9 najlepszych blogów o oszczędzaniu pieniędzy

monety ziemniak kalkulator

Oszczędzanie to kwestia naprawdę ważna i jednocześnie problematyczna dość dla wielu z nas. Jak oszczędzać tak, aby nam cokolwiek z tych oszczędności pozostało? W jaki sposób inwestować oszczędności? Co warto zrobić, kiedy mamy problemy finansowe?

W końcu nie oszukujmy się – wiele osób niestety żyje od pierwszego do pierwszego i wierzą oni, że nigdy nie wygrzebią się ze swoich problemów finansowych.

To myślenie jednak zupełnie nie jest odpowiednie.

Napisaliśmy już o 5 prostych trikach na sprytne oszczędzanie oraz o 10 sposobach na zaoszczędzanie pieniędzy. Dzisiaj wybraliśmy najlepsze blogi o oszczędzaniu.

Blogi o oszczędzaniu – znakomite źródło informacji

Otóż warto przede wszystkim zapoznać się z różnymi blogami odnoszącymi się właśnie do tematu oszczędzania. Czemu akurat blogi mają stanowić nasze najważniejsze źródło wiedzy?

Otóż dzięki nim w zasadzie naprawdę mamy szansę zapoznać się z absolutnie najciekawszymi informacjami – ponieważ będą pochodziły one od osób prywatnych, będą się skupiały na ich zainteresowaniach, możliwościach i doświadczeniach.

Czytaj też: 200 zł miesięcznie oszczędności – 10 sposobów

Nie zawsze będą to blogi świetnie wykształconych pod kątem finansów osób, ale zawsze na pewno blogi te nam bardzo pomogą.

1) Jak oszczędzać pieniądze – to jest w zasadzie absolutny lider wśród blogów. Prowadzi go Michał – osobistość naprawdę niezwykła. W chwili obecnej utrzymuje się on już w zasadzie jedynie z blogowania, jednak wcześniej prężnie działał w finansach. O wartości jego bloga świadczą przede wszystkim liczne nagrody oraz także sam fakt, że w zasadzie to autorowi udało się już wydać dwie książki! Niewątpliwie jest to naprawdę duży sukces. Michał słynie także z tego, że od zawsze spisywał swoje wydatki. Przez wiele lat. Efektem tego działania jest to, że obecnie doskonale wręcz obraca się on w tematyce szeroko rozumianych finansów – wie dokładnie, na co wydajemy ile pieniędzy, gdzie ich najwięcej tracimy. W związku z tym jest on prawdziwym ekspertem od oszczędzania.

2) Kobiece Finanse – Blog ten prowadzony jest przez Danę Duszeńczuk- Chmiel. Kim jest ta autorka? Otóż dana studiowała germanistykę oraz informatykę i ekonometrię. Generalnie pracuje w branży zajmującej się technologiami internetowymi. Jednak oprócz tego stopniowo rozszerza ona swoją wiedzę z zakresu finansów. Tak naprawdę, to już od ponad kilku lat prowadzi bloga, poświęconego przede wszystkim finansom, jednak nie takim wielkim giełdowym, lecz mniejszym – domowym, codziennym. Stanowczo warto tam zajrzeć i zainspirować się radami Dany dotyczącymi oszczędzania.

3) Oszczędnicka – blog ten prowadzi Alicja, która sama o sobie mówi, ze rozkłada „finanse na części pierwsze”. Generalnie mówi ona także wprost, że jej i jej męża pieniądze zawsze się trzymały. Zresztą warto powiedzieć, że w podróż poślubną pojechali oni.. dosłownie wszędzie. Zainwestowali bowiem w podróż poślubną dookoła świata. Alicja świetnie potrafi ona opowiedzieć o domowym budżecie w naprawdę ciekawy sposób.

4) Oszczędzanie na przyszłość” – ten blog prowadzi Joanna Postupalska – Bożek. Ważne jest tutaj akurat to, że jest to prawdziwa profesjonalistka. Generalnie poruszane są na jej blogu kwestie związane przede wszystkim z planowaniem kapitału na przyszłość, z inwestowaniem na emeryturę itp.

5) Pieniądz jest kobietą – blog ten prowadzi Diana, która dużo mówi o tym, jak dorobić i jak zaplanować budżet domowy tak, aby absolutnie na wszystko nam wystarczyło.

6) Stabilizacja finansowa – blog ten prowadzony jest przez Wojtka. Generalnie jest to, jak sam mówi, człowiek przeciętny – żyjący tak jak wielu innych ludzi.
Pracuje średni czas w średniej firmie, mieszka w średnim mieszkaniu z dużym kredytem i jeździ średniej klasy samochodem. Zasadniczo Wojtek na swoim blogu pokazuje, jak naprawdę ciekawie można zadbać o swój stan finansów.

7) Finanse na obcasach – blog ten prowadzony jest przez Magdę Bród, która doskonale radzi sobie z różnego rodzaju problemami z zakresu zarządzania budżetem domowym oraz robienia z niego oszczędności.

8) Mamonik – to jest blog naprawdę w zasadzie jedyny w swoim rodzaju. Z jakiego powodu? Otóż zastanówmy się na chwilę, kto ma naprawdę spore problemy z oszczędzaniem pieniędzy? No właśnie – zapewne szybko odkryjemy, że są to rodziny z małymi dziećmi w domu. Takie maluszki potrzebują co chwila wielu artykułów, zmęczeni rodzice nie mają już zazwyczaj siły ogarniać zakupów. Dlatego też właśnie powstał Mamonik – blog Uli, który mówi o tym, jak być oszczędnym rodzicem.

9) Finansowy Siłacz – to już ostatni blog, który warto zaprezentować. Prowadzi go dwóch przyjaciół będących ekonomistami – Bartek i Damian.

4.8/5 - (ilość ocen: 9)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.