Jak się wybić na Instagramie w 2022 – 5 sposobów

napis

Chcesz zacząć przygodę na Instagramie i zadajesz sobie pytania, jak zyskać obserwatorów. Wobec tego podpowiem Ci 5 skutecznych sposobów, jak odnieść sukces na Instagramie i jak zdobyć rzesze odwiedzających Twój profil. Do tych zasad stosują się osoby, które osiągnęły sukces. Ty również możesz to zrobić.

Czytaj też o Social Media

Co rozumiemy pod pojęciem obserwujący na Instagramie

Jest to liczba osób, które aktywnie podążają za Twoja aktywnością. Dostrzegają oni nowe zdjęcia, które dodajesz oraz są aktywni. Dają lajki, piszą komentarze. Wśród osób, znajdzie takie, które cenią sobie prywatność. Większa liczba obserwujących oznacza większe zasięgi.

Im więcej odwiedzających, tym wyższa pozycja Twojego profilu na Instagramie. Jak to wygląda w praktyce? W przypadku gdy polubisz lub zaobserwujesz dowolną osobę, użytkownicy, którzy mają podobne zainteresowania, szansa na obejrzenie treści będzie większa. Gdy to dla Ciebie jest skomplikowane, nie przejmuj się. W dalszej części tego artykułu zostanie to dokładnie wyjaśnione.

Sposób 1 – jak dodać na Instagram zdjęcia

Takie działanie jest nieodzowne, dla tych, którzy chcą zdobyć jak największą liczbę obserwatorów. Pamiętaj o tym, aby zdjęcia wygrywać systematycznie i regularnie. Powodem tego jest działanie algorytmu Instagrama, który promuje takie działanie.

To nieodzowny element, na który musisz zwrócić baczną uwagę. Regularne publikowanie zdjęć sprawi, że Twoi użytkownicy będą do tego działań przyzwyczajeni oraz zwiększą się Twoje zasięgi. Odwiedzanie zdjęć w określonych godzinach stanie się normą. Algorytm natomiast gloryfikuje regularną częstotliwość publikowania zdjęć.

Sposób 2 – kiedy publikować zdjęcia na Instagramie

Jakie są najlepsze godziny dodawania zdjęć. Są to dni, kiedy jest najlepiej dodawać zdjęcia czy też może minuty ich publikacji, gdy najczęściej te zdjęcia są lajkowane. Sprawa wygląda tak, że godziny i minuty publikowania zdjęć mogą mieć znaczenie dla popularności oraz osiągania większych zasięgów.

W tej sekcji zdradzę Ci najlepszy czas na dzielenie się treściami z użytkownikami. Zbyt duża liczba postów niestety źle wpływa na interakcję.

Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedz sobie sam na to pytanie. Czy chcesz, żeby ktoś zaśmiecał Twoją tablicę zbyt dużą ilością publikacji? Nie uważasz, że będzie to dla Ciebie męczące. Tak właśnie jest. Dlatego publikuje zdjęcia z umiarem oraz tylko te bardzo wartościowe.

Godziny publikacji natomiast muszą odbywać się w porze zwiększonej aktywności użytkowników w internecie. Przecież gdy będziesz wstawiać zdjęcia o 4 rano, wtedy masz nikłe szanse na dotarcie do większej liczby osób, gdyż o tej porze większość z nas śpi.

Sposób 3 – jakie wyróżniamy filtry na Instagramie

Osoby odwiedzające profil chcą ukryć pewne niedoskonałości, wobec czego stosują oni różne filtry. Są one pomocne w tak zwanym “ulepszeniu” zdjęć. Nadają im pewnego rodzaju głębi, naszego wyglądu. W sklepach typu Google Play lub App Store znajdziesz różne aplikacje, które pomogą twórcom zdjęć w ich edycji.

Niestety nie każda taka aplikacja jest przydatna. Zdarzają się sytuacje, kiedy dana aplikacja zawiera w sobie różne wirusy, które będą dla Ciebie zagrożeniem.

Gdy nie chcesz używać filtrów na Instagramie, wtedy konkretna aplikacja może Ci w tym pomóc. W przeszłości różne filtry Instagrama były bardzo brzydkie i nie szły w parze z obowiązującymi standardami. Na firmę spłynęła fala krytyki z całego świata. Dlatego Instagram postanowił coś z tym zrobić. Po pewnym czasie wprowadzono nowe i ładne filtry. To spowodowało, że Instagram stał się lepiej postrzegany.

Sposób 4 – właściwy opis zdjęcia publikowanych na Instagramie

Niestety wielu początkujących zapomina o właściwym i sensownym opisie oraz wypełnieniu bio dla swojego konta. To bardzo złe podejście do tematu, gdy chcesz aby Twój profil zyskiwał na coraz większej popularności. W opisach możesz zawrzeć różne hasztagi oraz oznaczyć innych użytkowników.

Dodatkowe, specjalne triki są dostępne w opisach na Instagramie i są one dostępne na system iOS. Wartościowy i odnoszący się do tematyki kanału opis oraz informacja bio są dobrze odbierane przez algorytm Instagrama.

Sposób 5 – jakie są popularne hashtagi na Instagramie

Wykorzystanie najpopularniejszych hashtagów w działalności Instagramowe to klucz do odniesienia sukcesu. W ten sposób Twoje zdjęcia dotrą do większej liczby osób, a na tym przecież Ci ma zależeć.

Instagram to doskonałe miejsce, aby zyskać użytkowników, którzy będą obserwować Twój profil oraz przeglądać Twoje zdjęcia. To fajne zajęcie dla osób prywatnych, które chcą zaistnieć w sieci. Również dla działań biznesowych Instagram jest nieodzowny. Znajdziesz tam profile zarówno małych jak i tych dużych firm, którzy walczą o klienta. Życzę sukcesów w Twojej działalności Instagramowej.

Czytaj dalej: Jak zrobić dobry film na Instagram

3.2/5 - (ilość ocen: 83)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.