Kiedy przed świętami zabraknie pieniędzy

święta

Tracisz pracę. Zachorujesz. Twój mąż traci pracę. Rozmawiasz z mężem. Są to ogromne życiodajne wyzwania o konsekwencjach relacyjnych, emocjonalnych i finansowych. Często wynikiem tego jest sytuacja, w której nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby zakupić prezenty dla bliskich.

Bez względu na przyczynę – brak wystarczających środków na prezenty to duży problem, z którym boryka się dziś wielu Polaków – co więc można zrobić, aby nie dopuścić do tego, by stał się on kryzysem finansowym?

Oto moje wskazówki, jak sobie radzić z finansami, kiedy nie zarabiasz wystarczająco dużo pieniędzy:

Uznaj, że problem jest tylko tymczasowy

Musisz działać wiedząc, że Twoja sytuacja finansowa nie będzie trwała wiecznie i że jest to po prostu wyzwanie, które musisz pokonać.

Nie pozwól, aby stało się to Twoim stylem życia – zdecyduj się być zwycięzcą zamiast ofiarą.

Zachowaj pozytywne nastawienie

Jest to najtrudniejszy, ale i najważniejszy punkt.

Te myśli staną się samospełniającą się proroctwem, jeśli im uwierzysz. Używaj swojej wiary, aby pozostać pozytywnym, a Ty musisz znaleźć to, co dla Ciebie działa. Jeśli jesteś w stanie pozostać pozytywnym i skoncentrować się na tym, co musisz zrobić, aby wyjść z sytuacji, wtedy rzeczywistość będzie podążać za tą pozytywną postawą.

Prezent bożonarodzeniowy

Policz dni, a okaże się, że jesteśmy mniej niż 30 snu od przyjazdu człowieka w kolorze czerwonym.

Oznacza to, że zegar bożonarodzeniowy tyka – i nadszedł czas, aby zrobić zakupy.

Jeśli potrzebujesz szybko gotówki to pamiętaj, że skorzystać możesz z darmowe chwilówki.

Prezent bożonarodzeniowy – wręczanie prezentów z małą pieniędzy

Jeśli jesteś przywiązany do gotówki w tym roku mam dla Ciebie rozwiązanie. Dla chłopaka zrób pyszny obiad z deserem. Dziewczynie napisz długi list z informacją, jak bardzo Ci zależy na niej.

Oddawaj rzeczy, które już masz. Oczywiście nie sugeruję, abyś oddał śmieci, których nie chcesz. Ale jeśli masz coś wartościowego, czego ktoś inny będzie chciał, dlaczego nie? Wykorzystaj to jako okazję do przekazania czegoś, co jest dla Ciebie wartościowe.

źródło: https://www.czerwona-skarbonka.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *