Jak zdobywać obserwatorów na Twitterze

twitter

Przedstawię Ci najpopularniejsze i najskuteczniejsze techniki pozyskiwania tak zwanych followersów. Mowa Twitterze. Jesteś posiadaczem konta na Twitterze, ale niestety nie ogląda Twojego profilu zbyt wiele osób? Co masz zrobić z tym fantem? Z tego artykułu dowiesz się, jak zdobywać regularnie obserwujących na Twój profil. Dzięki temu artykułowi poznasz techniki, które zwiększą liczbę Twoich obserwatorów.

Twitter jest świetnym narzędziem do komunikacji oraz źródłem aktualnych wiadomości o Polsce i świecie. Codziennie jest odwiedzany przez wielu użytkowników we wszystkich zakątkach świata. Pod względem serwowania aktualnych informacji bije na głowę nawet Facebooka. Dlatego, gdy jesteś posiadaczem konta na Twitterze, musisz zadbać o odpowiednie wypromowanie go i szerszy zasięg.

Jeśli marzysz o zbudowaniu pewnego autorytetu w konkretnej branży, musisz zainwestować sporo energii oraz czasu na pozyskiwanie obserwatorów. Trzeba skupić się na jakości. Wtedy będzie to publika zainteresowana Twoimi wpisami.

Follow za follow

Jest to najprostsze rozwiązanie na zdobycie followersów. Pamiętaj o tym, aby dodawać osoby tylko i wyłącznie z Twojej branży. Gdy kogoś zaobserwujesz, wtedy dostanie ta osoba powiadomienie. Gdy tematyka Twojego konta będzie odpowiednia, wtedy taka osoba podąży za Twoim kontem i będziesz uzyskiwać rzeszę fanów.

Używanie hasztagów ma sens

Gdy publikujesz posty, pamiętaj o tym, aby używać hasztagów. One definiują temat. Wiele osoby, które korzystają z Twittera, wyszukuje właśnie hasztagi. W ten sposób możesz dotrzeć do szerszej publiki. Pamiętaj, aby hasztagi odnosiły się do tematu i były sensowne. W sytuacji, kiedy zamierzasz dotrzeć do publiki polskiej, nie stosuj hasztagów angielskojęzycznych, gdyż widzowie będą rozczarowani takim stanem rzeczy. Możesz także wykorzystywać bieżące wydarzenia sportowe, medialne, koncerty i tak dalej. Wtedy jest spora szansa, że Twoje konto na Twitterze zostanie szybciej zauważone i widzowie będą przy Twoim koncie klikać przycisk “follow”. Podpatruj także konkurencję, która używa hasztagów. Wzorowanie się na innych jest dobrą praktyką i można się wiele nauczyć oraz wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Prowadź ożywione dyskusje

Jest to świetna metoda na pozyskanie większej liczby osób, ich zaangażowanie oraz pozyskanie na Twoje konto. Wchodzenie w interakcje z obcymi użytkownikami jest opcją dostępną na Twitterze. Wrzucaj interesujące tematy, które wzbudzą zainteresowanie ludzi, którzy to rozpoczną ożywione dyskusje. Pamiętaj o nie stawianiu na jednostronną komunikację. W ten sposób możesz sobie zaszkodzić. Bezsensownym działaniem jest nagminne wrzucanie filmów, na przykład 100 dziennie. W ten sposób zrazisz do siebie widzów i efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Sprawdzaj też, jak często twitty wrzuca Twoja konkurencja. Możesz w pewnych aspektach ją naśladować.

Tworzenie list

Zastosowanie się do tego punktu jest pozytywnie odbierane przez samego Twittera oraz Twoją publikę. Nie jest wymagane obserwowanie wszystkich kont, wystarczy, że utworzysz odpowiednio profilowane listwy. Osoby, które będą dodawane do tych list, zostaną o takim zdarzeniu poinformowano. Gdy zastosujesz tego typu praktyki, wtedy zobaczysz, że szansa na odwiedzenie Twojego profilu wydatnie się zwiększy. To jest pozytywna kwestia w zakresie promocji Twojego konta. Warto o tym pomyśleć. Istotna jest Twoja aktywność.

Czym jest Follow Friday?

Co to w ogóle oznacza? W sytuacji, gdy nie jesteś aktywnym użytkownikiem Twittera, to wtedy masz prawo o tym nie wiedzieć. Follow Friday jest oznaczany jako #FF. Jest to sposób, który polega na rekomendowaniu takich kont, które mogą Ciebie potencjalnie zainteresować. Oczywiście wszystko dzieje się tylko w piątki. Wtedy należy umieścić w odpowiednim wpisie właściwego hasztagu oraz koniecznie trzeba wymienić użytkowników, których chcesz zaobserwować. Następnie wymienieni użytkownicy reagują na Twój post. Piszą komentarze, dyskutują oraz zaczynają obserwować Twój profil. Tego typu działanie ma w sobie ogromny potencjał, który powinieneś wykorzystać. To większy znacząco popularność Twojego profilu na Twitterze.

Promowanie się na Twitterze. Podsumowanie

I na tym koniec opowieści o zdobywaniu użytkowników dla Twojego profilu. Teraz już wiesz, jakie działania podjąć by zwiększyć popularność konta oraz dotrzeć do większej liczby osób. Jeżeli chcesz odnieść sukces na Twitterze, koniecznie wdrażaj wymienione wyżej metody w życie. To niezwykle istotne z punktu widzenia popularności Twojego profilu. Oczywiście możesz także wpaść na własne autorskie pomysły, które dotyczą promocji na Twitterze. Możesz linkować na forach do Twojego Twitterowego profilu. Można wykonać solidną i jakościową promocję konta na Facebooku lub YouTube. To także często spotykane rozwiązania marketingowe. Wszystko zależy od Ciebie, Twojej pracowitości oraz kreatywności. Do odważnych świat należy. Ja bym jeszcze dodał, że do ambitnych, pracowitych oraz pomysłowych. Dziękuję Ci, że mi towarzyszył, czytając ten wpis. Teraz masz już pełną świadomość w zakresie marketingu oraz promocji na popularnym Twitterze.

4.4/5 - (ilość ocen: 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.