Jakie obrazy wybrać do biura?

Sugestywny charakter obrazów może sprzyjać naszej motywacji do pracy lub sprawiać, że będziemy znużeni i rozkojarzeni. Wystrój wnętrza, w którym przebywamy wywiera duży wpływ na nasze samopoczucie. Odpowiednio dobrane kolory, funkcjonalność pomieszczenia, dodatki – wszystkie te elementy tworzą jedną całość, której rezultat objawia się w naszych emocjach.

Dlatego tak ważne jest, aby z rozmysłem aranżować każdą przestrzeń, a już w szczególności – miejsce pracy. Dodatki odgrywają niezwykle kluczową rolę, ponieważ akcentują i podkreślają styl,
charakter oraz przeznaczenie wnętrza. Obrazy są właśnie jednym z takich elementów, które budują klimat i jednocześnie wpływają bezpośrednio na nasze samopoczucie, myśli oraz motywację do
pracy.

Inspirujące obrazy do biura

Jednym z uniwersalnych motywów pojawiających się na obrazach w pracowniach są kreatywne graficzne kolaże oraz inspirujące hasła i cytaty. Często towarzyszy im minimalistyczny design, podkreślający nowoczesny charakter wnętrz. Takie obrazy wpasują się w niemal każdy styl, inspirując i motywując do pracy.

Obrazy tematyczne

W biurach o konkretnym zakresie działalności sprawdzą się obrazy tematyczne. W pracowniach architektonicznych spotkamy obrazy z motywem architektury, w biurach podróży pejzaże i fotografie z niezwykłych miejsc, natomiast w pracowniach graficznych własne, autorskie projekty i kolaże. Ważna jest również forma obrazów – czy będą to zdjęcia oprawione w szklane ramki czy może obrazy drukowane na płótnie. Fotoobrazy to połączenie cyfrowej technologii z klasyką rozwiązań. Drukowane na wysokiej jakości płótnie są oryginalnym dodatkiem do wnętrz, który przyciągnie i zatrzyma niejedno spojrzenie. Ich uniwersalny charakter pozwala łączyć je z różnymi stylami. Idealne na każdą kieszeń, mogą stać się nie tylko ciekawą ozdobą do wnętrz Twojego biura lub mieszkania, ale również upominkiem dla bliskiej osoby.

Format i kolorystyka obrazów

Nie tylko motyw jest tym, nad czym powinniśmy się zastanowić przy wyborze obrazu do biura – format oraz kolorystyka również ma znaczenie. We wnętrzach o dużej powierzchni sprawdzą się większe rozmiary obrazów, jak i również te mniejsze w postaci galerii ściennych. Przy bardziej kameralnych przestrzeniach biurowych stawiajmy jednak na jeden, ewentualnie dwa lub trzy pojedyncze obrazy w większym formacie, ponieważ taki zabieg pozwoli na optyczne powiększenie przestrzeni – przy dużej ilości mniejszych obrazów przestrzeń mogłaby się wydawać mniejsza, niż jest w rzeczywistości. Ważne jest również, aby kolorystyka obrazów współgrała z wystrojem biura. Starajmy się wybierać motywy oraz wzory w podobnych odcieniach. Znalezienie odpowiedniego obrazu do biura ułatwi wyszukiwarka obrazów online, dzięki której szybko, łatwo i wygodnie wybierzesz właściwy motyw, pasujący do wnętrza Twojej pracowni.

pełna oferta na galeria druku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *