Oto największy koszmar polskich pracowników

Jak powszechnie wiadomo, Polacy nigdy nie byli szczególnie zadowoleni ze swojej pracy. Wpływ na to miało wiele czynników. Na szczęście w obecnych czasach myślenie to, z roku na rok się poprawia.

Aczkolwiek istnieje nadal szerokie grono osób, dla których  praca przez nich wykonywana jest udręką, a poranne wstawanie przypomina katorgę i chęć poproszenia o zwolnienie „na żądanie”.

Z czym więc się zmagają polscy pracownicy, że uznają własną pracę za koszmar, czy to tylko chodzi o zarobki? W niniejszym artykule przedstawimy Państwu najważniejsze kwestie, które wprowadzają przeciętnego Kowalskiego o zawrót głowy, gdy tylko pomyślą o swojej pracy.

Koszmar polskich pracowników

Polacy są uważani za bardzo pracowity naród, szczególnie gdy praca przez nich podejmowana wiąże się z wyjazdem za granicę. Jesteśmy tam uważani za naród sumienny i rzetelny.

Aczkolwiek czy przypadkiem sytuacja nie wygląda w taki właśnie sposób, ponieważ zarobki proponowane nam są tam zdecydowanie wyższe, co powoduje u nas determinację i zapał do pracy? Otóż tak właśnie jest, jest to czysta psychologia, połączona z motywacją. Tego niestety brakuje w większości polskich firm.

Wielu przedsiębiorców, zatrudniając danego pracownika, wymaga od niego dużego nakładu pracy za bardzo niskie pieniądze. Często tacy pracownicy są przemęczeni, a możliwość zmiany pracodawcy jest dla nich nierealna, ze względu na niemożność pozwolenia sobie na utratę pracy. Częstym problem jest również podejście do pracownika, zdarza się, iż są oni poddawani mobbingowi, co powoduje u nich stres.

Mimo tego, iż w naszym systemie prawnym sprawnie funkcjonują instytucje państwowe, które są w stanie im pomóc.

Aczkolwiek w praktyce działa to tak, iż właściciel danej firmy o żadnym takim zachowaniu nie wiem, ponieważ to właśnie jego podwładni, tj. kierownicy, prowokują takie nieprzyjemne sytuacje, a pracownik, który skazany jest sam na siebie, również nie chce się skarżyć na kierownictwo, z obawy na pomówienia i końcową możliwość straty zatrudnieni. Do kolejnych kwestii możemy zaliczyć takie sytuacje jak:

– niewypłacanie wynagrodzenia w terminie

– całkowity brak wypłaty wynagrodzenia za dany okres

– wyzysk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *