Jak uruchomić własny foodtruck i ile to kosztuje?

foodtruck

Istnieje wiele różnych pomysłów na biznes. Jednym z nich jest uruchomienie własnego foodtrucka. Jest to bardzo ciekawy biznes, jednak niestety dość wymagający, a dodatkowo bardzo mocno uzależniony od pogody biznes. Jednak mimo wszystko tego rodzaju biznes pozwala na zarobienie całkiem uczciwych pieniędzy, zwłaszcza jeżeli lubi się produkcję jedzenia oraz kontakt z ludźmi.

Ile trzeba zainwestować?

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta jakby się mogło wydawać. Wszystko zależy od wielu różnych czynników. Bardzo dużo zależy od tego jakie wyposażenie będzie się chcieć na początku.

Samochód może kosztować od 30 do nawet 200 tysięcy w zależności od wyposażenia oraz tego czy jest nowy czy też używany. Kolejną rzeczą, którą należy uwzględnić w koszcie kupna samochodu jest jego wyposażenie na konkretne potrzeby.

Kolejną kwestią jest to czy chcemy tworzyć brand już na samym początku czy też możemy się bez tego obejść. Oczywiście wyposażenie w środku będzie znacznie się różniło w zależności od jedzenia jakie chce się serwować.

Oczywiście to nie koniec. Kolejnymi kosztami jakie trzeba ponieść jest benzyna, opłata za stałe miejsce czy też opracowanie receptur jeśli chodzi o jedzenie.

Odpowiednie odbiory

Trzeba pamiętać, że rozpoczynając działalność w branży gastronomicznej nie obejdzie się bez odbioru foodtrucka przez sanepid oraz bez posiadania ważnych badań sanitarno-epidemiologicznych przez wszystkich pracowników. Trzeba również zadbać o zapewnienie warunków, które określone są w unijnym rozporządzeniu na temat zbiorowego żywienia.

Lokalizacja i pogoda

To co ma największy wpływ na to czy biznes się uda jest lokalizacja oraz pogoda. O ile na to pierwsze mamy jeszcze jako taki wpływ, o tyle niestety na pogodę już nie. Od obydwóch tych czynników zależy bardzo dużo zależy. Przede wszystkim istotna jest ilość osób, które będą korzystały z usług dostarczanych przez nas oraz możliwość określenia wyższych cen. Im mniejsza konkurencja i więcej potencjalnych klientów tym lepiej.

1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 19 grudnia 2017 o 11:11

    My z małżonką pare lat temu zapragnęliśmy własnego food-trucka. Wzięliśmy wtedy pożyczkę 12.000. Pomogło nam to wtedy na starcie stanąć na własne nogi

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *