3 proste sposoby, aby zaoszczędzić sporo pieniędzy przy zakupie nowego komputera

Szukasz nowego komputera? Przytłoczony wszystkimi opcjami dostępnymi dla Ciebie? Przerażony wysokimi kosztami zakupu nowego komputera? Dla większości ludzi, zakup nowego komputera, nie musi to być tak stresujące jak zakup nowego samochodu. Ani też nie musi być, aż tak drogie. Jeśli jesteś jak większość ludzi, a masz ograniczony budżet na zakup komputera, to trzeba starać się uzyskać jak najwięcej z zakupu komputera jak to możliwe.

3 proste sposoby, aby zaoszczędzić sporo pieniędzy przy zakupie nowego komputera

Oto 3 proste sposoby, dzięki którym każdy może zaoszczędzić pieniądze przy zakupie nowego pc:

Rozejrzyj się za najlepszą ofertą

Brzmi całkiem oczywiście. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nie potrzebują najszybszego i najdroższego komputera z największą ilością „dodatków”.

W rzeczywistości, jeśli używasz już starszy pc, to nawet najtańszy nowy komputer będzie duża krokiem naprzód. Technologia poszła mocno do przodu. Jeśli nie wiesz dużo o komputerach, można się wiele nauczyć chodząc po sklepach z elektroniką. dookoła. Zadawaj wiele pytań, porównuj ceny, funkcje, a następnie znajdź najlepszą cenę.

Poszukaj w lokalnym sklepie elektronicznym i poprzez internet. Będziesz zaskoczony, jak dużo pieniędzy można zaoszczędzić.

Zainstaluj własne „dodatki”

Wiele komputerów które znajdziemy w sklepie ma dużo dodatkowego oprogramowania.Choć jest to wygodne, że nie zawsze jest najlepszym sposobem, aby zaoszczędzić pieniądze. Ponadto, choć wiele z tych dodatków, wydaje się dobre, to nie zawsze jest potrzebne. Może ono dodatkowo spowalniać system operacyjny.

Rzeczy takie jak Word, antywirus, gry mogą okazać się tańsze kiedy kupisz je osobno. W tych czasach dostępne już są darmowe profesjonalne arkusze kalkulacyjne i Word (LibreOffice), Antywirus (Avast). Tak więc, zanim kupisz „w pełni załadowany” komputer, należy zadać sobie pytanie, czy naprawdę potrzebujesz wszystkich dodatków, a następnie rozejrzeć się za czymś „odchudzonym”.

Nie kupuj rozszerzonej gwarancji

Jeżeli nie jesteś komputerowym maniakiem, to rozszerzona gwarancja oferowana przez detalistów komputerowych często brzmi jak dobry pomysł. Po tym wszystkim, kto chciałby płacić za naprawę po zakończeniu standardowej gwarancji.

Należy jednak pamiętać, że większość komputerów są na gwarancji, a większość problemów z komputerem albo będzie na początku lub po długich latach, kiedy bardziej opłacalne będzie kupić nowy tani komputer. Obecnie technologia zmienia się bardzo szybko.

Tak więc rozważ, czy warto, czy nie warto jest zawyżać cenę PC lub laptopa poprzez rozszerzoną gwarancję. A jeśli naprawdę czujesz, że potrzebujesz rozszerzoną gwarancję, to poproś o niższą cenę komputera. Nie wszyscy detaliści będą skłonni negocjować, ale niektórzy mogą sprzedać taniej i tak na tym zarobią. Czy kupisz rozszerzoną gwarancję, czy nie, pamiętaj, żeby robić kopię zapasową wszystkich plików okresowo, na wszelki wypadek!

Jeśli masz nieograniczony budżet, powinieneś być szczęśliwy. A jeśli pracujesz na komputerze, upewnij się, że masz to, czego potrzebujesz, starając się utrzymać niską cenę zakupu. Wysoka cena za coś, co nie pasuje do Twoich potrzeb nie jest dobrym interesem.

Szczęśliwego zakupy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *