Menadżer na sportowo?

Menadżer na sportowo

Staliśmy się narodem bardzo przypadkowych strojów. Dla niektórych osób „zwykłe” oznacza, że ​​ubrania, które noszą, kiedy czyszą garaż, są ok do noszenia w pracy. To prawda, że ​​w niektórych środowiskach pracy jest to dopuszczalne. W naszym nie jest. To, co nosisz lub jak się przedstawiasz, ma zasadnicze znaczenie w sposobie postrzegania przez klienta.

Wielu z was może powiedzieć, że nie powinno się mieć znaczenia, jak się ubieramy, dopóki jesteśmy dobrzy w to, co robimy (pojęcie z lat 60., które powinno trwać tak długo, jak te lata). Rzeczywistość jest inna i ma to znaczenie. „Jestem traktowany jak sekretarka!”

To, co często słyszymy lub mówimy. Istotny wpływ na sposób postrzegania. Trzeba przedstawić naszą najwyższą wiarygodność, a tym samym nasze najwyższe poczucie profesjonalizmu.

Ogólnie rzecz biorąc, kiedy mówimy o „biznesowym stroju codziennym” dla mężczyzn, mamy na myśli kołnierze, koszule, stroje sportowe, ładne spodnie i twarde buty, zadbane włosy i dłonie, brak widocznych tatuażów lub piercingu.

Dla kobiet standardem są zwykle ładne spodnie lub spódnice, dobrze wycięte koszule z lub bez kurtki w bardziej neutralnych kolorach lub sukienka biznesowa z kurtką, włosami w stosunkowo spokojnej formie, twardymi butami (Płaskie najlepiej), czyste dłonie, subtelne perfumy, subtelna biżuteria i subtelny makijaż. Brak widocznych tatuażów i tylko jeden kolczyk w każdym uszach.

Bardziej luźny styl: dla facetów koszulę sportową lub koszulkę golfową, spodnie lub khaki, buty twarde, nadal czysty, brak widocznych tatuażów lub piercingu. Dla kobiet standardem są zwykle spodnie lub khaki, ładne buty lub sandały skórzane (jeśli jest to właściwe miejsce). Dozwolone kolczyki w uszach, nawet w zwykłych dniach roboczych. Żadne koszulki, koszule czy klapki, kiedykolwiek.

Biuro

Co nosić, gdy jesteś w biurze jest czasami jesne, a czasami jasne jak błoto. Oto kilka ogólnych wskazówek:

Ustanowiony Dress Code. Jeśli w Twojej pracy obowiązuje „ubiór na piśmie”, upewnij się, że ten kod został sprawdzony, aby można było przynajmniej zrozumieć, co jest i nie jest powszechnie akceptowane. Chciałbym jednak powiedzieć, że w większości miejsc pracy brakuje napisanego kodu. W tym wypadku:

Jak szefowa się ubiera? Jeśli w biurze brakuje dress kodu, zapytaj szefa. Jak się ubierasz? Czy to biznes „casual”, czy lepszy będzie garnitur? Jeansy lub khaki? Nie musisz naśladować swego szefa, ale oczywiście naśladując jego poziom ubioru (oczywiście odpowiedniego dla płci) może być dobrym miejscem na start.

Jeśli szef zawsze nosi strój sportowy i nie ma krawata, to prawdopodobnie w biurze możesz być bardziej „casual”, i możesz nosić stroje sportowe, krawat lub nie i spodnie. Jeśli szef nosi koszulę golfową i khaki, to prawdopodobnie możesz również. Jeśli szef zmienia to – dżinsy pewnego dnia i strój sportowy i strój następny – zawsze wybieraj bardziej konserwatywny sposób ubierania się. Czy nadal masz wątpliwości, co nosić? Zapytaj szefa!

Ci, którzy mieszkają i pracują w bardziej swobodnych miejscach, kurortach i cieplejszych miejscach, często mają bardziej zrelaksowany strój niż na terenach miejskich. Spodnie khaki ze strojem sportowym i koszulą z kołnierzykiem mogą być równie eleganckie jak u chłopaków, długie spodenki i letnia kurtka dla kobiet, nawet podczas spotkań.

Dlaczego warto zawsze dobrze ubierać się w biurze. Dlaczego zawsze chciałbyś najlepiej wyglądać w biurze, nawet jeśli nie planujesz uczestniczyć w spotkaniu lub umówić się na wizytę?

A) Nigdy nie wiadomo, kto zostanie wezwany przez szefa bez zapowiedzi, czy jakie spotkanie może się nagle odbyć.

B) Zawsze chcesz przedstawić obraz profesjonalizmu dla siebie i swoich współpracowników.

Twój wygląd jest ważny nawet dla innych pracowników, ponieważ, jak wyglądasz, tak będziesz traktowany, a co ważniejsze, tak będziesz działać. Pamiętaj, że zawsze chcesz wyglądać na wiarygodnego profesjonalisty, niezależnie od ustalonego ubioru w Twoim biurze. Jeśli masz wątpliwości, zawsze wybieraj bardziej konserwatywną linię ubioru.

4.7/5 - (ilość ocen: 12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.