Najlepszy Bank w Polsce

Najlepszy Bank w Polsce

Wybór banków w naszym kraju jest całkiem spory. Z reguły korzystamy z oferty tego banku, którego siedziba znajduje się najbliżej nas. Polacy są leniwi i nie lubią szukać nowych rozwiązań i wyborów. Prawda jest jednak taka, że warto jak najbardziej przyjrzeć się ofercie konkurencji, ponieważ zazwyczaj co jakiś czas banki wprowadzają nowe promocje, oferty, które mają za zadanie przyciągnąć do nich nowych klientów.

Polacy coraz częściej decydują się na bankowość internetową. Wtedy nie musimy zwracać uwagi na to, który bank ma swoją siedzibę bliżej naszego miejsca zamieszkania. Liczy się tylko jakość oferowanych usług, opłacalność, a także to, czy możliwy jest prosty i intuicyjny dostęp do konta poprzez usługę online.

Wiele osób, które myślą o zmianie banku na lepszy, oferujący atrakcyjniejsze i tańsze usługi, zastanawia się nad tym, który z banków funkcjonujących na terytorium naszego kraju warto wybrać. Aktualnie jest przynajmniej kilka banków, których oferta wydaje się w miarę atrakcyjna i warta uwagi.

Tymi bankami są między innymi mBank, Alior Bank, Nest Bank, a także Bank Pocztowy. Oczywiście na rynku jest masa innych banków jednak oferta tych wymienionych wydaje się w wielu przypadkach najciekawsza. Warto więc jak najbardziej się z nimi zapoznać bliżej.

Zacznijmy więc od mBanku. Czemu warto zapoznać się z ofertą właśnie tego konkretnego banku? Otóż jest to jeden z najbardziej znanych i najchętniej wybieranych banków oferujących rozwiniętą bankowość online. Tak naprawdę to właśnie mBank pierwszy w Polsce zdecydował się wejść w bankowość internetową. Dzięki temu właśnie ten konkretny bank posiada prawdopodobnie największą ilość użytkowników i posiadaczy rachunków bankowych.

Do zalet mBanku należy przede wszystkim to, że posiadanie rachunku bankowego jest całkowicie darmowe. Nie musimy płacić nic za to, że mamy założone w nim konto. Nie płacimy jednak jeśli nie posiadamy karty bankomatowej.

W innym przypadku pobierana jest opłata za posiadanie karty. Można jej oczywiście uniknąć jeśli będziemy aktywnie z niej korzystać. Tego typu opłaty czekają nas praktycznie w każdym banku. Dawniej jednak nie było takiej opłaty dzięki czemu wiele osób zdecydowało się na ten konkretny bank.

Mbank oferuje również świetną platformę transakcyjną co przyciąga klientów. Możemy za pomocą kilku kliknięć wysłać przelew, zagrać na giełdzie lub na przykład uruchomić kredyt gotówkowy na dowolny cel. Im dłużej jesteśmy w mBanku tym więcej korzyści na nas czeka. Im dłużej korzystamy z jego usług tym więcej spraw możemy załatwić online. Prawdopodobnie jest to bank numer jeden w Polsce.

Na pewno jest jednym z najpopularniejszych. Minusem są jednak nękający telemarketerzy, którzy wydzwaniają do niektórych posiadaczy rachunku w mBanku niemal każdego dnia. Z tego też powodu warto zainteresować się również innymi bankami, które oferują podobne warunki.

Ciekawą ofertę aktualnie prezentuje również Alior Bank. Nowi klienci mają dziś możliwość założenia darmowego rachunku bankowego, gdzie na starcie otrzymują gwarancję tego, że przez najbliższe 5 lat nie zostaną wprowadzone żadne oplaty. Warto więc jak najbardziej zastanowić się nad tego typu rachunkiem, ponieważ jest to bardzo ciekawa oferta.

Osoby zainteresowane Alior Bankiem powinny również wiedzieć o tym, że istnieje możliwość założenia rachunku walutowego, który również jest całkowicie darmowy. Oprócz tego bez żadnych opłat możemy otrzymać kartę do takiego walutowego rachunku. Aktualna oferta jest bardzo ciekawa. Warto się nią zainteresować.

Alior Bank posiadał jednak jeszcze do nie dawna limity ilości otwartych rachunków przez jedną osobę w tym banku. Nic nie wiadomo na temat tego czy uległo to zmianie więc można podejrzewać, że niestety nie. Jeśli więc otworzyliśmy już 3 rachunki bankowe, to w przyszłości po ich zamknięciu nie będziemy mogli ponownie z tego banku skorzystać. Trzeba więc dobrze przemyśleć nasze poczynania.

Nest Bank jest nowością na naszym rynku. Bank ten jednak przyciąga klientów ciekawą ofertą, choć placówek zbyt wielu nie posiada. Na szczęście istnieje możliwość korzystania z bankowości online.

Nest Bank to oferta wszystko za zero złotych. Tak naprawdę to gdyby nie popularność mBanku, to właśnie ten bank znalazłby się na pierwszym miejscu najlepszych kont w naszym kraju. Jeśli rozwinie się i zacznie oferować ilość ofert podobnych do mBanku to ma jak najbardziej stać się liderem w Polsce.

W Nest Banku mamy rachunek bankowy, kartę do rachunku, a także przelewy całkowicie za darmo. Nie płacimy kompletnie nic za to, że korzystamy z jego usług. Wiele lat temu było bardzo podobnie w przypadku mBanku. Z czasem uległo to jednak zmianie. Czas pokaże jak będzie w tym przypadku ale na razie jest naprawdę świetnie.

Bank Pocztowy posiada również ciekawą ofertę. Z jego usług korzystają chętnie osoby, które często odwiedzają placówki pocztowe, a przecież większość z nas ma je w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. W Banku Pocztowym mamy możliwość korzystania z darmowej bankowości internetowej.

Posiadacze rachunku mogą wpłacać i wypłacać pieniądze całkowicie za darmo w każdej placówce pocztowej. Jest to naprawdę wspaniała możliwość gwarantująca sporą wygodę. Prowadzenie konta nic nie kosztuje jeśli wykonamy płatności na kwotę minimum 300 zł w miesiącu. W innym przypadku opłata to 10 złotych. Nie jest to więc bardzo dużo.

Te wymienione banki są jednymi z lepszych i wartych uwagi. Na pierwszym miejscu dziś jest mBank ale konkurencja depcze mu po piętach. Warto obserwować najnowsze promocje w tych bankach, ponieważ są naprawdę warte uwagi.

4.7/5 - (ilość ocen: 15)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.