Odszkodowanie po kataklizmie

Odszkodowanie po kataklizmie
Zdarzenia losowe są czymś zdecydowanie niepożądanym w naszym życiu, aczkolwiek mogą się czasem wydarzyć. Dlatego też warto jest się od nich ubezpieczyć. Czasami dobrze jest wyłączyć z zakresu polisy część przypadków, na które jest najmniejsza szansa tylko po to, aby ostatecznie obniżyć składkę ubezpieczeniową. Gdy dotknie nas już kataklizm, należy niezwłocznie zawiadomić swojego ubezpieczyciela o zdarzeniu, które miało miejsce.
Aby zwiększyć odszkodowanie oraz szansę na jego otrzymanie, powinno się wykonać możliwie jak najwięcej zdjęć i nie dopuścić do powiększenia strat – na przykład przykryć dach, gdy przecieka. Firmy ubezpieczeniowe bowiem często rozpatrują sprawy po swojej myśli i decydują, że mieliśmy wpływ na zwiększenie szkód, a w efekcie obniżają odszkodowanie lub go odmawiają.

Problemy z ubezpieczeniami

Rzadko kiedy klienci firm ubezpieczeniowych otrzymują pełne odszkodowanie pomimo nawet największych kataklizmów. Przyznane ono zostaje jedynie, gdy dom jest całkowicie zniszczony i konieczna jest jego gruntowna odbudowa, jak na przykład w wyniku pożaru czy po uderzeniu pioruna.
Inną sprawą jest to, że odszkodowanie nie może być większe niż suma ubezpieczenia danego mienia, od którego naliczona jest składka. Chociaż Polacy coraz chętniej się ubezpieczają, to jednak najczęściej decydują się na zbyt małe ubezpieczenia, które ostatecznie nie wystarczają na pełne pokrycie szkód wyrządzonych przez czynniki zewnętrzne.
Podstawą wysokości odszkodowania jest kosztorys rzeczoznawcy danego ubezpieczyciela, ale ogromne znaczenie mają także przedłożone przez poszkodowanego rachunki za naprawę szkody, które dokumentują poniesione wydatki. Zawsze jednak w razie problemów można złożyć skargę do Rzecznika Ubezpieczonych, podejmując równoległe działania z firmą odszkodowawczą, która podejmie się mediacji z zakładem ubezpieczeniowym.

Ostateczna forma ratunku

Na szczęście istnieją także firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania od ubezpieczyciela. Najczęściej tak właśnie jest, że zakłady ubezpieczeniowe jako przedsiębiorstwa starają się wymigać od swojej odpowiedzialności, dlatego też powstaje coraz więcej firm pomagających ofiarom nieuczciwych zakładów.

Odszkodowanie po kataklizmie
4.4 (88.57%) 7 głosów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Kryptowaluty stały się na całym świecie elementem pożądanym dla inwestorów.…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Design
Design w biznesie się opłaca
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast