Polska ma za mało globalnych marek

globalne marki

Odwiedzając inne kraje, można bardzo często spotkać tam marki, których w Polsce nie da się uświadczyć. Te marki będą dzielić się na takie, których w ogóle nie można spotkać poza danym krajem, albo takie, które są raczej globalne. Patrząc jednak na to, co w Polsce jest dostępne, można mieć przekonanie, że jednak bardzo dużo znanych producentów wystawia u nas swoje towary. Jednak kraj z taką pozycją i z takim potencjałem z całą pewnością powinien mieć więcej znanych, globalnych marek. Podobnie jest z sytuacją, w której to Polacy wystawiają swoje usługi na cały świat. Nie jest to jednak sprawa tragiczna.

Jeżeli chodzi o to, co Polacy robią zagranicą i z czego są znani, pierwsze skrzypce wiodą przede wszystkim gry. Jest wiele firm, które stworzyło wiele gier (zarówno na konsole jak i na komputery osobiste), o których mówił oraz mówi cały świat. Wszyscy wiedzą, że Polacy doskonale rozumieją rynek i potrafią oferować nie tylko dobrą, ale i wciągającą zabawę. Można powiedzieć, że w niektórych przypadkach Polacy na nowo zdefiniowali branżę oraz standardy panujące w grach.

Inną branżą, w której Polacy zdecydowanie mogą się pochwalić to naukowe, techniczne sprawy, gdzie poszczególne osoby czy także firmy bardzo przyczyniają się do rozwoju swoich dziedzin. Polacy w kwestiach naukowych są bardzo rozpoznawalni. Wszystko to jednak nie daje pełnego obrazu Polaków będących producentem znanych marek za granicą. Ani gry, ani nauka to nie jest to, co gra pierwsze skrzypce w świadomości zwykłego człowieka. Polska, która posiada naprawdę wiele osób na wysokim poziomie powinna być jeszcze mocniej reprezentowana.

Podobna sytuacja jest z markami dostępnymi w Polsce. Często naprawdę ciężko dostać chociażby ubrania znanej, zagranicznej marki, bo w Polsce nie ma w ogóle ich sklepu, lub też jest jeden i to w Warszawie. To znacznie dyskwalifikuje znaczną część społeczeństwa. Negatywnie wpływa też na turystów, którzy dziwią się, że danej marki nie ma w kraju, który odwiedzają, a przez to także uważają go za w pewien sposób gorszy, co oczywiście nie powinno mieć miejsca.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Mimo zawirowań w Unii Europejskiej takich jak chociażby Brexit gospodarka…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Biznes skierowany do turystów
Jaki biznes otworzyć na wsi
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast