Pomysł na dochodowy biznes

Każdy, kto myśli o założeniu własnej firmy, najpierw staje przed dylematem, skąd wziąć pomysł na własny biznes, by odnieść sukces finansowy i osobisty (pracy z pasją). To, czy konkretny pomysł chwyci, zależy od jego rodzaju, a także potencjału miejsca, w którym chcemy go otworzyć. Biznes nie musi mieć konkretnej lokalizacji, jeśli wybierzemy usługi online dla klientów z całego kraju, a nawet świata.

Pomysł na dochodowy biznes lokalny

  • przedszkole
  • cukiernia
  • franczyza sklepu spożywczego
  • gabinet kosmetyczny

Szukając pomysłu na biznes lokalny kieruj się potrzebami lokalnej społeczności. Sprawdź, czy nie ma konkurencyjnych biznesów w danej branży, a jeśli są, to czy zaspokajają potrzeby lokalnej społeczności. Może na dynamicznie rozwijającym się osiedlu brakuje kawiarni, w której można usiąść i porozmawiać?

Może kobiety narzekają na brak ekskluzywnego gabinetu kosmetycznego, bo wszystkie przypominają lokale z PRL-u? A może w pobliskim przedszkolu brakuje miejsc dla dzieci i przedszkole prywatne dofinansowane ze środków unijnych lub przez gminę, pozwoli rodzicom odetchnąć z ulgą i nie narazić domowego budżetu z powodu wysokiego czesnego?

Biznes lokalny wymaga sporych środków na start. Pierwsze miesiące mogą przypominać klęskę, ludzie mijają lokal szerokim łukiem, czytając szyld. Minie trochę czasu, nim klienci oswoją się z nowym punktem i jeszcze więcej, nim mu zaufają. Jeśli jednak zdobędziesz dobre rekomendacji, twoi pierwsi klienci przyprowadzą kolejnych.

Bardzo ważny jest odpowiedni wybór lokalu. Licz, ilu klientów w ciągu godziny mija lokal, który chcesz wynająć. Odpowiedni punkt to podstawa. Musisz też zagwarantować klientom parking. Możesz wystartować z autorskim biznesem lub zdecydować się na franczyzę, czyli sprawdzony biznes, który jest już rozreklamowany, i który pozwoli ci korzystać z gotowej, sprawdzonej formuły.

Pomysł na dochodowy biznes online

Jeśli nie masz sporych środków na start biznesu, możesz wypróbować swoich sił w biznesie online, założyć portal lub blog czy agencję marketingową. Tego rodzaju biznes wymaga budowania marki osobistej i czasu na rozruch. Dlatego równolegle z rozkręcaniem takiego biznesu, warto odchodzić z poprzedniej pracy etapami, by mieć zagwarantowane pieniądze na bieżące potrzeby. W sieci również trzeba konkurować z biznesami, które od dłuższego czasu są na rynku.

  • blog/portal
  • agencja marketingowa
  • pisanie tekstów na zamówienie
  • projektowanie stron internetowych

Sam pomysł na dochodowy biznes to dopiero wstęp do ewentualnego sukcesu. Nawet najlepszy pomysł nie zwalnia nas z ciężkiej pracy, elastyczności, obserwowania konkurencji i spełniania oczekiwań klientów. Pierwsze miesiące, a niekiedy lata biznesu to ciągłe inwestowanie w jego rozwój.

Czy zatem nie warto brać się za prowadzenie biznesu? Warto, bo czas i tak upłynie, a wtedy będziemy mieć lukratywne zajęcie zarobkowe, podczas gdy inni wylądują na bezrobociu lub będą zarabiać średnią krajową do emerytury, narzekając na nierozwojową pracę i brak możliwości awansu.

Pomysł na dochodowy biznes
4.5 (89.09%) 11 głosów

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krakowski

Pomysłów jest wiele! Tylko trzeba mieć na to pieniądze. Kiedy ja zakładałem swój pierwszy biznes i potrzebowałem szybko gotówki, a byłem studentem. Szybko spłaciłem co miałem spłacić, a moja firma z sukcesami działa do dzisiaj

Zobacz też

Popularne:

Sprawdź też:
Co jakiś czas słyszy się o wynalazcy, który to we…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
facebook
Jak promować się na Facebooku
Biuro Ciekawostki Gospodarka Pomysły na biznes Prowadzenie firmy
bmw auto firmowe
Gdzie szukać zamienniki do opon do auto firmowego
Dlaczego telefon z Dual SIM świetnie się sprawdzi jako telefon służbowy?
foodtruck
Jak uruchomić własny foodtruck i ile to kosztuje?
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
inwestycja
Gdzie warto trzymać swoje pieniądze
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
święta
Kiedy przed świętami zabraknie pieniędzy
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Oto największy koszmar polskich pracowników