Mądrzy Polacy przed szkodą – jak działają ubezpieczenia?

nieruchomość

Polisy ubezpieczeniowe są oferowane przez różne towarzystwa. Trzeba przyznać, że rynek ubezpieczeniowy ma w tym względzie naprawdę dużo do powiedzenia. Ktoś powie, że niektóre te oferty ochronne są zwykłym naciąganiem.

Tak, aby człowiek zapłacił jak największą ilość pieniędzy. Czy aby na pewno? Wielu Polaków przekonało się już, że ta oferta ubezpieczeniowa, którą mogli wykupić (ale jednak z niej zrezygnowali), była w stanie zapewnić im dobre odszkodowanie. Jak to się mówi – „Mądry Polak po szkodzie”.

Wakacje pod ochroną

A w szczególności, jeżeli mowa jest o wakacjach za granicą, gdzie nie ma się dostępu do ubezpieczenia tradycyjnego NFZ. Beztroska zabawa na basenie może zakończyć się nie tylko poobijaniem nóg, ale również jej złamaniem. Cena unieruchomienia i wsadzenia nogi w gips może być różna, ale nie jeden Polak przekonał się, że trzeba mieć na ten cel przynajmniej kilka tysięcy złotych. Do czego trzeba również liczyć pobyt w szpitalu. Podobnie jest, jeżeli chodzi o zwykłą poradę i przepisanie leków, ponieważ na danej osobie postanowiła zemścić się „klątwa Farona” pod postacią bólów brzucha, wymiotów i biegunki. Rachunek za leczenie będzie duży. Nie byłoby tak, gdyby turyści z góry decydowali się na wykupienie polisy turystycznej, która jest w stanie pokryć koszty leczenia.

Autocasco dla samochodu

O OC wszyscy pamiętają ponieważ bo to obowiązek. Ze względu na oszczędności wiele osób postanawia zrezygnować jednak z AC, NNW lub z innych form ubezpieczenia na pojazd mechaniczny. Czy to dobry krok? O tym mogą opowiedzieć Polacy, którzy brali udział w wypadkach drogowych, jakie nie zawsze spowodowane są z ich winy. No tak, skoro oni bezpiecznie jadą, uwzględniając zawsze obowiązujące przepisy drogowe, to przecież nic takiego im się nie stanie. Nie można jednak zapomnieć o innych kierowcach, którzy mają „ciężką nogę”. Auto nie dość, że po wypadku, to jeszcze nic z niego nie pozostało. Co prawda, z OC sprawcy wypadku wpłynęły pieniądze, ale nie są one na tyle duże, aby pokryły straty związane z utratą pojazdu mechanicznego. Sprawa mogłaby mieć się zupełnie inaczej, gdyby ktoś jednak zdecydował się chociażby wykupić pełne Autocasco z utrzymaniem wartości pojazdu.

Ubezpieczenie dla mieszkania i domu

Z uwzględnieniem podtopieniem, czy zalaniem. W szczególności, jeżeli mowa o mieszkaniach, gdzie bardzo często ma się do czynienia z zalaniami. Uwaga! Samemu, przez przypadek można stać się sprawcą takiego zalania. Wystarczy tylko, żeby rurka od pralki pękła podczas nieobecności mieszkańców w domu. Mieszkanie sąsiada z dołu zniszczone. Trzeba zapłacić za szkody, jakie wyrządziło się z własnego portfela. Wynajęcie ekipy budowlanej do tanich propozycji nie należy. Po zajściu takich sytuacji wielu Polaków gruntownie sprawdza polisy ubezpieczeniowe jakie posiadają lub też dopiero decyduje się na to, aby zawrzeć umowę z agentem. Tak, aby w przyszłości móc uniknąć kosztów, jakie powodują takie sytuacje lub wiele innych z jakimi można mieć do czynienia we własnym domu i mieszkaniu.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.