Najdroższych firm internetowych świata

Internet jest miejscem rozwoju bardzo wielu firm. Każdy może w sieci rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Dotarcie do sporej liczby odbiorców wydaje się tutaj znacznie łatwiejsze, dlatego warto jak najbardziej rozwijać swój biznes właśnie w wirtualnym świecie. Warto także zaznaczyć, że trzy z najdroższych firm internetowych na świecie jest również trzema najdroższymi firmami na świecie w ogóle. Jak widać Internet jest miejscem, w którym naprawdę można rozwinąć skrzydła.

Na pierwszym miejscu Google

 Na pierwszym miejscu Google

Jest to firma, która zbudowana przez studentów, którzy chcieli zrobić coś dla swojej uczelni. Z czasem jednak ich głowy pełne pomysłów doprowadziły Google do miejsca, w którym dziś się znajduje, a jest to mianowicie pierwsze miejsce pośród wszystkich firm na świecie. Jej wartość to około 110 miliardów dolarów, więc naprawdę całkiem sporo. Dziś nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie świata bez istnienia Google i właśnie dzięki temu sukces firmy jest tak ogromny.

Facebook i jego wartość

Portal społecznościowy jakim jest Facebook jest portalem znanym na całym świecie. W momencie jego wejścia na giełdę szacowano, że wartość firmy może przekroczyć nawet 200 miliardów dolarów. Prawda jest jednak taka, że aktualnie Facebook nie posiada stałej wyceny. Niektórzy szacują że jego wartość to nawet około 90-100 miliardów dolarów. Według oficjalnych informacji w 2017 roku wyceniany jest jednak na niecałe 62 miliardy dolarów.

Apple i Microsoft

Obydwie firmy od wielu lat ze sobą konkurują na rynku urządzeń mobilnych czy komputerów stacjonarnych. Firmy te po części można zaliczyć do jednych z najdroższych firm internetowych, a z drugiej strony nie do końca. Prawdą jest, że nie funkcjonują one tylko i wyłącznie w sieci i nie zarabiają tylko dzięki internetowi. Internet jest jednak bardzo istotny w funkcjonowaniu i osiąganiu zysków przez obydwie te firmy, dlatego można je zaliczyć do firm internetowych, choć zapewne znajdą się takie osoby, które stwierdzą, że jest to błąd.

Apple jest dziś drugą na świecie najdroższą firmą. Jest także drugą najdroższą firmą internetową, o ile przyjmiemy, że ten tytuł również jej się należy. Wartość tej firmy została oszacowana na 107, 1 miliarda dolarów.

Konkurent Apple jakim jest Microsoft wart jest w tym momencie trochę ponad 76 miliardów dolarów. Jest to również bardzo dobry wynik, choć jednoznacznie trzeba przyznać, że Apple jest znacznie wyżej w hierarchii.

Amazon czyli biznes na sklepie internetowym

W rankingu najdroższych firm internetowych świata nie może zabraknąć sklepu Amazon. Jest on popularny na całym niemal świecie. Również w Polsce zaczyna być o Amazonie coraz głośniej, ponieważ powoli zaczyna myśleć również o podboju naszego rynku. Według szacunków w roku 2017 firma Amazon wyceniana jest na 106, 4 miliarda dolarów. Jest ona w tym momencie trzecią najdroższą marką na całym świecie, nie tylko w biznesie internetowym.

Weibo i Twitter

Te dwa portale internetowe są bardzo do siebie podobne. Twitter jest pierwowzorem Weibo dostępnego i stworzonego głównie dla mieszkańców Chin, którzy mają utrudniony dostęp do portali takich jak między innymi Twitter.

Dziś wartość obydwu firm jest bardzo podobna i szacuje się ją na około 11-12 miliardów dolarów. Trzeba jednak wspomnieć koniecznie o tym, że jeszcze trzy lata temu wartość Weibo wyceniana była na około 3 miliardy dolarów gdzie Twitter wart był aż prawie 27 miliardów dolarów. Widać jednak, że wartość Twitter’a znacząco spadła, a chińskiej konkurencji wzrosła.

Z ciekawostek o Weibo warto wiedzieć, że wszystkie filmy na portalu mają dzienną liczbę wyświetleń wynoszącą około 2 miliardy. W ciągu minuty publikowane jest około 64 tysiące postów, a dochody firmy w ubiegłym roku osiągnęły ponad 650 milionów dolarów. Jest więc to bardzo prężnie rozwijająca się firma internetowa, która w ciągu kilku następnych lat ma szansę dostać się na szczyt.

Instagram

Jest to serwis, który jeszcze kilka lat temu został kupiony przez Facebook za kwotę miliarda dolarów. Dziś firma Instagram jest warta znacznie więcej i jest to nawet kilkadziesiąt miliardów dolarów, a to przede wszystkim dlatego, że ma już ponad pół miliarda użytkowników, a także około 50% wszystkich firm na świecie posiada w tym portalu swój profil użytkownika.

Serwisy należące do grupy Alibaba

Bardzo popularnym serwisem internetowym, gdzie możemy kupić tanie produkty między innymi z Chin jest Alibaba, a także Aliexpress. Głównymi użytkownikami nie są jednak mieszkańcy Europy i Stanów Zjednoczonych, a natomiast Azjaci. Serwis Alibaba jest bardzo popularny również w Polsce. Według opinii analityków tej firmy, sam polski rynek jest warto około 32 miliardy złotych. Jest więc to naprawdę sporo. Według różnych szacunków wartość ogólna firmy Alibaba to około 7, 5 miliarda dolarów. Stale jednak ona rośnie i wszystko wskazuje na to, że będzie tak nadal.

Snapchat

W erze popularności różnego rodzaju portali społecznościowych Snapchat również nie może nie być popularny. Każdego dnia korzystają z niego miliony użytkowników, którzy pragną umieścić na nim jakiś film lub fotografię i przesłać je znajomym. Portal ten jest dziś wyceniany na około 20 miliardów dolarów, pomimo tego, że nie przynosi tak dużych zysków jak inne firmy internetowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *