11 pomysłów na biznes z niskim kapitałem

telefon

Nie każdy młody przedsiębiorca ma własny kapitał na rozkręcenie własnego biznesu. Czasami nie może znaleźć wspólnika z większą gotówką, więc szuka pomysłu na rozkręcenie biznesu, który nie wymaga dużych pieniędzy. Posiadanie własnej firmy w pierwszej kolejności wiąże się z niezależnością. Jest to kusząca propozycja dla młodych ludzi, którzy nie chcą pracować u innych.

Jakie mają opcje, jaki biznes można założyć mając do dyspozycji niski kapitał. Oto niektóre propozycje:

1. Szeroko rozumiane usługi IP

Branża komputerowa ciągle się rozwija, więc na takie usługi będzie zawsze popyt. Jeżeli ktoś zna się na informatyce, umie programować czy instalować, może śmiało zastanowić się nad taką formą pracy. Koszty są minimalne, ponieważ wymagają tylko wiedzy i umiejętności. Sprzęt naprawia się u klienta, w grę wchodzą jedynie koszty dojazdu. Można nawiązać współpracę ze sklepem komputerowym, który będzie polecał usługi swoim klientem.

2. Korepetycje

Na to zawsze jest i będzie zapotrzebowanie. Potrzebna jest wiedza z jakieś dziedziny i umiejętności jej przekazywania. Najbardziej popularne są korepetycje z matematyki, fizyki i języków obcych. Na tego typu usługi wzrasta zapotrzebowanie w okresie ważnych egzaminów.

3. Gastronomia

Szeroka dziedzina, w której liczą się umiejętności do gotowania, pieczenia, dekorowania. Można zająć się pieczeniem tortów na zamówienie, przygotowywaniem domowych obiadów czy cateringiem dla zapracowanych. Można rozważyć opcje założenia punktu gastronomicznego ze zdrową żywnością, sokami czy domowym jedzeniem, ewentualnie pomyśleć nad założeniem kawiarni czy lodziarni. Trzeba znaleźć odpowiedni punkt i wyróżnić się czymś na tle konkurencji, wtedy lokal ma szanse na rozwój. Koszty założenia biznesu nie są bardzo wysokie, na początek trzeba wybrać mały lokal albo food-truck.

4. Doradztwo kredytowe, podatkowe, rachunkowe

Tu przede wszystkim ważne są umiejętności, znajomość przepisów i umiejętność analitycznego myślenia. Wielu ludzi szuka wsparcia i pomocy eksperta w nieznanej sobie dziedzinie. Można pomóc ludziom pisać CV, biznes plany czy pisma dotyczące dofinansowania ze środków unijnych.

5. Kurs kosmetyczki, masażysty

Kursy nie są drogie, a pozwalają nabyć nowe umiejętności. Po ich ukończeniu można założyć swój biznes. Nie jest potrzebny lokal, pozna z powiedzeniem świadczyć usługi w domu klienta. Wystarczy drobny sprzęt, chęci i dobra reklama, najlepiej rekomendacje zadowolonych klientów. Usługi w domu są coraz bardziej popularne, wiele osób woli, aby salon przyjechał do nich.

6. Rękodzieło

W domu, niskim kosztem można tworzyć bransoletki, kolczyki, torebki, zabawki, świece, figurki z gliny czy masy solnej. Coraz bardziej popularne są ręcznie robione szaliki, czapki czy swetry. Aby pokazać swoje wyroby można brać udział w różnorakich festynach, kiermaszach, odpustach, czy wystawiać prace skansenach. W ten sposób można zdobyć stałych klientów i rozwinąć biznes.

7. Organizowanie imprez

Praca ta wymaga umiejętności nawiązywania kontaktów, gdyż to one odgrywają znaczącą rolę. Można organizować śluby, chrzciny, imprezy urodzinowe czy rocznicowe. Jest duże zapotrzebowanie na tego typu usługi.

8.Usługi sprzątania

Usługi bardzo popularne, bo coraz więcej osób szuka kogoś, kto posprząta dom czy lokal. Sprzątać każdy potrafi, dlatego zajęcie tego typu skierowane jest do osób każdej płci i w każdym wieku, nie trzeba mieć wysokich kwalifikacji. Na początek też wystarczy mało sprzętu. Przyda się mop, odkurzacz i kilka płynów czyszczących. Potem, wraz z rozwojem firmy można zainwestować w urządzenia czyszczące. Zapotrzebowanie na firmy sprzątające wzrasta przed świętami, kiedy wszyscy chcą mieć posprzątane, a mało kto ma na to czas.

9. Opiekunka dziecięca

Dużo kobiet, które po urlopie macierzyńskim wraca do pracy, szuka opiekunki do dziecka. Często się też zdarza, że rodzice nie mają z kim zostawić dzieci, a muszą wyjść. Dlatego opieka nad dziećmi może być świetnym pomysłem na biznes. Trzeba lubić dzieci i mieć do nich odpowiednie podejście i cierpliwość. Niania może również opiekować się dziećmi na weselach czy innych uroczystościach.

10. Opieka nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi

Te usługi będą coraz bardziej potrzebne, bo jest coraz więcej starszych ludzi, którzy wymagają opieki. Nasze społeczeństwo się starzeje. Można też pomagać rodzicom w opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem. Kolejny pomysł na dorobienie bez nakładu finansowego.

11. Złota rączka czyli mąż do wynajęcia

Usługa coraz bardzie potrzebna, jest wielu samotnych kobiet, które potrzebują pomocy w sprawach domowych. Naprawa kranu, gniazdka elektrycznego czy wymiana zawiasu w szafce to usługi, na które jest zapotrzebowanie. Wystarczy skrzynka narzędziową i można zacząć działaś na własną rękę. – Sklep internetowy – małym nakładem środków możemy zacząć pracować dla siebie. Możemy zamawiać artykuły z hurtownie, od lokalnych producentów, a potem sprzedawać je przez internet. Ważne, aby znaleźć niszę, coś czego brakuje na rynku, Wtedy jest szansa że sklep rozwinie się i będzie miał stałych klientów.

Jak widać, możliwości jest bardzo dużo. Wystarczy wybrać to, co lubimy i umiemy robić.

4/5 - (ilość ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.