Pomysł na dochodowy biznes

Każdy, kto myśli o założeniu własnej firmy, najpierw staje przed dylematem, skąd wziąć pomysł na własny biznes, by odnieść sukces finansowy i osobisty (pracy z pasją). To, czy konkretny pomysł chwyci, zależy od jego rodzaju, a także potencjału miejsca, w którym chcemy go otworzyć.

Biznes nie musi mieć konkretnej lokalizacji, jeśli wybierzemy usługi online dla klientów z całego kraju, a nawet świata.

Pomysł na dochodowy biznes lokalny

 • przedszkole
 • cukiernia
 • franczyza sklepu spożywczego
 • gabinet kosmetyczny

Szukając pomysłu na biznes lokalny kieruj się potrzebami lokalnej społeczności. Sprawdź, czy nie ma konkurencyjnych biznesów w danej branży, a jeśli są, to czy zaspokajają potrzeby lokalnej społeczności. Może na dynamicznie rozwijającym się osiedlu brakuje kawiarni, w której można usiąść i porozmawiać?

Może kobiety narzekają na brak ekskluzywnego gabinetu kosmetycznego, bo wszystkie przypominają lokale z PRL-u? A może w pobliskim przedszkolu brakuje miejsc dla dzieci i przedszkole prywatne dofinansowane ze środków unijnych lub przez gminę, pozwoli rodzicom odetchnąć z ulgą i nie narazić domowego budżetu z powodu wysokiego czesnego?

Biznes lokalny wymaga sporych środków na start. Pierwsze miesiące mogą przypominać klęskę, ludzie mijają lokal szerokim łukiem, czytając szyld. Minie trochę czasu, nim klienci oswoją się z nowym punktem i jeszcze więcej, nim mu zaufają. Jeśli jednak zdobędziesz dobre rekomendacji, twoi pierwsi klienci przyprowadzą kolejnych.

Bardzo ważny jest odpowiedni wybór lokalu. Licz, ilu klientów w ciągu godziny mija lokal, który chcesz wynająć. Odpowiedni punkt to podstawa. Musisz też zagwarantować klientom parking. Możesz wystartować z autorskim biznesem lub zdecydować się na franczyzę, czyli sprawdzony biznes, który jest już rozreklamowany, i który pozwoli ci korzystać z gotowej, sprawdzonej formuły.

Pomysł na dochodowy biznes online

Jeśli nie masz sporych środków na start biznesu, możesz wypróbować swoich sił w biznesie online, założyć portal lub blog czy agencję marketingową. Tego rodzaju biznes wymaga budowania marki osobistej i czasu na rozruch. Dlatego równolegle z rozkręcaniem takiego biznesu, warto odchodzić z poprzedniej pracy etapami, by mieć zagwarantowane pieniądze na bieżące potrzeby. W sieci również trzeba konkurować z biznesami, które od dłuższego czasu są na rynku.

 • blog/portal
 • agencja marketingowa
 • pisanie tekstów na zamówienie
 • projektowanie stron internetowych

Sam pomysł na dochodowy biznes to dopiero wstęp do ewentualnego sukcesu. Nawet najlepszy pomysł nie zwalnia nas z ciężkiej pracy, elastyczności, obserwowania konkurencji i spełniania oczekiwań klientów. Pierwsze miesiące, a niekiedy lata biznesu to ciągłe inwestowanie w jego rozwój.

Czy zatem nie warto brać się za prowadzenie biznesu? Warto, bo czas i tak upłynie, a wtedy będziemy mieć lukratywne zajęcie zarobkowe, podczas gdy inni wylądują na bezrobociu lub będą zarabiać średnią krajową do emerytury, narzekając na nierozwojową pracę i brak możliwości awansu.

4.5/5 - (11 votes)

1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

 • 19 grudnia 2017 o 11:16

  Pomysłów jest wiele! Tylko trzeba mieć na to pieniądze. Kiedy ja zakładałem swój pierwszy biznes i potrzebowałem szybko gotówki, a byłem studentem. Szybko spłaciłem co miałem spłacić, a moja firma z sukcesami działa do dzisiaj

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *