Poczta Polska inwestuje w innowacje

Poczta Polska inwestuje w innowacje

Bardzo wielu Polaków uskarża się codziennie na złe oraz zbyt wolne działanie Poczty Polskiej. Obecnie jednak poczta robi bardzo dużo w kierunku dalszego rozwoju i wprowadzania na rynek rozwiązań, które mają przyspieszyć jej funkcjonowanie poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Do takich rozwiązań bez wątpienia należy platforma Envelo, która pozwala wykonywać szereg pocztowych czynności w domu. Możemy za jej pośrednictwem szybko i wygodnie nadać paczkę – wystarczy wypełnić odpowiedni formularz online, wydrukować go oraz nakleić na gotową przesyłkę, a następnie zanieść ją na najbliższą pocztę.

Od niedawna firma uruchomiła także innowacyjną funkcję kupowania znaczków przez Internet i drukowania ich swoją własną drukarką. Ów znaczek ma unikalny kod fiskalny, który będzie skanowany przez listonosza, a więc nie ma możliwości jego sfałszowania.

Znaczki są w takie samej cenie, jak te kupione na poczcie, a ich wygenerowanie opłaca się przelewem. Znaczki te można więc nakleić na list lub pocztówkę i bez przeszkód umieścić w najbliższej skrzynce, skąd odbierze je listonosz.

Envelo pozwala również na pisanie listów przez Internet. Polega to na wpisaniu treści listu, którą chce się przekazać innej osobie i wybrać jednego lub większą ilość adresatów, a następnie opłacić wysyłkę według normalnego taryfikatora Poczty Polskiej.

Spółka wyślę wówczas napisane komputerowym pismem listy do wskazanych osób. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn nie są już w stanie pisać ręcznie lub zwyczajnie tego nie lubią, a odbiorca, do którego chcą dotrzeć nie ma w zwyczaju odbierać poczty elektronicznej. Dodatkowo ten rodzaj wysyłki może być niezwykle przydatny w wypadku wysyłek masowych np. folderów reklamowych lub podziękowań za wzięcie udziału w jakimś wydarzeniu.

Wszystkie te czynności i dodatkowe usługi mają na celu zmniejszenie do minimum formalności, które musimy załatwiać na poczcie. W placówkach tych nadal musimy liczyć się ze staniem w sporych kolejkach, więc wybór innowacyjnego Envelo będzie przede wszystkim oszczędnością czasu.

Poczta Polska inwestuje w innowacje
4.8 (95%) 12 głosów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Na świecie jest masa bardzo drogich marek jednak wymieniając tylko…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Design
Design w biznesie się opłaca
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast