Koszt kredytu hipotecznego. Jaki jest prawdziwy koszt kredytu na 30 lat.

kalkulator

Własny dom, to marzenie wielu osób. Przestronne pokoje, przydomowy ogród lub po prostu mieszkanie, do którego można wrócić i odpocząć. Na rynku, dostępnych jest wiele ofert nieruchomości. Niestety, ceny nie zawsze są morskie zwłaszcza, gdy wybierzemy duże miasto z perspektywami. Co zrobić w przypadku niewystarczającej kwoty na zakup własnej nieruchomości?

Istnieje wiele możliwości nabycia szybko gotówki. Do najchętniej wybieranych sposób, wciąż należy kredyt.

Czy warto wziąć kredyt na zakup mieszkania?

Kredyt jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich ludzi, którzy marzą o swoim własnym domu lub mieszkaniu, jednak nie są wstanie szybko zgromadzić wystarczającej na zakup kwoty.
Dzięki dużej elastyczności, możemy wybrać kredyt który spokojnie spłacimy z comiesięcznej pensji. Ilość lat jest bardzo elastyczna, więc łatwo dostosować raty kredytowe do zarobków.

Jaki kredyt na zakup nieruchomości?

Kredyty dzielimy na gotówkę oraz hipoteczne. Jeśli chodzi o szybki przelew pieniędzy i stosunkowo szybkim okres spłaty kredytu, warto rozpatrzeć kredyt gotówkowy. Raty zazwyczaj są takie same, istnieje również możliwość zawarcia umowy na ubezpieczenie kredytu oraz przede wszystkim szybko następuje spłata zaciągniętego kredytu. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny.

Co to jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to nic innego jak kredyt długoterminowy, zaciągnięty na rzecz zakupu domu lub mieszkania, lub budowy domu. Podczas zawarcia umowy ustanawia się na rzecz wybranego banku prawo użytkowania wieczystego lub prawa własności wyrazie ewentualnego zaprzestania spłaty kredytu. Tego rodzaju kredyt możemy wziąć na bardzo wysokie koszty, nawet 300000 zł. To jedyny tak wysoki kredy udzielany na potrzebę budowy lub zakupu domu.

Jak wygląda okres spłaty kredytu.

W zależności od banku i kwoty kredytu, płatność możemy rozłożyć nawet na 30 lat. Wszystko zależy od zdolności jego spłaty.

Jak wygląda spłata kredytu hipotecznego ?

Oprócz zaciągniętej kwoty, należy pamiętać że doliczane są odsetki oraz kwota udzielenia kredytu.
Zdarza się również tak, że przy wysokiej kwocie kredytobiorca, zobowiązany jest ubezpieczyć kredyt wyrazie nieszczęśliwego wypadku, na przykład śmierć, by bliscy nie utracili prawa do mieszkania lub domu, na który zaciągnięto kredyt. Takie rozwiązanie jest przydatne, choć wiąże się z dodatkowymi kosztami, które co miesiąc doliczone są do raty kredytu.

Koszt kredytu hipotecznego. Jaki jest prawdziwy koszt kredytu na 30 lat?

Jeśli chodzi o długoterminowy kredyt, wszystko zależy od kwoty zaciągniętego kredytu oraz odsetek. Przed podpisaniem umowy kredytowej, warto więc przeanalizować oferty różnych banków, by wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Na całkowitą spłatę kredytu wliczają się więc comiesięczne odsetki, ewentualne ubezpieczenie, koszt udzielenia kredytu, prowizja bankowa, koszty notarialne, koszty związane z założeniem księgi wieczystej danej nieruchomości, ustanowienie hipoteki oraz ubezpieczenie na życie. Często zdarza się tak, że koszt całkowitej spłaty wynosi około 1/3 zaciągniętego kredytu.

Czy kredyt hipoteczny jest korzystnym rozwiązaniem?

Z pewnością tak, jeżeli zależy nam na niskich, comiesięcznych ratach. W przypadku kredytów gotówkowych, nie zawsze udaje się mieć aż tak dużą zdolność kredytową, by móc zaciągnąć kredyt na wymarzony dom czy mieszkanie. Jeśli jednak posiadamy takową zdolność, raty kredytowe są osiedle wyższe, gdyż okres spłaty jest krótki. W takiej sytuacji z pewnością kredyt hipoteczny będzie najlepszym rozwiązaniem.

Czy istnieje szansa konsolidacji kredytu hipotecznego?

Oczywiście. Kredyt hipoteczny jak i gotówkowy można skonsolidować. Najchętniej korzystają z tej opcji osoby, które posiadają już inne zobowiązania. W takiej sytuacji nie tylko łatwo spłacać kredyt, ale również są mniejsze koszty związane z kredytem. Doskonałym przykładem są odsetki. Kredyt hipoteczny możemy również w ten sposób skrócić, nie zwiększając przy tym jego kosztów, co jest lepszym rozwiązaniem niż nadpłacanie miesięcznych rat.

Jakie są korzyści z zawarcia umowy o kredyt hipoteczny na 30 lat ?

Mimo, iż całkowita kwota kredytu może wydawać się bardzo wysoką, kredyty hipoteczne z reguły są najtańszą formą kredytu. W przypadku zwykłego kredytu gotówkowego lub pożyczki, jest on bezpieczniejszy i łatwiejszy w spłacie.

Raty są zdecydowanie mniejsze i stałe, co nie koniecznie występuje podczas spłaty zwykłego, gotówkowego kredytu. Podczas zawierania umowy kredytowej, doradca pomaga w wypełnieniu niezbędnej dokumentacji, potrzebnej do zawarcia umowy.

Wszystkie dokumenty, związane z prawem własności są odpowiednio sporządzone i nie posiadają ukrytych, niekorzystnych informacji dla kredytobiorcy. Po spłacie całkowitego zobowiązania następuje zmiana prawa własności.

Wybrany bank, przestaje widnieć jako właściciel nieruchomości. Jest to więc nie tylko bezpieczne, ale również łatwe rozwiązanie dla wszystkich osób chcących kupić lub wybudować dom, lub nabyć mieszkanie.

Czy mogę śledzić historię spłat kredytu?

W dowolnym momencie kredytobiorca, może udać się do banku po szczegółowych harmonogram spłat. W ten sposób śledzi na bieżąco ilość pozostałych rat. Kredyt hipoteczny jest więc wygodna forma zawarcia umowy kredytowej na poczet zakupu nowej nieruchomości, w dodatku odbywa się pod okiem doświadczonych doradców.

4/5 - (ilość ocen: 3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.