jest MyLead.

MyLead jest kompleksowym portalem który oferuje niezbędne narzędzia służące zarabianiu na affiliacjach. Znajdziesz tam mentorów dostępnych 24/7, mnóstwo świetnych poradników ułatwiających stawianie pierwszych kroków w zarabianiu przez internet oraz innowacyjne programy które dostarczą Ci ogromnych zysków. Jeżeli jesteś zainteresowany, kliknij w grafikę poniżej i zacznij swoją przygodę z zarabianiem w affiliacjach!

Kiedy dołączysz do programu partnerskiego i wybierzesz produkty, które chcesz sprzedać, sieć afiliacyjna dostarczy Ci unikalny kod partnerski, którego możesz użyć, aby skierować ruch na stronę klienta.

Ruch na stronie www

Nadszedł więc czas, aby porozmawiać o największym dylemacie marketingu afiliacyjnego, ruchu. Jest to najbardziej wymagająca część Twojej pracy i jeśli nie masz odpowiedniego przewodnika strategii marketingowej afiliacyjnej, możesz równie dobrze zapomnieć o swoich marzeniach biznesowych online. Zrozumienie tego jest ważne, więc zacznijmy od wspomnienia niektórych z najbardziej efektywnych źródeł ruchu dla marketerów afiliacyjnych:

  • Reklamy Google
  • Reklamy na YouTube
  • Reklamy na Facebooku

Jeśli zwrócisz uwagę na powyższą listę, to wszystko o czym mówię to ruch płatny, ponieważ jest to najlepszy sposób na budowanie biznesu.

Ułożę ją dla Ciebie tak, jak jest. Rozpoczęcie udanego marketingu afiliacyjnego wymaga pracy, czasu i inwestycji. Musisz budować markę, budować lejki, uczyć się tuzina różnych rzeczy każdego dnia, aby prowadzić swoją firmę.

Wybierz niszę

Zanim jeszcze zaczniesz budować swoją pierwszą stronę, będziesz musiał zdecydować, do której niszy zamierzasz dotrzeć.

Kilka kluczowych pytań, które należy sobie zadać przy określaniu swojej niszy, to

Jakie tematy mnie pasją?

Czy w tej niszy są pieniądze?

Jaki temat mogłem sobie łatwo wyobrazić pisząc 100 postów na blogu?

Czy w tej niszy są dostępne programy partnerskie?

Konkretne Programy partnerskie

Kiedy już zdecydujesz się na niszę, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, co jest tam w zakresie programów i produktów do promowania.

Sprawdź ile prowizji można zrobić z produktów. Upewnij się, że zapisałeś się na programy, które są opłacalne i przynoszą wystarczający zwrot z inwestycji.

Produkty i usługi, które będziesz promował wśród swoich odbiorców muszą być odpowiednie i dobrej jakości. Upewnij się, że w nie wierzysz i wiesz wszystko o nich, ponieważ będzie to miało kluczowe znaczenie dla Ciebie dostarczając produkty do odbiorców.

Musisz budować zaufanie z publicznością, więc upewnij się, że produkty i usługi, które wybierzesz do promowania są wystarczająco wiarygodne.

4.4/5 - (7 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.