Najbogatsze rodziny USA

Najbogatsze rodziny USA
Stany Zjednoczone Ameryki to państwo, które znane jest z gigantycznych budowli, wielkiego przemysłu, innowacji oraz najbogatszych rodzin. Szacuje się, że tylko 25 najbogatszych klanów z USA posiada majątek o wartości 722 miliardów dolarów amerykańskich. Niektóre klany z powodzeniem inwestują i zarobkują ponad 200 lat i wciąż utrzymują swoje fortuny na wysokim poziomie. Największe klany USA posiadają na przykład marki takie jak Hyatt, Wal-Mart, czy SC Johnson. Działają w branży nieruchomości, handlu czy na giełdzie. Jednak co ciekawe niektóre bogate rodziny składają się tylko z 3 osób, a inne aż z 3,5 tysiąca spokrewnionych ze sobą członków klanu.

Wal-Mart, czyli Waltonowie

Każdy chyba słyszał o sieci sklepów Wal-Mart, w której można kupić wszystko. Sklep założony w 1962 roku obecnie jest największą firmą w USA, uwzględniając generujące przez nią przychody. Większość majątku Waltonów należy do dzieci założyciela Wal-Martu – Sama Waltona. Za rok 2015 r Wal-Mart wygenerował dochód na poziomie 482 miliardów dolarów.

Koch Industries braci Koch

Fred Koch senior założył konglomerat w latach 20. ubiegłego wieku. Jednak Bracia Charles i David prowadzą Koch Industries, ale już dwaj pozostali bracia zostali wykluczeni z tego biznesu. William prowadzi Oxbow Corporation, a Frederick zajmuje się sztuką. Mimo to Koch Industries jest drugą największą wśród prywatnych firma w USA, która notuje przychody na poziomie 100 miliardów dolarów rocznie.

Słodycze Mars

Właścicielami koncernu Mars jest troje rodzeństwa: John, Jacqueline oraz Forest Junior Mars. Odziedziczyli oni w 199 roku firmę po ojcu, chociaż jej założycielem był dziadek Franklin Mars, który już w 1911 roku produkował pierwsze słodycze w swojej kuchni. Od 1929 roku słodycze produkowane są na większą skalę. Obecnie spółka posiada też marki takie jak Uncle Ben’s, Whiskas czy Pedigree. Obecnie firma notuje sprzedaż na poziomie 33 miliardów dolarów.
Do najbogatszych rodzin w USA można zaliczyć też Coxów, Lauderów,  Johnsonów czy Du Pontów. Słynna rodzina Rockefellerów też jeszcze łapie się w zestawieniu 10 najbogatszych rodzin, ale jej majątek obecnie to jedynie 11 mld dolarów, a z roku na rok się pomniejsza.
Najbogatsze rodziny USA
4.1 (81.82%) 11 głosów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Założenie własnej firmy to marzenie wielu osób. Czasami już posiadamy…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Design
Design w biznesie się opłaca
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast