13 metod na zwiększenie ruchu na stronie internetowej

zwiększenie ruchu na stronie internetowej

Płacenie za ruch w sieci nie zawsze zapewnia najwyższą jakość ruchu.  Osobiście nie wierzę w płacenie za kierowany ruch internetowy. Gdy większość osób myśli o bezpłatnym ruchu w witrynie, od razu myślą o ruchu, który pochodzi z wyników wyszukiwania organicznego w głównych wyszukiwarkach i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO).

Większość osób myśli o optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) jako sposób na uzyskanie darmowego ruchu na swojej stronie internetowej. Chociaż to może działać naprawdę dobrze, jeśli masz szczęście, aby uzyskać numer jeden w Google, SEO nie przynosi szybkich wyników. W rzeczywistości może to potrwać wiele miesięcy, lub lat zanim zobaczysz znaczny poziom ruchu.

Trzeba przyznać, że specjaliści z SEO mogą przyspieszyć wyniki, ale wtedy będziesz płacić duże pieniądze za usługi, zwłaszcza jeśli jesteś na bardzo konkurencyjnym rynku.

Aby zwiększyć ruch internetowy, ważne jest, aby zrozumieć, gdzie można uzyskać bezpłatny ruch internetowy. Najlepszymi źródłami kierowania ruchu internetowego są te, które są skutecznie wykorzystywane przez właścicieli firm internetowych, a zatem są sprawdzone.

Najlepszy sposób na uzyskanie taniego ruchu na witrynie

Spójrzmy teraz na wszystkie techniki ruchu, które działają dzisiaj. Ludzie korzystają z tych technik, aby kierować ruchem do swoich witryn i są dobrym punktem wyjścia dla Ciebie. Nie ma znaczenia, czy masz nową witrynę, czy też szukasz ruchu internetowego do już działającej długo witryny.

Korzystając ze sprawdzonych metod, będziesz skuteczniej uzyskiwać bezpłatny ruch na witrynie. Proponuję wybrać jedną z tych technik, aby ją wdrożyć na swojej stronie internetowej, a następnie ją solidnie przetestować, zanim przejdziesz do następnej.

Nie polegaj tylko na jednej technice zdobywania ruchu na witrynie, nawet wtedy, gdy obecnie pracuje świetnie dla Ciebie, bo jeśli to źródło ruchu nagle zniknie, to Twoje zyski też!

Oto tanie techniki zdobywanie ruchu w witrynie:

Wideo

Oglądanie filmów online rośnie z miesiąca na miesiąc. Stało się o wiele łatwiejsze tworzenie wysokiej jakości filmów. Może to być nawet darmowe zdobywanie ruchu jeśli masz już sprzęt do kręcenia. Poświęć tylko swój czas.

Katalogi artykułów

Nie chodzi o zwykłe katalogi z tysiącami stron. Katalogi artykułów, takie jak na przykład artelis.pl, mogą uzyskać efekt, który może prowadzić do postrzegania Ciebie jako eksperta w danej dziedzinie. Może to prowadzić do zwiększenia ruchu i budowania zaufania potencjalnych klientów. Wyszukiwarki takie jak Google będą też bardziej ufne linkom z dobrej jakości katalogów artykułów, które z kolei mogą pomóc w pozycjonowaniu strony.

Wyszukiwarki lokalne – Ruch ograniczny

Wyszukiwanie lokalne to frazy kluczowe, które zawierają dzielnicę i miasto, samo miasto lub województwo. Ludzie, którzy poszukują lokalnej firmy, aby skorzystać z jej usług, łatwiej znajdą Twoją firmę. Konkurencja na te frazy kluczowe jest znacznie niższa i łatwiejsza do pokonania niż na frazy ogólnopolskie.

PPC – reklama za kliknięcie

PPC niekoniecznie jest tanim sposobem na zwiększenie ruchu na witrynie. Jeśli jednak użyjesz jej prawidłowo, masz szansę na tani ruch, jeśli zastosujesz się do podstawowych zasad. Tutaj nie chodzi tylko o Adwords. Jest jeszcze Facebook, ContentStream, czy ruch z innych sieci.

Podcasty

Podcast to nagranie audio. Zastanów się nad nagraniem wysokiej jakości i zamieszczeniem jej na bezpłatnych witrynach podcastingowych. Łatwo jest utworzyć nagranie za pomocą oprogramowania, które już jest na Twoim komputerze. Najlepszym miejscem na jego udostępnienie jest iTunes.

Marketing offline

Korzystanie z kanałów marketingu offline, takich jak seminaria, konferencje i networking, może być skuteczne, ponieważ ludzie są istotami społecznymi. Zaproś ich do swojego grona.

Fora internetowe

Mogą to być dobre miejsca do zdobywania ruchu. Zostań członkiem najbardziej odpowiednich forów. Angażuj się w rozmowy i dawaj rady innym. Stań się przydatną i pomocną osobą. Z biegiem czasu przyciągniesz ludzi do Twojej witryny, którzy będą bardzo ukierunkowani na Twój temat.

Facebook, Twitter i inne serwisy społecznościowe

Social media mogą generować wiele odwiedzin dla Twojej witryny, o ile zapewnisz dobrą jakość treści, która odpowiada potrzebom czytelników. Nie próbuj publikować komunikatów dotyczących sprzedaży w serwisach społecznościowych pomimo tego, co mówią ci guru marketingu internetowego.

Linki zewnętrzne

Są to linki zwrotne z witryn wskazujących na Twoją stronę. W zależności od popularności i lokalizacji linku można uzyskać znaczną ilość ruchu, który trwa długo.

Komunikaty prasowe

Dobrze napisany komunikat prasowy może poprawić rankingi w wyszukiwarkach i zwiększyć ruch przy stosunkowo niewielkim nakładzie.

Blogowanie

Pisanie regularnie na blogu to bardzo skuteczny sposób na zwiększenie ruchu na stronie internetowej. W połączeniu z serwisami społecznościowymi możesz zbudować wspaniały generator ruchu. To jest główna technika, z której korzystam.

Programy partnerskie

Nie można zapomnieć o użyciu programu partnerskiego jako sposobu generowania ruchu. Oferowanie udziału zysków dla partnerów Twojego programu partnerskiego to dobry sposób na zwiększenie ruchu internetowego z wielu źródeł.

Wspólne przedsięwzięcia

Znalezienie kogoś z Twojej branży, który ma własną listę e-mailową, może być kolejnym sposobem na zwiększenie ruchu. Upewnij się, że Twoja treść ma znaczenie dla partnera i będzie to coś, co zainteresuje klientów naszego partnera.

4.5/5 - (15 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *