Korea Płd. udzieliła Iranowi 8 mld euro kredytu

Korea Płd. udzieliła Iranowi 8 mld kredytu

Południowokoreańska instytucja finansowa zajmująca się udzielaniem kredytów międzynarodowych Exim Bank postanowiła udzielić Iranowi pożyczkę w wysokości 8 mld euro.

Komunikat w sprawie udzielenia kredytu potwierdził w komunikacie Irański bank centralny. Jest to obecnie największa umowa od momentu zawartego w 2015 roku porozumienia nuklearnego. Kredyt na umożliwić Iranowi realizację projektów rozwojowych oraz produkcyjnych.

Do tej umowy kredytowej ma przystąpić 12 instytucji bankowych. Pamiętajmy, że porozumienia nuklearne polegało na tym, że Iran rezygnuje z militarnych ambicji nuklearnych, co pozwoliło na częściowe zniesie sankcji międzynarodowych w styczniu 2016 roku.

Problemem, który wynikał z nałożonych sankcji międzynarodowych polegał na zawieszeniu umów kredytowych. Powodowało to, że największe banki międzynarodowe odmawiały współpracy z Iranem, ponieważ obawiały się sankcji lub innych działań ze stron władz amerykańskich.

Stanowisko prezydenta USA

Prezydent USA Donald Trump bardzo mocno sprzeciwiał się porozumieniu nuklearnemu i powodowało to utrudnienie normalizacji relacji finansowych między Iranem i największymi bankami międzynarodowymi. W ostatnim czasie prezydent USA poinformował, że zamierza rozwiązać umowę o wolnym handlu z Koreą Południową, ale o tej decyzji będzie rozmawiał ze swoimi doradcami.

Nie wyklucza się, że prezydent nie chcę rozwiązywać umowy, ale ją renegocjować. Podstawą takiego ruchu ze strony prezydenta jest nierówność w bilansie handlowym między USA, a Koreą Południową.

Co oznacza dla Iranu podpisana umowa kredytowa?

Podpisana umowa kredytowa oznacza, że Iran otrzyma środki na różnego rodzaju projekty. Dodatkowo Irańskie władze twierdzą, że podpisana umowa kredytowa sprawi, że azjatyckie oraz europejskie instytucje finansowe będą mieć więcej odwagi w kwestii współpracy z Teheranem.

Prezydent Iranu Hasan Rowhani podkreśla, że jego kraj potrzebuje wielkich inwestycji zagranicznych, aby ożywić gospodarkę i zmniejszyć poziom bezrobocia. Pamiętajmy, że Korea Południowa była i jest dla Iranu zawsze ważnym partnerem handlowym, ale wcześniej w wyniku nałożonych sankcji Seul ograniczył relacje z Teheranem.

 

Korea Płd. udzieliła Iranowi 8 mld euro kredytu
4.4 (88%) 5 głosów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Sklep z elektroniką może być bardzo dochodowym biznesem, ponieważ popularność…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Design
Design w biznesie się opłaca
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast