Czy warto korzystać z porad doradcy kredytowego?

duże ilości pieniędzy

Dodatkowy zastrzyk gotówki może okazać się potrzebny w każdym momencie. Dalsza edukacja, zakup domu czy auta, a może długo planowany remont. Niestety, nie zawsze posiadamy fundusz przeznaczony na tego typu wydatki. Rozwiązaniem może okazać się kredyt.

Kredyt rozwiązaniem na problemy finansowe?

Istnieje wiele form kredytów, a co za tym idzie na rynku jest sporo ofert. Możemy zdecydować się na kredyt gotówkowy, który przeznaczonym na dowolny wybrany cel. W tej sytuacji często wymagane są dodatkowe dokumenty potwierdzające osiągany dochód.

W zależności od kwoty, są również zmienne odsetki, koszta zaciągnięcia kredytu czy ubezpieczenie. W przypadku zakupu lub budowy domu, możemy zdecydować się na kredyt hipoteczny.

On nieco bardziej różni się od klasycznego kredytu. Podczas zawarcia umowy kredytowej prócz standardowych opłat za udzielenie kredytu, odsetek oraz ubezpieczenia, pojawiają się dodatkowe wydatki między innymi na założenie księgi wieczystej czy ustalenie prawa własności dla wybranej nieruchomości.

To oczywiście nie wszystkie rozwiązania, które udostępnione są dla kredytobiorcy.

Dodatkową formą kredytu są między innymi raty kredytowe. To nic innego jak udzielenie pożyczki na wskazany cel. Bank przelewa kwotę zakupionego produktu na rachunek odbiorcy, natomiast kredytobiorca zobowiązany jest do comiesięcznej spłaty zobowiązania. To oczywiście nie wszystkie dostępne formy kredytu. Aby podjąć wygodną dla siebie decyzję, trzeba poświęcić wiele czasu na poznanie aktualnych ofert różnych banków i porównać je, by wybrać najbardziej korzystny wariant.

Jak wybrać kredyt by była to najbardziej korzystna oferta?

Oczywiście można samemu śledzić na bieżąco oferty. Skorzystać z darmowych porównywarek lub kalkulatorów kredytowych, jednak w przypadku braku podstawowej wiedzy na temat kredytów i warunków ich spłaty, zadanie może okazać się trudniejsze niż początkowo się to wydawało. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z doradcy kredytowego.

Kim jest doradcą kredytowy i czy warto korzystać z rad doradcy kredytowego ?

Doradca kredytowy to wykwalifikowany pracownik, który na bieżąco śledzi oferty różnych banków. Posiada ogromną wiedzę na temat kredytów różnego rodzaju i pośredniczy między bankiem na kredytobiorcą w momencie zawarcia umowy kredytowej. Do jego głównych zadań należy sprawdzenie zdolności kredytowej kredytobiorcy, sprawdzę aktualnych ofert bankowych i wybranie tej, która jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla kredytobiorcy. Doradca kredytowy pomaga również w objaśnieniu umowy kredytowej i przygotowaniu dla kredytobiorcy wygodnych do spłaty rat.

W jaki sposób doradca kredytowy wybiera ofertę kredytu?

Praca doradcy polega przede wszystkim na zebraniu szczegółowych informacji na temat potrzebnej kwoty, możliwości spłaty kredytu oraz zdolności klienta.
Kiedy wszystkie potrzebne informacje zostaną już pobrane, doradca kredytowy sprawdza wszystkie dostępne oferty kredytowe w tak zwanym kalkulatorze kredytów.
Kiedy wstępnie zostanie wybrana już oferta, pomaga również z formalnościami niezbędnymi do zawarcia umowy kredytowej.

Czy warto skorzystać z porad doradcy kredytowego czy lepiej samemu dobrać dla siebie odpowiednią ofertę kredytu?

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak współpraca z doradcą kredytowym. Poza ogromną wiedzą, posiada on dostęp do wszystkich ofert bankowych, które szczegółowo może objaśnić. Nim zdecydujemy się na konkretną ofertę, możemy dowiedzieć się wszystkich istotnych informacji nie tylko na temat wysokości kredytu, ale również na temat wszystkich kosztów związanych z zawarciem umowy oraz formą spłaty. Podczas podpisywania umowy, jest również z nami osoba postronna, która może wyjaśnić niezrozumiałe dla nas informacje, co z pewnością będzie bezpieczniejszą formą zawarcia umowy kredytowej. Doradca kredytowy sprawdzi się również w przypadku konsolidacji kredytów. Jako pośrednik, może bowiem wynegocjować lepsze warunki dla kredytobiorcy. Warto więc skorzystać z doświadczonego doradcy finansowego, by uniknąć zawarcia umowy na niekorzystnych warunkach.

Czy doradca kredytowy analizuje tylko zarobki i możliwość spłaty kredytu w momencie zawarcia umowy?

Podczas podpisywania umowy, doradca w pewien sposób przypisywany jest do danego kredytobiorcy. Może więc zdarzy się sytuacją, gdy doradca skontaktuje się ze swoim klientem w trakcie spłaty zobowiązania z prośbą o ponowne spotkaniem wszystko spowodowane się możliwością zmiany bytowej kredytobiorcy. Jeśli zarobki i sytuacja materialna kredytobiorcy się polepsza, doradca kredytowy może wykonać ponowną kalkulacje i sprawdzić dostępne oferty kredytu konsolidacyjne, by zmniejszyć koszta miesięcznej raty lub skrócić okres kredytu. Taka możliwość ułatwia bowiem płatności i pozwala na ewentualne zmniejszenie kosztów. To kolejny powód dla którego warto skorzystać z porad doświadczonego doradcy kredytowego.

Jak znaleźć dobrego doradcę?

Najlepiej wyszukać w bliskiej okolicy instytucje lub osobę prywatną, która zajmuje się doradztwem już dłuższy czas. W tej sytuacji mamy pewność, że trafimy do osoby kompetentnej, która miała styczność z porównywaniem dostępnych ofert, oraz pośredniczeniem w trakcie zawarcia umowy kredytowej. Jeśli znajdziemy już taką osobę, koniecznie należy umówić się na spotkanie, by być pewnym, że wybraliśmy najbardziej korzystną formę kredytu.

4.2/5 - (ilość ocen: 6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.