Poczta Polska inwestuje w innowacje

Poczta Polska inwestuje w innowacje

Bardzo wielu Polaków uskarża się codziennie na złe oraz zbyt wolne działanie Poczty Polskiej. Obecnie jednak poczta robi bardzo dużo w kierunku dalszego rozwoju i wprowadzania na rynek rozwiązań, które mają przyspieszyć jej funkcjonowanie poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Do takich rozwiązań bez wątpienia należy platforma Envelo, która pozwala wykonywać szereg pocztowych czynności w domu. Możemy za jej pośrednictwem szybko i wygodnie nadać paczkę – wystarczy wypełnić odpowiedni formularz online, wydrukować go oraz nakleić na gotową przesyłkę, a następnie zanieść ją na najbliższą pocztę.

Od niedawna firma uruchomiła także innowacyjną funkcję kupowania znaczków przez Internet i drukowania ich swoją własną drukarką. Ów znaczek ma unikalny kod fiskalny, który będzie skanowany przez listonosza, a więc nie ma możliwości jego sfałszowania.

Znaczki są w takie samej cenie, jak te kupione na poczcie, a ich wygenerowanie opłaca się przelewem. Znaczki te można więc nakleić na list lub pocztówkę i bez przeszkód umieścić w najbliższej skrzynce, skąd odbierze je listonosz.

Envelo pozwala również na pisanie listów przez Internet. Polega to na wpisaniu treści listu, którą chce się przekazać innej osobie i wybrać jednego lub większą ilość adresatów, a następnie opłacić wysyłkę według normalnego taryfikatora Poczty Polskiej.

Spółka wyślę wówczas napisane komputerowym pismem listy do wskazanych osób. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn nie są już w stanie pisać ręcznie lub zwyczajnie tego nie lubią, a odbiorca, do którego chcą dotrzeć nie ma w zwyczaju odbierać poczty elektronicznej. Dodatkowo ten rodzaj wysyłki może być niezwykle przydatny w wypadku wysyłek masowych np. folderów reklamowych lub podziękowań za wzięcie udziału w jakimś wydarzeniu.

Wszystkie te czynności i dodatkowe usługi mają na celu zmniejszenie do minimum formalności, które musimy załatwiać na poczcie. W placówkach tych nadal musimy liczyć się ze staniem w sporych kolejkach, więc wybór innowacyjnego Envelo będzie przede wszystkim oszczędnością czasu.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Na świecie jest masa bardzo drogich marek jednak wymieniając tylko…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Biznes skierowany do turystów
Jaki biznes otworzyć na wsi
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast