Kantor bitcoin?

Bitcoin

Zacznijmy pytaniem – czym te całe kryptowaluty, np. Bitcoin? Aby nie wdawać się w zawiłe i techniczne szczegóły – możemy je porównać do takich aktywów jak złoto, srebro czy też platyna, tyle że istniejących tylko wirtualnie, w sieci Internet. Ktoś kiedyś „stworzył” takie złoto (jego tożsamość do dziś nie jest znana!) i „umieścił” je w sieci Internet.

Tak rodzi się pytanie – jak te cyfrowe złoto można uzyskać? I znów możemy porównać tą sytuację – dawno temu złoto wydobyć lub znaleźć praktycznie każdy – wystarczyło je odkopać w ziemi. Podobnie kryptowaluta Bitcoin – wiele lat temu wystarczył zwykły, domowy komputer i uruchomienie na nim specjalnego programu, który „wykopywał” w sieci cyfrowe złoto.

Jak kiedyś erze gorączki złota wiele osób w ten sposób zdobyło cyfrowe waluty dziś warte setki miliardów dolarów. I podobnie jak ze zlotem – dziś jego znalezienie czy też wydobycie jest bardzo trudne, wymaga dużych nakładów finansowych i jest skomplikowane – oraz jest go każdego dnia co raz mniej.

Dziś jednak nadal każdy może kupić sztabkę złota i w ten sposób ulokować swoje środki licząc, ze w przyszłości zdrożeje i dokładnie tak samo jest obecnie z walutami wirtualnymi.

Czy kryptowaluty takiej jak Bitcoin są bezpieczne?

Pod względem bezpieczeństwa waluty cyfrowe są jeszcze bardziej bezpieczne jak złoto, srebro czy inne tego typu aktywa. Kupujemy, jesteśmy ich posiadaczem, możemy w dowolnej szybko chwili sprzedać. I nie potrzebujemy do ich przechowywania sejfu. Natomiast niebezpieczeństwem, na które musimy zwrócić uwagę – jest duża zmienność ceny, a co za tym idzie wartości kryptowalut. W jeden dzień możemy zyskać kilka lub kilkadziesiąt procent a następnego stracić.

Czy warto kupować kryptowaluty?

Każdy musi samodzielnie odpowiedzieć sobie na to pytanie. Na pewno nie warto inwestować wszystkich swoich wolnych środków czy też zaciągać kredytu na zakup kryptowalut – jest to zdecydowanie bardzo ryzykowne. Natomiast warto zainwestować część posiadanych środków aby uzyskać szanse na duże zyski w najbliższej przyszłości.

Jednak, jeśli posiadamy jakieś wolne środki, warto się zastanowić, czy nie warto ich małej części zainwestować w ten sposób i kupić Bitcoin np. w kantorze internetowym. Co raz więcej osób co miesiąc przeznacza na ten cel kilkadziesiąt czy kilkaset złotych, sukcesywnie dokupując cyfrowe waluty takie jak Bitcoin, Ethereum czy Ripple i w ten sposób mnoży swoje oszczędności.

Również co raz więcej dużych inwestorów finansowych czy też wielkich firm jak np. Tesla Elona Muska kupuje kryptowaluty, inwestując w ten sposób posiadane środki.

Jak i gdzie kupić kryptowaluty?

Kryptowaluty możemy kupować na „giełdach kryptowalut”. Działają one tak jak każda inna giełda, czyli gromadzą kupujących i sprzedających, którzy na platformie internetowej dokonują pomiędzy sobą wymiany.

Natomiast osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z Bitcoinem powinny bardziej zwrócić uwagę na kantory internetowe – które są znacznie prostsze w obsłudze. Przykładem może być Polski internetowy kantor Bitcoin https://impily.com – prowadzony przez Polska firmę Impily Sp. z o.o., która spełnia wszystkie wymogi prawne i jest bezpiecznym miejscem, gdzie możemy kupić i bezpiecznie przechować nasze pierwsze cyfrowe aktywa. Cała rejestracja zajmuje kilka minut i już możemy kupić nasze pierwsze cyfrowe aktywa – Bitcoina, Ethereum lub Ripple, płacąc online kartą Visa, MasterCard lub przelewem bankowym.

4.5/5 - (ilość ocen: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.