Motywy dla blogerów i freelacerów WordPress 2022

Za oceanem ciągle trwa ostra dyskusja pomiędzy blogerami a vlogerami. Miłośnicy video nazywają blogerów mamutami i przewidują śmieć witrynom personalnym. Ze swojej strony autorzy wpisów nazywają video krótkoterminowym trendem i… tyle. Jak by tam nie było, codziennie tysiące internautów zaczynają swój nowy blog. Według danych ze strony websitehostingrating.com liczba blogów na świecie przekręciła 500 milionów i przedłuża rosnąć. Na tych stronach publikowane są 4 miliony postów dziennie. Niesamowicie, nie prawda?

Jeśli planujesz dołączyć do grona blogerów i ruszyć ze stroną personalną oraz witryną tematyczną, ten wpis na pewno Ci się przyda. Zebraliśmy najnowsze i najciekawsze szaty graficzne WordPress do tworzenia blogów oraz stron dla freelancerów. Wszystkie motywy mają dodatkowe narzędzia personalizacji, co ułatwia dostosowanie projektu do własnych potrzeb. Także możesz skorzystać z gotowych układów nagłówku, stopki i elementów witryny (dotyczy nie wszystkich produktów). One także pomagają zmodyfikować wygląd stron.

Poniższe templatki zaprojektowane przez różnych dostawców TemplateMonster marketplace. Dlatego każdy produkt posiada własny zestaw wtyczek i widgetów. Przy tym motywy wspierają popularne rozszerzenia dla WordPress. Więc możesz szybko dodać brakujące opcje i funkcje na stronę.

Motywy udostępniane razem z dokumentacją. A jeśli wyniknie jakiś problem podczas instalacji templatki oraz tworzenia strony, możesz skorzystać z pomocy wsparcia technicznego. Wsparcie jest zapewniane przez twórców motywu. Zgłosić o problem możesz przez serwis ticketów na stronie TemplateMonster oraz konto użytkownika.

Więcej informacji o motywach WordPress znajdziesz w opisach poniżej.

Gutenberry

Stylowy i funkcjonalny motyw do tworzenia blogów tematycznych. On posiada 6 unikatowych układów dla strony domowej, dodatkowe projekty dla nagłówku i stopki. Zarządzać elementami strony można za pomocą Gutenbergu. Ten edytor został rozszerzony dodatkowymi widegtami, co zwiększa jego bazowe możliwości. Do zalet projektu warto odnieść ciekawe efekty animacyjne i wygodną nawigację.

Motyw Gutenberry posiada rozwijane menu, galerię, suwak, manager pasku bocznego, formularz kontaktowy, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Kod motywu został zaprojektowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dlatego nie musisz dostosowywać stronę do wymagań Google.

Gutenberry

Szczegóły |
Demo

Counter Leagua

Counter Leagua to rozbudowany motyw do tworzenia strony sportowej. Także go można dostosować do realizacji tematycznego blogu i dzielić się własną wiedzą z czytelnikami. Dopasować projekt strony do własnych potrzeb pomogą różne widgety oraz wygodne opcje personalizacji. W paczce z templatką znajdują się obrazy komercyjne, które możesz stosować na stronie bez żadnych ograniczeń.

Motyw posiada rozwijane menu, projekty i usługi, licznik umiejętności, manager pasku bocznego, opcje mediów społecznościowych, formularz zapisywania na newsletter itd. Do templatki został włączony Elementor i dodatkowe wtyczki Jet, w tym JetElements, JetTricks, JetBlocks, JetThemeCore, JetBlog oraz JetTabs. Oprócz tego motyw jest kompatybilny z WPML, Yoast SEO, WooCommerce, MailChip i innymi popularnymi wtyczkami dla WordPress.

Counter Leagua

Szczegóły |
Demo

BusUp

Prowadzisz treningi i chcesz powiedzieć o nich oraz o sobie w internecie? Ten motyw świetnie nadaje się do tego celu. On ma tematyczny projekt w którym główny nacisk został zrobiony na duże obrazy i typografie. Także warto podkreślić ciekawe efekty animacyjne. One dodają dynamiczności, jednak nie przeciągają stronę. Motyw posiada szereg widgetów, co pozwala dodać różne typy zawartości na stronę domową.

Motyw BusUp zawiera kluczowe wtyczki i widgety do tworzenia profesjonalnej strony. Wśród nich warto podkreślić suwak, galerię, projekty i usługi oraz opinie klientów. Templatka zawiera Elementor i dodatkowe wtyczki Jet od zespołu ZEMEZ. Motyw jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami internetowymi. Dlatego on będzie poprawie wyświetlać się na różnych urządzeniach internautów.

BusUp

Szczegóły |
Demo

WPbase

Za pomocą tego motywu można stworzyć blog tematyczny oraz stronę z kursami. Templatka posiada kilka projektów dla nagłówku i stopki oraz wygodne opcje personalizacji. Także możesz skorzystać z Elementora do zmiany wyglądu obecnych stron i tworzenia nowych. Do innych zalet projektu warto odnieść proste efekty animacyjne i wygodne opcje personalizacji.

Do motywu WPbase były dodane galeria, projekty i usługi, newsletter i popup, opinie klientów itd. A jeśli wyniknie potrzeba dodać nowe opcje, możesz skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Ten motyw jest kompatybilny z nimi. On także wspiera fonty Google i technologię Retina. Templatka również jest responsywna i optymalizowana pod kątem SEO.

WPbase

Szczegóły |
Demo

MxTonz

Ten motyw świetnie nadaje się do tworzenia personalnej strony dla DJ oraz autora muzyki. Chociaż za potrzeby możesz dostosować go do innych tematów niszowych. Pomogą w tym dostępne układy dla elementów witryny oraz rozszerzone opcje personalizacji. Do zalet projektu można odnieść duże jaskrawe obrazy i ciekawe efekty animacyjne. Dzięki temu strona wygląda stylowo i młodzieżowo, przyciągając do siebie uwagę internautów.

Do tego motywu zostały dodane popularne rozszerzenia, w tym WPBakery, Slider Revolution, Contact Form 7, MailChimp. Możesz także skorzystać z rozwijanego menu, newslettera i popupu, opcji mediów społecznościowych itd. Templatka także wspiera fonty Google. Motyw został zbudowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dlatego strona będzie przyjazna SEO.

MxTonz

Szczegóły |
Demo

Jane Watson

Za pomocą tego motywu możesz stworzyć stronę personalną oraz CV. Projekt motywu został wykonany w klasycznych biało-czarnych kolorach. To pozwala skupić uwagę internatów na kolorowe obrazy i zawartości tekstowe. Także warto podkreślić stylowe efekty animacyjne. Dzięki nim strona „ożywa” podczas poruszenia się po niej oraz najechaniu na dostępne sekcje. Zarządzać wyglądem strony można za pomocą dodatkowych opcji personalizacji i Elementora.

Motyw Jane Watson posiada rozwijane menu, galerię, projekty i usługi oraz opcje mediów społecznościowych. Możliwości Elementora zostały rozszerzone za pomocą popularnych wtyczek Jet. To są JetElements, JetBlog, JetTabs, JetTricks, JetBlocks oraz JetThemeCore. Także możesz zainstalować inne wtyczki z repozytorium WordPress. Ten motyw będzie kompatybilny z nimi.

Jane Watson

Szczegóły |
Demo

Beautyrel

Ten motyw świetnie nadaje się do tworzenia blogu o modzie i urodzie. On ma charakterystyczny projekt, który możesz łatwo dostosować do własnych celów. Pomogą w tym dodatkowe opcje zażądania wyglądem, dodatkowe układy dla elementów strony oraz Elementor. Także warto podkreślić szereg różnych widgetów. Za ich pomocą możesz umieścić różne typy zawartości na stronie.

Templatka posiada rozwijane menu, manager rezerwacji, projekty i usługi, opinie klientów, opcje mediów społecznościowych. Funkcje Elementora zostały wzbogacone popularnymi wtyczkami Jet. Wśród nich można wyróżnić JetBlog, JetElements, JetThemeCore oraz JetBlocks. Motyw także wspiera WPML, Yoast SEO, MailChimp itd. Templatka ma czysty kod optymalizowany pod kątem SEO.

Beautyrel

Szczegóły |
Demo

Portallum

Za pomocą motywu Portallum można stworzyć również blog, jak i portal nowości. Templatka posiada 7 układów dla nagłówku, 3 dla stopki, 4 projektu blogu oraz dodatkowe opcje personalizacji. Oprócz tego motyw zawiera różne widgety w środku. Za ich pomocą możesz dodać potrzebne artykuły na stronę domową. W paczce z motywem znajdziesz obrazy komercyjne, które można używać na blogu bez żadnych ograniczeń.

Motyw posiada rozwijane menu, suwak, manager pasku bocznego, galerię, opcje mediów społecznościowych, newsletter i popup. Do templatki także został dodany Elementor i wtyczki Jet. Motyw wspiera popularne wtyczki dla WordPress. Dlatego możesz szybko dodać brakujące opcje na stronę. Oprócz tego możesz podłączyć 900+ fontów Google i wyróżniać zawartości tekstowe na stronie.

Portallum

Szczegóły |
Demo

Yoha

Jeśli poszukujesz jaskrawy design dla portfolio, ten motyw na pewno Ci się spodoba. W projekcie templatki połączone są ciekawe efekty animacyjne, kolorowe obrazy i duże typografie. Warto wspomnieć rozbudowaną galerię. Za jej pomocą możecie w najlepszy sposób zaprezentować swoje pracy dla internautów. Zarządzać wyglądem strony można za pomocą Elementora i dodatkowych opcji personalizacji.

Oprócz galerii i Elementora motyw Yoha posiada rozwijane menu, projekty i usługi, formularz kontaktowy itd. Templatka wspiera popularne wtyczki z repozytorium WordPress. Za ich pomocą możesz dodawać brakujące opcję na stronę. Motyw także wspiera fonty Google i technologię Retina. On ma poprawny kod optymalizowany pod kątem SEO.

Yoha

Szczegóły |
Demo

Devling

Jeszcze jeden nowoczesny motyw, który może być dostosowany do strony osobistej oraz CV. On m stylowy projekt zawierający jaskrawe elementy graficzne i stylowe efekty animacyjne. Przy tym projekt nie jest przeciążony obrazami i elementami graficznymi. Dlatego templatka będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach internautów. Także strona oparta o ten motyw będzie miała dobre wyniki w testach PageSpeed Insights i GTmetrix.

Do motywu Devling zostały dodane MegaMenu, projekty i usługi, licznik umiejętności, galeria, newsletter itd. Także możesz skorzystać z Elementora, który posiada dodatkowe widgety. One dostępne dzięki integracji wszystkich popularnych wtyczek Jet od zespołu ZEMEZ. A jeśli będziesz potrzebował innych opcji, możesz skorzysta z wtyczek ze strony wordpress.org. Ten motyw jest kompatybilny z nimi.

Devling

Szczegóły |
Demo

4.7/5 - (ilość ocen: 8)

1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 16 stycznia 2020 o 08:52

    Zdecydowanie BusUp prezentuje się najlepiej. Dziwnie TempleteMonster np. Devling przypisał również do kategorii IT.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.