10 najlepszych responsywnych szablonów WordPress

10 najlepszych responsywnych szablonów WordPress

Elegant Themes przez znawców uznawane są nie tylko za bardzo praktyczne i łatwe w stosowaniu, ale także za jedne z najładniejszych szablonów WordPress. Piękne, nowoczesne, ciekawe – te określenia pasują do nich chyba zdecydowanie najlepiej. Oto lista 10 najlepszych responsywnych szablonów WordPress.

1. Najpopularniejszy i najbardziej rozpowszechniony na całym świecie szablon Divi. Od samego początku swojego istnienia wychodzi na przeciw potrzebom swoich użytkowników. Strony z wykorzystaniem Divi tworzyć można na kilka sposobów. Po pierwsze działając standardowo, tak jak w każdym innym szablonie WordPress lub jeśli wolimy niestandardowe rozwiązania do tego celu skorzystać możemy ze specjalnego kreatora jaki oferuje nam ten szablon ( tu należy kliknąć ikonkę USE PAGE BUILDER). Z jego wykorzystaniem możemy budować swoją stronę w różnych konfiguracjach np. taką która składa się z jednej kolumny, dwóch równych kolumn, dwóch kolumn o różnych szerokościach itd. Możliwości jest aż 11 i każdą z nich wizualnie zobaczyć możemy klikając na pogląd. Warto zaznaczyć, że wybrany układ wcale nie musi dotyczyć całej strony, równie dobrze może odnosić się jedynie do jej pewnej części. Możliwości mamy nieograniczone. Po wybraniu układu mamy do dyspozycji aż 28 różnych modułów między innymi takich jak zdjęcia, ramki z opiniami, slidery, formularze logowania, atrakcyjne wizualnie tabelki, przyciski. Do każdego wybranego modułu następnie dopieramy odpowiednie pasujące do niego i naszej wizji strony parametry. Praca z tym szablonem wbrew pozorom wcale nie jest ani trudna ani jakoś specjalnie czasochłonna, bowiem wszystko odbywa się bardzo płynnie jeśli dokładnie wiemy co chcemy dzięki niemu osiągnąć.

2. The Divi Builder to szablon będący wizualnym narzędziem w pracy z WordPress, który świetnie współpracuje naprawdę z dowolnym motywem. Działanie wtyczki do tego szablonu w głównej mierze oparte jest na technologiach powiązanych z efektywnym tworzeniem stron wzorcowych. Posiada bardzo intuicyjny interfejs, co ani trochę nie przeszkadza ( wręcz przeciwnie) w efektywnej i bardzo przyjemniej pracy związanej z tworzeniem witryny internetowej w oparciu o ten właśnie wzorzec.

3. Bloom to szablon wspomagający budowanie listy mailingowej w oparciu o odpowiednie kryteria zapisywania danych, w oparciu zarówno o bardzo proste ( dla tych mniej wymagających użytkowników) jak i nieco bardziej zaawansowane metody kierowania. Przez wielu Bloom uważany jest za bardzo dobre narzędzie do wykorzystywania w marketingu sieciowym.

4. Monarch głównie bazuje na pracy z social media. Jest to specjalna wtyczka, dzięki której powiązać można pewną wybraną stronę internetową niemal ze wszystkimi portalami społecznościowymi takimi jak Facebook, Twitter, Google+, Dribble, i wiele innych czasem nawet mniej rozpowszechnionych portali. W tym przypadku niesamowicie łatwo można stworzyć do nich banner typu Pop-up, ciekawe ikonki pod wpisami bloga, w narożnikach strony czy w wielu innych pasujących do wizualnego wyglądu naszej witryny czy bloga miejscach.

5. Extra to motyw przeznaczony do pracy nad wizualną stroną bloga. Umożliwia między innymi dodawanie wielu zdjęć, ich edycję, kontrolę nad rozmieszczeniem wszystko po to by strona zachęcała już na pierwszy rzut oka do ponownych jej odwiedzin.

6. Showbiz to jeden z najnowszych szablonów jaki w ostatnim czasie pojawił się na rynku. Skierowany jest głównie do nastolatków i młodych ludzi tworzących własne serwisy muzyczne czy plotkarskie lub inne zajmujące się aktualnie ważną dla młodzieży tematyką. W przypadku tego szablonu do dyspozycji są dwa układy: standardowy lub wielokolumnowy. Dodatkowo szablon ten cechuje się bardzo rozbudowanym, o dużych możliwościach panelem administracyjnym.

7. Avada. Szablon na rynku jest dopiero od 5 lat a już bije wszelkie możliwe rekordy sprzedażowe. Sukces tkwi zapewne w jego wielozadaniowości i uniwersalności, bowiem dzięki niemu z dużym powodzeniem budować można strony o dowolnej formie i treści. Narzędzi jest jednak tak wiele, że ich nawet podstawowe poznanie wymaga nieco czasu, jednak z całą pewnością po zapoznaniu się z nimi zdecydowana większość użytkowników będzie czerpała niesamowitą przyjemność związaną z pracą z nimi. Umożliwia on również swobodny import stron demo.

8. Enfold. Szablon określany przez użytkowników jako funkcjonalny i o bardzo wysokiej jakości. Świetnie sprawdzi się przy wykonywaniu między innymi stron biznesowych, firmowych, prezentacji portfolio, zaawansowanych blogów, eCommerce. Z całą pewnością jego głównymi zaletami są: duża ilość układów stron, responsywny wygląd czy nowoczesność.

9. Coral uznaje się za szablon dla prawdziwych artystów. Nowatorski i elegancki a do tego posiadający znacznie rozbudowany panel administracyjny, bardzo oryginalne menu, 7 bardzo ciekawych czcionek, różne style i układy stron, wbudowane widżety.

10. Writer czyli szablon dla pisarzy amatorów. Bardzo minimalistyczny w swoim projekcie, jednak bardzo elegancki i miły dla oka.

10 najlepszych responsywnych szablonów WordPress
4 (80%) 10 głosów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Wordpress daje swoim użytkownikom mnóstwo możliwości na tworzenie oryginalnych i…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
Jak promować firmowy kanał na YouTube
Jak promować firmowy kanał na YouTube
10 motywow WordPress zawierających Elementor
Biuro Ciekawostki Gospodarka Pomysły na biznes Prowadzenie firmy
opona
Kwestia wymiany opon niejednemu kierowcy potrafi spędzić sen z powiek
dochodowy biznes
Jak pasję przekuć w dochodowy biznes?
Biznes - YouTuber
Biznes – YouTuber
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Światowa gospodarka- trendy
10 trendów, które zmieniają światową gospodarkę
kredyt
Jak mądrze wziąć kredyt gotówkowy?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Oto największy koszmar polskich pracowników
Cyfrowy detoks dla wielu osób zbyt stresujący