PKB i sprawa Polska

Polska jest w opinii większości krajem bardzo dobrze rozwijającym się. Oczywiście jest tak mimo wielu czynników, które powinny ten rozwój zahamować. Sytuacja zagraniczna i ciężkie położenie Polski w negocjacjach z jej sąsiadami nie powinny dobrze wpływać na intencje inwestorów, którzy potencjalnie będą lokować swoje projekty w Polsce.

Wszelkie regulacje ograniczające możliwość swobodnego inwestowania także powstrzymuje wiele osób przed założeniem działalności gospodarczej na terenie kraju. Sami przedsiębiorcy bardzo łatwo mogą wskazać wiele punktów, w których ich sytuacja byłaby łatwa do poprawy, co jednak nie następuje. Dobrym, lecz nie idealnym miernikiem tego jak wygląda rozwój w Polsce jest miernik PKB.

Oczywiście patrzenie na gospodarkę Polski z punktu Produktu Krajowego Brutto nie jest idealne. Są przecież inne czynniki, niż tylko suma wyprodukowanych dóbr. Jednak chyba każdy przyzna, że patrząc całościowo na zestawienie PKB w danym kraju z kilku lat można ocenić jak ma się biznes.

W interesie Polski oczywiście jest by PKB rosło z roku na rok. Oznaczać to będzie, że w Polsce produkuje się coraz więcej. Z tej informacji można dowiedzieć się jednak wiele więcej niż tylko ile wynosi produkcja. Za produkcją idzie oczywiście popyt. Za popytem stoją możliwości.

Produkuje się towary w takiej sytuacji, w której ludzie są gotowi je kupić. Im więcej będą mieli pieniędzy, im bardziej sami będą pracowali, tym chętniej będą wydawać pieniądze. To skłania przedsiębiorców do zakładania własnych działalności, do świadczenia usług lub uruchamiania sprzedaży. PKB pokazuje o wiele więcej niż można widzieć na pierwszy rzut oka.

Jak wygląda sytuacja Polski? Coraz lepiej. Polacy stają się bogatsi systematycznie od wielu lat. Oczywiście występują lekkie wachania, ale to naturalne i często nie jest zależne od pracodawców. Czynniki zagraniczne czy też Polskie regulacje mogą modyfikować produkcję, jednak Polski rynek jest na tyle silny, że raczej wytwarza pewnego rodzaju mechanizmy obronne na takie działania.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Koncern południowokoreański Hyundai chce wprowadzić na rynek SUV-a nowe auto…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Biznes skierowany do turystów
Jaki biznes otworzyć na wsi
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast