Czy Emma Stone jest najlepiej zarabiającą aktorką?

Czy Emma Stone jest najlepiej zarabiającą aktorką w 2017 roku? Tak wynika z najnowszego zestawienia magazynu „Forbes”, amerykańskiego dwutygodnika poświęconego zagadnieniom biznesowym, który co roku przeprowadza ranking najlepiej zarabiających aktorów i aktorek. Co prawda Emma Stone w niewielkim stopniu wyprzedziła pozostałem gwiazdy na podium, ale ranking mówi sam za siebie:

  1. Emma Stone (26 mln $)
  2. Jennifer Aniston (25,5 mln $)
  3. Jennifer Lawrence (24 mln $)
  4. Melissa McCarthy (18 mln $)
  5. Mila Kunis (15,5 mln $)
  6. Emma Watson (14 mln $)
  7. Charlize Theron (14 mln $)
  8. Kate Blanchett (12 mln $)
  9. Julia Roberts (12 mln $)
  10. Amy Adams (11,5 mln $)

Zestawienie może zaskakiwać, bo tak jak Emmę Stone podziwialiśmy ostatnio chociażby w oscarowym hicie „La La Land”, to już Jennifer Aniston od dawna nie oglądaliśmy w żadnej przebojowej produkcji hollywoodzkiej. Należy jednak pamiętać, że aktorki zarabiają nie tylko na występowaniu w filmach, ale również dzięki braniu udziału w różnych kampaniach reklamowych. Emma Stone obecnie współpracuje między innymi z liniami lotniczymi Emirates oraz marką Smartwater.

Kim jest Emma Stone

O biografii tej aktorki nie mówi się zbyt wiele, ponieważ wokół jej początków kariery nie da się zbudować żadnej niezwykłej legendy, które uwielbiają  dziennikarze. Emma Stone w bardzo klasyczny sposób pięła się po kolejnych schodach kariery, które doprowadziły ją na sam szczyt zestawienia magazynu „Forbes”.

W wieku piętnastu lat aktorka przeprowadziła się do Los Angeles, gdzie przez wiele lat próbowała swoich sił w wielu castingach. Początkowo grała epizodyczne oraz drugoplanowe role, ale przełom nastąpił, gdy wcieliła się w główną bohaterkę filmu „Łatwa dziewczyna”, który przyniósł jej między innymi nominację do Złotego Globu.

Po tym wydarzeniu grała chociażby w tak znanych filmach, jak „Kocha, lubi, szanuje”, „Służące”, czy „Niesamowity Spider-Man”. Jej największy do tej pory sukces zawodowy nastąpił dopiero w tym roku, kiedy to za wcielenie się w postać początkującej aktorki w filmie „La La Land” otrzymała Oscara za pierwszoplanową rolę kobiecą oraz mnóstwo innych nagród.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *