20 najlepszych vlogów o finansach, rozwoju i marketingu

wzrosty

Finanse i biznes to temat ciekawy w zasadzie dla każdego z nas tym bardziej w czasach. Jak dokładniej zorganizować sobie pracę? Jak oszczędzać pieniądze? Jak zdobyć szybką, prostą i codzienną wiedzę na tematy ekonomii oraz finansów?

Oczywiście najlepsze w tym celu są różnego rodzaju blogi oraz… filmy na YouTube.

Zalety filmów na YouTube

Dlaczego akurat filmy są tak bardzo polecaną formą nauki? Przede wszystkim nie wymaga to od nas za wiele pracy. Co więcej – takie filmy angażują zmysły słuchy i wzroku, dzięki czemu łatwiej nam się jest uczyć.

Warto dodać, że nie postrzegamy takiego oglądania filmów jako wielkiego wysiłku, także całkiem nieźle się przy tym bawimy. Poniżej zostanie zaprezentowanych 20 najciekawszych kanałów ostatniego czasu.

1) inFakt – Na tym kanale poruszane są najważniejsze zagadnienia w zakresie rozliczania firmy. To jest dzisiaj naprawdę istotne i warto to wiedzieć, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek z Urzędem Skarbowym. Vlog porusza także przeróżne zagadnienia związane z tym, jak się rozliczać, jak wypełniać wszelkie druki itp. Słowem – rzecz warta zobaczenia.

2) sukces.pl – Chcesz osiągnąć sukces? Ten kanał jest jak najbardziej dla Ciebie. Znajdą się tutaj przeróżne rady dotyczące tego, jak inwestować, jak zarabiać, jak założyć firmę itp.

3) Bez kanału – To dopiero jest ciekawa sprawa. Tutaj bowiem zasadniczo pokazywane są różne sposoby zarabiania pieniędzy. Czasami są one naprawdę niezwykłe!

4) Dla Pieniedzy – No właśnie pieniądze to dość istotny temat dla każdego z nas. Znajdują się tam przeróżne informacje dotyczące tego, jak łatwo można zarobić za granicą, ile zarabiają różne osoby, jak przedstawiają się dobrze płatne zawody, co warto wiedzieć o pracy zdalnej itp.

5) Mr Optim – Idealny kanał dla wszystkich osób, które potrzebują porad finansowych związanych z prowadzeniem firmowych blogów oraz stron internetowych.

6) Indywidualista – Autor vloga napisał książkę z wartościową wiedzą od samych miliarderów. Na kanale znajdziemy sporo informacji o wielkich przedsiębiorstwach, wielkich umysłach, czy kryptowalutach.

7) Jakub Gajdanowicz – To kanał przedsiębiorcy, który związany jest z branżą interaktywną.

8) Maciej Samcik – Proste i krótkie filmiki o finansach.

9) Prosta Ekonomia – Denerwowało was kiedykolwiek kiedy mieliście problem z najprostszymi sprawami związanymi z ekonomią? Cóż od teraz na pewno to się zmieni, dzięki genialnemu wręcz kanałowi na YouTube.

10) Uniwersytet SWPS – Tu znajdą się różne filmy z branży zarządzania które są niezmiernie ciekawe i interesujące. Dużo filmów o psychologii.

11) Marcin Iwuć – To zdecydowanie YouTuber, którego filmy warto obejrzeć. Ekonomista, przedsiębiorca i menedżer. Filmy o rynkach kapitałowych i finansów osobistych.

12) Wyższe Szkoły Bankowe – Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o finansach nie sięgamy do samego źródła? W ten sposób możemy naprawdę wiele się dowiedzieć. Dlatego chcąc poprawić swoją wiedzę z ekonomii czy z zarządzania, warto zainteresować się bardziej poważnymi wykładami.

13) SGGW w Warszawie – To kanał prowadzony przez chyba jedną z absolutnie najlepszych szkół handlowych i zajmujących się finansami w Polsce. Zdecydowanie warto zainwestować swój czas w naukę na tym kanale.

14) Mała Wielka Firma -Prowadzisz firmę albo chcesz się dowiedzieć, jak to będzie wyglądało? Otóż warto zatem zainteresować się tym vlogiem. Znajdą się tutaj niezbędne informacje na temat prowadzenia własnej firmy.

15) O pieniądzach – Rozważania na temat bogatych krajów, najbogatszych polakach czy znanych markach.

16) Ministerstwo Finansów – To kanał, na którym znajdziemy wiele ogólnych informacji, w jaki sposób zasadniczo działa pieniądz.

17) Andrzej Tucholski – Autor podejmuje się wielu tematów na swoim videoblogu. Pojawiają się tematy finansowe przedstawione w interesujący sposób

18) Doradca TV – To jest bez wątpienia doskonały kanał, który na pewno powinien każdego zainteresować. Znajdziemy tu wiele informacji poświęconych temu, jak oszczędzać, ile pieniędzy sobie zostawić na emeryturę, jak dobrze zarządzać czasem – słowem wszystko, co tylko pomoże nam się ogarnąć w życiu.

19) Przeciętny Człowiek – Kanał o rozwoju osobistym, w tym o finansach. Dużo praktycznej wiedzy, która jest przedstawiana za pomocą atrakcyjnej animacji.

20) Biznesization – Warto zajrzeć jeszcze tu, jeśli poszukujemy różnych inspiracji odnośnie biznesu i finansów.

Podsumowując: dostępnych na wyciągnięcie ręki różnych ciekawych materiałów jest naprawdę wiele. Wystarczy tak naprawdę wybrać tylko to, co nam po prostu będzie najbardziej odpowiadało i gotowe!

Nasze życie na pewno się odmieni, dzięki przeróżnym trickom na oszczędzanie, zarabianie i na budowanie oryginalnego biznesu. Zapraszamy zatem do oglądania i do zdobywania wiedzy.

4.7/5 - (9 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.