Jaki terminal płatniczy wybrać do małej firmy?

Jaki terminal płatniczy wybrać

Chcesz wprowadzić we własnej firmie płatności przy wykorzystaniu kart płatniczych? Jeżeli tak to powinieneś zainwestować w odpowiedni terminal płatniczy? Jednak odpowiedź na pytanie jaki terminal płatniczy wybrać do małej firmy wcale nie jest taka prosta.

Wszystko zależy od konkretnych oczekiwań. Standardowe terminale dostępne na rynku umożliwiają metody płatności przy wykorzystaniu kart płatniczych, smartfona z funkcją płatności zbliżeniowych, kodem Blik, który generowany jest na telefonie. Poniżej przedstawimy podstawowe różnice pomiędzy różnego rodzaju terminalami.

1. Stacjonarny czy przenośny

Terminale stacjonarne – są one podłączane do linii telefonicznej, internetu stacjonarnego czy też internetu mobilnego (GPRS). Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wykorzystania jednocześnie dwóch łącz, z których jedno jest łączem zapasowym.
Terminale przenośne – korzystają one z internetu mobilnego bądź też łączą się z siecią przy wykorzystaniu WI-FI. Są one lekkie i poręczne, oraz pracują na akumulatorach.

2. Z PinPad czy bez?

PinPad to dodatkowe urządzenie, w którym jest tylko klawiatura oraz odpowiednie czytniki służące do płatności przy wykorzystaniu smartfona, Blik czy też metody zbliżeniowej. Dzięki temu nie musimy wręczać klientowi całego terminala, a jedynie małą specjalną przystawkę.

3. Z drukarką czy bez

Drukarka służy do wydrukowania odpowiedniego potwierdzenia dla klienta. Terminale tego rodzaju integrują się z systemem kasowym dzięki czemu wystarczy wprowadzić kwotę na kasie, a drukarka zajmie się wykonaniem odpowiedniego wydruku.

4. Ekran czaro-biały czy też kolorowy?

W przypadku terminali płatniczych ekran czarno-biały jest bardziej czytelny oraz wyraźniejszy. Co prawda ekrany kolorowe pozwalają na prezentację ciekawych animacji, loga i innych kwestii to jednak bardziej popularne są rozwiązania monochromatyczne ponieważ pozwalają na dłuższą pracę na baterii.

5. Ekran dotykowy

Obecne generacje ekranów dotykowych w terminalach są o wiele większe i bardziej responsywne niż te w starszych. Dzięki takim ekranom dostęp do większości funkcji jest o wiele łatwiejszy.

Mając omówione mniej więcej podstawowe cechy terminali spróbujmy jednak podsumować jakie terminale warto zastosować w hotelu czy też mniejszej firmie.

Co zastosować w mniejszej firmie? Na co zwrócić uwagę?

Warto wybrać model, który będzie wyposażony w PinPad, aby ułatwić klientom zatwierdzanie transakcji, posiadający moduł zbliżeniowy oraz taki, który będzie zintegrowany z kasą fiskalną. Te rozwiązania pozwolą zaoszczędzić klientom dużo czasu przy realizacji transakcji.

Jaki terminal wybrać w przypadku hotelu?

W przypadku hotelu również warto zainwestować w terminal posiadający PinPad oraz moduł zbliżeniowy. Jednak w tym przypadku warto również pomyśleć o wyborze rozwiązania mobilnego, które będzie bardzo przydatne w przypadku obsługi gości w restauracji oraz barze.

Jak widać kwestii, na które warto zwrócić uwagę jest bardzo dużo i dlatego też trzeba dokładnie zastanowić się nad wyborem konkretnego rozwiązania.

2 komentarzy. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 20 marca 2018 o 19:43

    Ciekaw jestem czy autor artykułu pomyślał, że ekran dotykowy stanowi barierę nie do przeskoczenia dla osób niewidomych. Można oczywiście sprawę olać, jednak co zrobisz, gdy do twojej firmy przyjdzie niewidomy bez gotówki? zażądasz podania kodu PIN? Poprosisz o skorzystanie z najbliższego bankomatu?

    Odpowiedz
  • 9 lipca 2018 o 10:46

    Terminale płatnicze to najlepsze rozwiązanie, ponieważ teraz coraz więcej osób chce płacić kartą. Często spotykam się z sytuacją, że gdy po usłyszeniu od sprzedawcy, że nie można płacić tracimy klienta.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *