10 książek, które powinien przeczytać każdy młody przedsiębiorca

Napoleon Hill biznes

Zakładając własną firmę, otwieramy przed sobą zupełnie nowe drzwi, za którymi czeka nas nieznane. By temu zaradzić, warto wcześniej przygotować się merytorycznie.

Dlatego dziś przedstawiamy Wam 10 książek, które powinien przeczytać każdy młody przedsiębiorca:

1. Napoleon Hill „Myśl i bogać się” – książka o biznesie, która jest ponadczasowa. Mówi o tym, jak istotne w prowadzeniu firmy jest stawianie sobie małych i dużych celów, do których się dąży.

2. Ryan Holiday „Przeszkoda czy wyzwanie” – o tym, jak przekuwać problemy w sukcesy, jak się nie poddawać, a wszystko na przykładzie znanych wszystkim biznesmenów.

3. Pod redakcją Macieja Dutko „Biblia e-biznesu 2. Nowy testament” – jeżeli w jednej książce można zawrzeć wszystko, co powinniśmy wiedzieć o biznesie to biblia e-biznesu to w sobie ma. Każdy początkujący przedsiębiorca powinien ją przeczytać.

4. Marcin Żukowski „Twoja firma w social mediach. Podręcznik marketingu internetowego” – niezależnie jaką firmę prowadzisz, powinna się ona znaleźć w social mediach. W dzisiejszych czasach ogromna część Twoich klientów znajduje się właśnie tam. Podręcznik Marcina Żukowskiego rozjaśni Ci jak zacząć.

5. Paweł Tkaczyk „Zakamarki marki” – prowadzenie firmy to także budowanie swojej marki osobistej. Bardzo łatwo to zepsuć, chyba że przeczytało się książkę Pawła „Zakamarki marki”, wtedy budowanie marki jest banalnie proste.

6. Ekaterina Walter „Myśl jak Zuck. Pieć sekretów biznesowych Marka Zuckerberga – genialnego założyciela Facebooka” –jak się uczyć to tylko od najlepszych.

7. Adam Grzesik „Ekspert biznesu. Jak wymyślić, stworzyć i prowadzić zyskowny biznes bez środków na start” – idealna pozycja dla osób, które nie mają środków na start, a bardzo chcą rozkręcić swój biznes.

8. Marcin Pietraszek „PRo-MOC-ja. Reklama i public relations w małej firmie” – promocja i reklama to jeden z ważniejszych punktów rozkręcania własnej działalności.

9. Marek Jankowski „Pułapki small biznesu. 133 mity, które niszczą Twoją firmę” – na mały biznes czyha sporo pułapek. Dowiedz się o nich i zapobiegnij im zanim Cię dosięgną.

10. Marcin Pietraszek „Twój pierwszy pracownik. Zatrudniaj w małej firmie w Polsce” – dla wszystkich tych, którzy planują zatrudniać pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *