Konsolidacja pożyczek – jak oszczędzać dzięki połączeniu zobowiązań finansowych?
Masz kilka pożyczek, kartę kredytową do spłacenia, a kredyt w koncie już zbliża się do maksymalnego limitu? To zwykle oznacza, że Twoje koszty rosną z miesiąca na miesiąc i budżet domowy może tego długo nie wytrzymać. W tym tekście podpowiadamy, jak wykorzystać konsolidację pożyczek, aby nie tylko utrzymać budżet w ryzach, ale też oszczędzić pieniądze.
Oszczędzanie poprzez redukcję kosztów
Oszczędzanie może przybierać różne formy. Możesz co miesiąc odkładać ustaloną kwotę, przelewać na konto nadwyżki budżetowe, inwestować lub bezpiecznie ulokować pieniądze. Równie ważnym elementem oszczędzania jest też ograniczenie miesięcznych kosztów utrzymania. Tu często dużą rolę odgrywają raty pożyczek i inne zobowiązania wobec instytucji finansowych. To znaczący składnik kosztów domowego budżetu, dlatego warto zredukować go do minimum. Pomoże Ci w tym konsolidacja pożyczek.
Pożyczka na spłatę długów
Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych to rozwiązanie pomocne osobom, które spłacają wiele różnych zobowiązań finansowych. Pozwala ograniczyć ich liczbę do minimum, zatrzymać piętrzące się koszty obsługi długu i zredukować miesięczne płatności. Zobowiązania, które możesz połączyć za pomocą pożyczki konsolidacyjnej, to m.in.:
- kredyt (pożyczka) gotówkowa,
- zadłużenie karty kredytowej,
- kredyt odnawialny w koncie,
- chwilówki,
- kredyt samochodowy,
- kredyt ratalny.
Spektrum jest zatem szerokie, a jedną z największych zalet pożyczki konsolidacyjnej jest możliwość spłaty wszystkich tych zobowiązań za pomocą jednej raty. Przy wielu terminach płatności niektóre raty mogą umknąć Twojej uwadze, a to niestety kosztuje więcej. Jedna data spłaty i jeden przelew w miesiącu pomogą uniknąć takich sytuacji. Jakie jeszcze korzyści niesie za sobą wybór tego rozwiązania?
Konsolidacja pożyczek – zalety
Pożyczka konsolidacyjna jest zazwyczaj niżej oprocentowana niż Twój obecny kredyt. Dzięki temu wielkość odsetek naliczanych od pożyczonego kapitału, a tym samym wysokość Twojej miesięcznej raty będzie mniejsza. Warto przy tym dodać, że obniżka kosztów będzie zdecydowanie mocniejsza w przypadku konsolidowania dawno niespłacanego salda karty kredytowej czy krótkich pożyczek. Przeterminowane należności przy tego typu produktach są zwykle bardzo kosztowne.
Pożyczkę na spłatę długów możesz rozłożyć na większą liczbę rat. To dodatkowo obniży ich wysokość i pozwoli Ci odetchnąć od piętrzących się płatności. W zależności od wysokości zadłużenia może dać to ulgę od kilkuset do nawet znacznie powyżej tysiąca złotych miesięcznie. Jest to duży zastrzyk gotówki dla domowego budżetu.
Konsolidacja pożyczek daje Ci również możliwość uzyskania dodatkowej gotówki z przeznaczeniem na dowolny cel. Z wypłaconych przez instytucję finansową pieniędzy w części pokrywasz swoje dotychczasowe zobowiązania, a ekstra środki otrzymujesz do dyspozycji. Wydaj je, na co chcesz, a najlepiej zainwestuj, aby je pomnożyć.
Pożyczka konsolidacyjna online
Pożyczka konsolidacyjna online to najszybszy sposób na uzyskanie środków na spłatę zobowiązań. Z łatwością obliczysz szacunkową ratę na stronie internetowej i zawnioskujesz o pożyczkę, wypełniając elektroniczny formularz.
Warto wiedzieć, że bez względu na wybór formy wnioskowania (w oddziale, przez telefon lub online) przyznanie środków w ramach pożyczki konsolidacyjnej wiąże się z oceną Twoich możliwości spłacania rat. Instytucja finansowa przyjrzy się Twojemu rankingowi w BIK i sprawdzi historię kredytową. Oczywiście na plus będzie tu deklaracja spłaty istniejących zobowiązań.
Czy konsolidacja pożyczek pozwoli Ci oszczędzić pieniądze?
Zdecydowanie tak. Nad jedną ratą łatwiej jest zapanować, a dzięki obniżce kosztów w Twoim budżecie zostanie więcej pieniędzy. Nadwyżkę warto przeznaczyć na oszczędności, aby dodatkowo zwiększyć posiadane środki. W ten sposób możesz też stworzyć bezpieczną poduszkę finansową na wypadek losowych sytuacji.
Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.
Źródło
https://www.bankier.pl/smart/kredyt-konsolidacyjny-co-to-jest-rodzaje-i-warunki