Mity na temat kart kredytowych

Mity na temat kart kredytowych

Wszyscy otrzymaliśmy informacje dotyczące kredytów i sposobu ich wykorzystania, które mogą być błędne. Ważne jest, aby przebić się przez mity i dotrzeć do prawdy. Słyszeliśmy już o tym, że powinniśmy pozbyć się kart, których nie używamy, lub wykorzystać je tylko w nagłych wypadkach.

Często używana i terminowo spłacana karta kredytowa pokazuje operatorowi karty kredytowej, że możesz odpowiedzialnie obsługiwać operacje kredytowe. Im więcej aktywności firma obsługująca karty kredytowe postrzega jako odpowiedzialną obsługę, tym bardziej poprawia się Twoja ocena kredytowa.

Karta używana tylko w nagłych wypadkach nie daje firmie obsługującej kartę kredytową wystarczająco dużo okazji, aby obserwować, jak radzisz sobie z kredytem.

Kolejny mit: Powinieneś zamknąć karty, których nie używasz

Im dłużej posiadasz kartę, tym lepiej odzwierciedla ona ogólny stan Twojego kredytu. Oznacza to, że karta, którą masz od 5 lub 10 lat, a która nie jest zbytnio używana, jest nadal cenna. Jeśli zamknąłeś tę kartę, Twój dostępny kredyt spada, co odbija się negatywnie na Twoim kredycie.

Wiek kredytowy wykazuje dojrzałość kredytową, zdolność do pozytywnego prowadzenia rachunku kredytowego przez długi okres czasu.

Kolejny mit: Powinieneś dokonać wpłaty przed terminem płatności

Jeśli spłacasz saldo przed terminem płatności, nie nalicza się historia płatności, ponieważ nie jest ona fakturowana. Pozwolenie, aby zadłużenie na karcie kredytowej pozostawało niezapłacone za pełny cykl rozliczeniowy, pozwala na stworzenie historiii terminową płatność, która jest zgłaszana do biura kredytowego.

Te dodatnie płatności terminowe zostaną odzwierciedlone w wyniku kredytowym i wraz ze wzrostem limitu kredytowego.

Istnieje wiele mitów dotyczących kredytowania, które powodują dezorientację i wykorzystywanie kart kredytowych w sposób nieopłacalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *