Poczta Polska inwestuje w innowacje

Poczta Polska inwestuje w innowacje

Bardzo wielu Polaków uskarża się codziennie na złe oraz zbyt wolne działanie Poczty Polskiej. Obecnie jednak poczta robi bardzo dużo w kierunku dalszego rozwoju i wprowadzania na rynek rozwiązań, które mają przyspieszyć jej funkcjonowanie poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Do takich rozwiązań bez wątpienia należy platforma Envelo, która pozwala wykonywać szereg pocztowych czynności w domu. Możemy za jej pośrednictwem szybko i wygodnie nadać paczkę – wystarczy wypełnić odpowiedni formularz online, wydrukować go oraz nakleić na gotową przesyłkę, a następnie zanieść ją na najbliższą pocztę.

Od niedawna firma uruchomiła także innowacyjną funkcję kupowania znaczków przez Internet i drukowania ich swoją własną drukarką. Ów znaczek ma unikalny kod fiskalny, który będzie skanowany przez listonosza, a więc nie ma możliwości jego sfałszowania.

Znaczki są w takie samej cenie, jak te kupione na poczcie, a ich wygenerowanie opłaca się przelewem. Znaczki te można więc nakleić na list lub pocztówkę i bez przeszkód umieścić w najbliższej skrzynce, skąd odbierze je listonosz.

Envelo pozwala również na pisanie listów przez Internet. Polega to na wpisaniu treści listu, którą chce się przekazać innej osobie i wybrać jednego lub większą ilość adresatów, a następnie opłacić wysyłkę według normalnego taryfikatora Poczty Polskiej.

Spółka wyślę wówczas napisane komputerowym pismem listy do wskazanych osób. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn nie są już w stanie pisać ręcznie lub zwyczajnie tego nie lubią, a odbiorca, do którego chcą dotrzeć nie ma w zwyczaju odbierać poczty elektronicznej. Dodatkowo ten rodzaj wysyłki może być niezwykle przydatny w wypadku wysyłek masowych np. folderów reklamowych lub podziękowań za wzięcie udziału w jakimś wydarzeniu.

Wszystkie te czynności i dodatkowe usługi mają na celu zmniejszenie do minimum formalności, które musimy załatwiać na poczcie. W placówkach tych nadal musimy liczyć się ze staniem w sporych kolejkach, więc wybór innowacyjnego Envelo będzie przede wszystkim oszczędnością czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *