20 najlepszych blogów finansowych w 2022 roku

złoto

Finanse to najczęściej dość trudne zagadnienie dla nas wszystkich. Niestety najczęściej jest tak, że większość z nas ma naprawdę dość sporo problemów z utrzymaniem finansów w stanie, który by nas satysfakcjonował.

Dlatego też warto zainteresować się tym tematem i zacząć czytać różne książki i artykuły poświęcone tematyce finansów – choćby i były one pisane naprawdę w prosty sposób.

Dobrym źródłem odnoście finansów są także oczywiście wszelkie blogi. W które z nich szczególnie warto zainwestować swój czas? Poniżej przedstawione zostaną najciekawsze blogi.

1) „Jak oszczędzać pieniądze” – cóż w zasadzie to chyba każdy chciałby to wiedzieć. Blog ten prowadzony jest przez Michała – obecnie jak sam mówi, utrzymuje się on już tylko z blogowania. Jest to w ogóle niezwykle ciekawa postać, ponieważ pan Michał spisuje w zasadzie każdy swój wydatek i dzięki temu dzisiaj o finansach wie już naprawdę wszystko.

2) „Subiektywnie o finansach” – blog ten prowadzony jest przez Michała Samcika. Jest on naprawdę ciekawy z uwagi na to, że Michał prześwietla dokładnie działanie wszelkich reklam oraz różnych zagadnień związanych właśnie z działaniami wielkich firm. Warto tu zajrzeć.

3) „AppFunds” – blog ten prowadzony jest przez Zbyszka Papińskiego. Co ciekawe – znajdują się tutaj informacje nie tylko i wyłącznie o finansach domowych, lecz również natrafimy na bardzo wiele ciekawych informacji poświęconych lokatom i kontom osobistym.

4) „Independent Trader” – to jest zdecydowanie blog, który powinien przeczytać. Jego autorem jest Trader21, który sam o osobie mówi, że na początku zarabiał bardzo wiele na inwestowaniu, na giełdzie. Potem jednak na skutek wypalenia zrezygnował i zaczął podróżować po świecie. Obecnie pomaga innym zdobyć niezależność finansową.

5) „Live Smarter„- to jest z kolei blog, na którym znajdziemy różnego rodzaju pomysły i ciekawe promocje. Pokażą nam one, w jaki sposób można… no właśnie żyć mądrzej.

6) „Blog Zaradny Finansowo” – prowadzi go Mateusz, który pokazuje, w jaki sposób można niezależnie zupełnie od wysokości naszego wynagrodzenia, żyć naprawdę dobrze.

7) „Kobiece Finanse” – no właśnie, na pewno każdemu do tej pory brakowało jakiejś informacji o kobiecych finansach. Takiego bloga prowadzi Dana. Zawarte są tutaj informacje, na co i kiedy warto wydawać, jak prowadzić budżet domowy itp.

8) „Oszczędnicka” – blog ten prowadzi Alicja rozkładająca „finanse na części pierwsze”. Doskonale potrafi ona opowiedzieć o domowym budżecie w naprawdę fascynujący sposób.

9) „Wynajmistrz” – blog ten prowadzony jest przez Grzegorza Grabowskiego, który już od naprawdę bardzo wielu lat zajmuje się najmem i wszelkimi kwestiami związanymi z tym tematem.

10) „Mieszkanicznik od podszewki” – ten blog prowadzony jest przez dwie osoby Justynę Burzyńską – Kaczyńską oraz Malwiną Żelazną. zawarte są tu wszelkie ifnormacje o tym, ile kosztuje nas życie, mieszkanie, jakie są to w ogóle codzienne koszty i jak w zasadzie można je ograniczyć tak, aby jednocześnie cieszyć się pełną swobogą we własnym domu i zarazem mieć pełną wolność finansową. Rady tych dwu kobiet na pewno się przydadzą.

11) „Michał Stopka. Inwestor profesjonalny” – to jest naprawdę bardzo ciekawy blog, ponieważ prowadzony jest w stu procentach przez profesjonalistę.

12) „Doxa” – jest to nieco bardziej ekonomiczny blog. Prowadzony jest przez Przemysława Słomskiego. Znajdziemy tu wiele przemyśleń autora także i w kwestiach związanych z ogólnym rozwojem osobistym, ekonomią. Ten blog na pewno skłoni nas do naprawdę wielu refleksji.

13) „Liczy się wynik” – prowadzi go Bartek i znajdziemy tu artykuły poświęcone nie tylko i wyłącznie de facto samym finansom, lecz także ogólnie rozwojowi osobistemu.

14) „Jak zarabiać pieniądze?” – prowadzi go przede wszystkim Mateusz Kiszło. Znajdziemy tam wiele przydatnych informacji odnośnie tego, no właśnie – jak nie tylko pracować, ale i zarabiać.

15) „Finanse na obcasach” – prowadzi go Magda, przedstawiając różne porady odnoście mądrych zakupów, biznesu online, czy w ogóle zarządzania finansami.

16) „To się opłaca” – ten blog prowadzi Agnieszka Skupieńska, która stopniowo przechodziła wyłącznie na biznes internetowy i dzisiaj z chęcią opowiada, jak to zrobić i czemu w ogóle warto.

17) „Oszczędzanie na przyszłość” – prowadzi go Joanna Postupalska – Bożek. Co ciekawe – jest ona profesjonalistką, która jest profesjonalną finansistka. W swoich artykułach skupia się przede wszystkim na wszelkich kwestiach związanych z budowaniem kapitału emerytalnego, z zarządzania i inwestowania w taki, sposób, aby generalnie zbudować pewną stabilizację finansową.

18) „Stabilizacja finansowa” – prowadzi go Wojtek, który sam o sobie mówi, że pracuje średni czas w średniej firmie, mieszka w średnim mieszkaniu z dużnym kredytem i jeździ średniej klasy samochodem. Pokazuje on na swoim blogu, jaknaprawdę fajnie można zadbać o stan swoich finansów.

19) „Marcin Iwuć” – Marcina Iwuć to autor książki i były pracownik banku. Jest  finansistą z certyfikatem CFA. Jest tutaj dużo wiedzy dla osób z problemami finansowymi. Marcin prowadzi również ciekawy podcast finansowy.

20) „Blog Zaradny Finansowo” – To dobrze zorganizowany blog o finansach. Blog jest długo na rynku blogowym i dobrze się na nim utrzymuje. Znajdziemy tutaj również porady odnośnie oszczędzania.

4/5 - (ilość ocen: 5)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.