Jaki biznes otworzyć w mieście w 2022 roku

Jaki biznes otworzyć w mieście

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej może wydawać się łatwe, są to jednak tylko i wyłącznie pozory. Przecież nie jest istotne tylko to, żeby biznes założyć ale to, aby przynosił on dochody, które umożliwią życie na wysokim poziomie.

To jest cel większości osób myślących o własnej działalności. Jaki biznes otworzyć w mieście?

Wydaje się, że w miastach mamy większe pole do popisu, niż w przypadku wsi. W mieście jednak z reguły spotkamy się z dosyć dużą konkurencją, praktycznie w każdej dziedzinie.

W większości przypadków będziemy musieli zdecydować się na biznes, który już w danym mieście funkcjonuje. Nie oznacza to jednak tego, że nie mamy szansy na sukces.

Działanie przy dużej konkurencji

Przy sporej konkurencji obawy przed założeniem własnego biznesu są spore. Jeśli jednak nie zaryzykujemy, to nie mamy szans przekonać się o tym, jak mógłby potoczyć się nasz dalszy los. W dzisiejszych czasach nie liczy się tylko i wyłącznie cena oferowana za usługę czy produkt. Liczy się także jakość, ponieważ klienci są coraz bardziej wymagający.

Aktualnie w mieście warto zainteresować się prowadzeniem jednoosobowej działalności jako kierowca taksówki. Koszty jakie musimy ponieść na początku naszego biznesu nie są zbyt wysokie, o ile oczywiście posiadamy własny samochód.

Ciągle słyszy się o tym, że taksówkarze nie zarabiają zbyt wiele i ciężko im wiązać koniec z końcem. Prawda jest jednak taka, że ciągle ich przybywa, więc nie może być aż tak źle. Szczególnie warto takim biznesem zainteresować się w dużych miastach takich jak na przykład Kraków, Warszawa, Wrocław, gdzie bardzo wiele osób chętnie korzysta z taksówek. Największe zainteresowanie usługami tego typu zauważalne jest w piątki, soboty i niedziele. Ciężką pracą w weekend jesteśmy w stanie zarobić naprawdę sporą kwotę pieniędzy.

Kolejnym pomysłem, pomimo tego, że konkurencja jest dosyć spora jest założenie punktu lotto. Nie od dziś wiadomo, że spora część społeczeństwa systematycznie grywa w gry lotto. Punkty lotto są praktycznie na każdym kroku, a i tak ciągle widać w nich kolejki chętnych do gry osób. Warto takim rozwiązaniem jak najbardziej się zastanowić. Do sprzedaży kuponów można zatrudnić kogoś bądź samemu się tym zająć. Jest to naprawdę ciekawy pomysł na biznes szczególnie dla tych osób, które posiadają jakiś niewielki lokal w miejscu często uczęszczanym przez ludzi.

W każdym mieście dobrze prosperują również sklepy z używaną odzieżą. Początkowy koszt takiego biznesu nie jest niski, ponieważ trzeba wynająć lokal, który nie powinien być zbyt mały, a także zainwestować w sprowadzenie towaru. Oczywiście ważne jest również to jaki towar będzie znajdował się w sklepie. Klienci chętnie decydują się na zakupy w sklepach z używaną odzieżą jednak zwracają uwagę na jakość ubrań. Nie warto dlatego sprowadzać kiepskiej jakości produktów, ponieważ od dłuższego już czasu trend na rynku uległ zmianie.

Ekskluzywny biznes

Niektórzy myśląc o uruchomieniu własnej działalności gospodarczej nastawiają się bardziej na klientów z wyższych sfer. Są to klienci zamożni, którzy mogą sobie pozwolić na większy wydatek. Zanim jednak zdecydujemy się na tego typu biznes w mieście, trzeba zastanowić się nad tym, ilu bogatych klientów jesteśmy w stanie zainteresować swoją ofertą. Jak wiele osób majętnych mieszka w naszym mieście?

Zazwyczaj im większe miast tym jest ich więcej, ale nie musi to oznaczać, że będą chcieli robić drogie zakupy właśnie tutaj. Jeśli jednak po głębszym zastanowieniu się i tak decydujemy się na uruchomienie biznesu skierowanego do zamożnej części społeczeństwa, to warto pomyśleć na przykład o uruchomieniu galerii sztuki, gdzie będzie można nie tylko ze sztuką obcować, ale również obrazy, rzeźby zakupić. Ciekawym biznesem jest również antykwariat. Osoby bardziej zamożne bardzo często interesują się zabytkowymi przedmiotami. Antykwariat może być więc dochodowym biznesem.

Biznes skierowany do osób młodych

W miastach coraz częściej pojawiają się Escape Room’y. Jest to nowość dlatego tym bardziej warto się nad tym biznesem zastanowić. Escape Room to pokój, do którego wchodzi grupa znajomych aby świetnie się bawić. Mają do rozwiązania masę zagadek i dopiero po ich ukończeniu udaje im się z pokoju wydostać. Pomieszczenia są świetnie przygotowane tak, aby nadać odpowiedni klimat całej sytuacji. Zabawa w Escape Room’ach jest skierowana głównie do młodych osób jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoby w każdym wieku korzystały z tego rodzaju zabawy. Jest to świetne miejsce na spotkania integracyjne więc ofertą tego typu miejsc mogą być zainteresowane także na przykład szkoły, korporacje, które chcą zżyć ze sobą pracowników.

Uruchomienie własnego biznesu to nie taka prosta sprawa. Każdy z nas może działalność założyć. Nie każdy jest jednak skazany na sukces, a wszyscy przecież go oczekujemy. Liczy się pomysł, ale nie jest on najważniejszy. Konkurencja jest bardzo silna, jednak pośród niej są osoby radzące sobie w biznesie lepiej i gorzej. Dużo zależy dlatego od osoby, która biznes prowadzi i jej zaangażowania w jego tworzenie.

4.3/5 - (ilość ocen: 15)

3 komentarzy. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

 • 5 maja 2017 o 15:56

  Ja otwieram w swoim mieście klub fitness, a że nie mam doświadczenia w branży zdecydowałem się na franczyzę, bo oferują pomoc i doradztwo. Moda na bycie fit trwa, więc trzeba korzystać jak jest taka możliwość.

  Odpowiedz
 • 19 września 2017 o 16:24

  Już nie mogłem dużej wytrzymać na etacie, wziąłem się za otwieranie burgerowi. Myślałem, że starczy mi oszczędności, jednak się przeliczyłem i stanąłem przed widmem katastrofy. Wziąłem się w garść, ale nie dałem się zwieść „szybkim i tanim” i zdecydowałem się na sprawdzoną gotówkową. Wyszperałem i jakoś dalej sobie poradziłem. To ważne, by walczyć o marzenia.

  Odpowiedz
  • 19 września 2017 o 19:03

   Myśmy chcieli wiedzieć co i gdzie Pan wyszperał 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.