Jak urządzić biuro na małej przestrzeni

Jak urządzić biuro na małej przestrzeni

Bez trudu można urządzić małe biuro w sposób funkcjonalny, nawet jeśli ma być przestrzenią roboczą dla wielu osób. Bardzo ważne jest jednak zaplanowanie pomieszczenia przede wszystkim pod względem funkcjonalnym, a estetykę pomieszczenia zostawić na koniec.

Dzięki harmonicznej, wyrównanej aranżacji można nawet uzyskać trochę wolnej przestrzeni. Jeśli jednak zaczniemy ustawiać meble biurowe jak popadnie szybko może okazać się, że niestarczy na wszystko miejsca, a samo biuro będzie wyglądać jak graciarnia, a nie jak miejsce pracy.

Od czego zacząć?

Zawsze warto narysować na kartce papieru plan biura lub też zrobić to w programie komputerowym. W ten sposób bez przestawiania mebli można zobaczyć czy wszystko się zmieści. Ale aby oszczędzić sobie czasu i pieniędzy na umeblowanie biura warto też zrobić listę rzeczy priorytetowych, których nie może w biurze zabraknąć. Zawsze są to biurka, krzesła, regały na segregatory z dokumentami i szuflady na inne materiały. Od biura i krzesła musi być też odpowiednia ilość miejsca do ściany czy do innych biurek, aby zapewnić przestronny ciąg komunikacyjny.

Funkcjonalne meble

Dysponując niewielką przestrzenią i meble powinny być małych gabarytów. Niestety wielkie biuro prezesa może się nie zmieścić, albo sprawi, że zabierze przestrzeń potrzebną dla dwóch osób. Dlatego najlepsze są meble wielofunkcyjne. Zamiast rozłożystych biurek można wybrać proste stoliki z wsuwanym słupkiem meblowym z szufladami pod nie. Można też postawić na meble modułowe, które można dowolnie ustawiać, aby uzyskać najbardziej optymalną aranżację wnętrza. Także urządzenia biurowe powinny być wielofunkcyjne. Zamiast kupować osobno drukarki i skanera można kupić jedno urządzenie, które drukuje, skanuje i kseruje na szybko. Warto też znaleźć miejsce na magazyn rzeczy, które nie są w danej chwili potrzebne, ale są niezbędne do funkcjonowania firmy. Mogą to być na przykład dokumenty potrzebne do kolejnej inwestycji czy faktury za ubiegły rok w segregatorach.

Kolory i światło

Małe przestrzenie dobrze jest utrzymywać w jasnych kolorach, ponieważ optycznie je powiększają i rozświetlają. Każde biuro czy miejsce pracy powinno być też równomierni oświetlone, aby zapewnić pracownikom komfort pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *