Jak się sprawdzić w BIK?

Jak się sprawdzić w BIK?

Ocena punktowa BIK jest ważna dla każdego, kto pragnie ubiegać się o kredyt. Nie wszyscy jednak wiedzą, że możliwość sprawdzenia BIK nie leży jedynie w rękach banku.

Z powodzeniem można samodzielnie sprawdzić scoring BIK, aby przed wizytą w placówce banku przekonać się, jak wygląda nasza wiarygodność kredytowa i czy możemy liczyć na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Podpowiadamy jak to zrobić i dlaczego warto.

Dlaczego warto sprawdzić się w BIK?

Powodów, dla których warto sprawdzić historię w BIK, jest więcej niż jeden. Przede wszystkim jeśli chcemy ubiegać się o kredyt, dobrze jest sprawdzić zadłużenie w BIK przed wizytą w banku. Pozwoli to uniknąć rozczarowania i przygotować się na informacje, które otrzymamy od przedstawiciela banku. Podobnie sytuacja ma się w przypadku, kiedy otrzymaliśmy już odmowną decyzję kredytową podczas wizyty w placówce.

Sprawdzenie siebie w BIK da nam pogląd na wysokość naszego scoringu BIK i tym samym pozwoli się przekonać czy warto ubiegać się o kredyt w innych bankach, czy też nasza ocena BIK jest tak niska, że nie pozwoli nam na zaciągnięcie jakiegokolwiek zobowiązania kredytowego. Warto bowiem wiedzieć, że banki mają bardzo różne wymagania co do wysokości scoringu BIK. Dlatego też kredytobiorca, który w jednym banku otrzymał już negatywną decyzję kredytową, bez przeszkód może otrzymać pozytywną decyzję w innym banku. Kolejnym powodem, który może skłonić do sprawdzenia historii w BIK jest spłacanie aktualnie jakiegoś kredytu. Jest to ciekawa opcja, by przekonać się czy informacje o spłacanych ratach są na bieżąco przekazywane do BIK. Dzięki temu możliwa jest szybka reakcja w razie gdyby w BIK pojawiły się nieprawidłowe informacje na nasz temat.

Jak się sprawdzić w BIK?

Aby sprawdzić siebie w BIK wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Zatem jak sprawdzić BIK online? Przede wszystkim należy wejść na stronę internetową Biura Informacji Kredytowej a tam wypełnić formularz. Do jego prawidłowego uzupełnienia będzie niezbędny numer PESEL i numer dowodu osobistego. W dalszej kolejności będzie wymagane potwierdzenie tożsamości. Można to zrobić poprzez skan dowodu osobistego lub przy użyciu listu poleconego. Wykorzystanie metody z mailowym przesłaniem skanu jest dużo szybsze i pozwala w krótszym czasie otrzymać dostęp do swojego konta w BIK. Kolejnym krokiem jest ustanowienie hasła i zalogowanie się na stronie internetowej Biura Informacji Kredytowej. Teraz można z powodzeniem wygenerować raport i sprawdzić historię w BIK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *