Jak zrobić telefonem film na Instagrama?

aplikacja instagrama

Nie bój się eksperymentować z kadrami. Nie bój się eksperymentować z montażem. O wiele łatwiej montuje się film, kiedy zmienia się kadry. Z tego artykułu dowiesz się jak zrobić film na Instagrama przy użyciu telefonu. Dowiesz się także, z jakich aplikacji korzystać.

Przeczytaj też: jak reklamować firmę na Instagramie

Warto zwrócić uwagę na aplikację InShot. Kluczowe jest to, aby przygotować materiał. Możesz do tego wykorzystać otoczenie – na przykład słońce. Niestety, gdy filmujesz telefonem, pojawiają się po bokach paski, które koniecznie musisz usunąć przed wstawieniem filmu na Instagram.

Instagram stworzył aplikację, która służy do nagrywania filmów hyperlapse

Aplikacja ta jest całkowicie darmowa. Dzięki firmie Instagram możesz od teraz tworzyć filmy poklatkowe hyperlapse na smartfonach iPhone. Jak wynika z nazwy, program ten służy do tworzenia płynnych filmów do aż 45 minut w modelu poklatkowym hyperlapse.

Tego rodzaju filmy cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Możliwe jest także profesjonalne przygotowanie filmów hyperlapse przy wykorzystaniu drogiego sprzętu lub amatorsko. Aplikacja ta oferuje szereg praktycznych rozwiązań, dzięki czemu nagrywanie filmy nigdy nie było tak proste.

Program Hyperlapse from Instagram cechuje się bardzo prostą obsługą. Każdy sobie z nim poradzi. Do korzystania z tej aplikacji nie jest wymagana żadna rejestracja. Wystarczy, że ja pobierzesz i od razu możesz ją uruchomić. Maksymalny czas rejestracji filmu to 45 minut.

Jest również możliwość jego przyspieszenia dwukrotnie, czterokrotnie, sześciokątne, ośmiokrotnie, dziesięciokrotnie lub dwunastokrotnie. Przyspieszenie filmu można od razu przejrzeć na ekranie. Program został dobrze dopracowany i jego obsługa nikomu nie sprawi najmniejszych problemów.

W momencie nagrywania filmu, widoczny jest czas nagrywania oraz czas gotowego filmu.. Gdy zapiszesz dany film, może od razu udostępnić go na Facebooku lub Instagramie. W programie znajdziesz także opcję stabilizacji obrazu. W tym wypadku wykorzystywany jest żyroskop, który pozwoli ustabilizować właściwie obraz oraz ustali położenie urządzenia.

Mimo, że nie jest to stabilizacja optyczna, zasługuje na uwagę i szacunek. Program Hyperlapse from Instagram jest całkowicie darmowy. W każdej chwili możesz go pobrać na telefon.

Instagram tworzy nową platformę dla filmów wideo. Czy zagrozi YouTube’owy?

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Od wielu lat Instagram pozwala użytkownikom na publikowanie krótkich filmów. Lecz to firmie nie wystarcza, dlatego tworzy nową platformę IGTV. Od pewnego czasu pojawiły się w sieci plotki, że Instagram chce znieść 60-sekundowe limity dla filmów wideo.

Częściowo zostały one potwierdzone. Wynika to z wydania nowej platformy wideo. W czasie premiery Instagram pochwalił się miliardem użytkowników. To wielki sukces firmy. Każdy wie co to jest Instagram. Marka rozpoznawalna jest na całym świecie.

Do czego służy IGTV?

Jest to aplikacja, dzięki której możesz oglądać i udostępniać pionowe filmy. Instagram zabiera o to, aby GTV była platformą tylko na smartfony. Postawiono na wertykalne wideo. Ogląda się je przyjemniej i bardziej komfortowo.

Oferta pionowego wideo, które trwa godzinę?

Czy jest to trafiony pomysł? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Takie rozwiązanie sprawdziło się w przypadku Instagram Stories oraz Snapchata. Jednak tam znajdują się krótkie filmy. Na tym polega różnica. Nie trzeba obracać telefonem, żeby zobaczyć w sieci kilkusekundowy film.

W przypadku platformy IGTV mowa o publikacjach długich filmów. Górna granica wynosi aż 60 minut. Trzeba wspomnieć także, że pionowy format mocno zawęża obszar widzenia. Dlatego przykucie uwagi widza jest utrudnione. Trzeba także zaznaczyć, że filmy horyzontalne cechują się tym, że wiele programów jest stworzonych właśnie dla nich.

Możliwość połączenia konta na Instagramie

Czy to jest wada, czy zaleta IGTV? Do IGTV można zalogować się za pomocą konta na Instagramie. Firma oznajmia, że to spore ułatwienie w obsłudze. Dzięki temu można oglądać filmy ulubionych twórców. Jest to z pewnością pozytywna wiadomość dla samych twórców. Otóż już na starcie mają oni zapewnioną dużą publikę, przez co oglądalność ich filmów jest wysoka. Niestety problem dotyczy widzów.

IGTV przyczynia się do sztucznego nabijania wyświetleń

Na wstępie, kiedy uruchomisz aplikację, zaczynają odtwarzać się pierwsze filmy, które proponuje system. Następne filmy możesz wybrać z wysuwanej listy.

W tym artykule chciałem Ciebie uświadomić, w jaki sposób możesz telefonem nagrywać filmy na Instagrama. Opowiedziałem też Ci o platformie IGTV – nowym wynalazku firmy Instagram. Popularność IG jest z dnia na dzień coraz większa, dlatego pracownicy Instagrama robią wszystko, aby przyciągnąć uwagę internautów na całym świecie.

A Ty, korzystasz z Instagrama? Jeśli jeszcze nie, to koniecznie załóż tam konto. Czeka Ciebie miłe i fajnie spędzony czas. Instagram to miejsce dla twórców amatorów, jak i firm. Możesz tam zacząć promować produkty lub usługi Twojego przedsiębiorstwa. To nic nie kosztuje.

Czytaj dalej: Jak się wybić na Instagramie

4.4/5 - (ilość ocen: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.