Jak wziąć się do pracy po powrocie z urlopu

Jak wziąć się do pracy po powrocie z urlopu

Każdy lubi wypoczywać, niestety powrót do rzeczywistości nigdy nie należy do przyjemnych. Jak zatem dość łagodnie się przestawić, by pierwsze dni nie były zbyt traumatyczne? Na szczęście jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Nie zostawiaj niezakończonych spraw przed urlopem

Aby powrót z wakacji nie był aż tak trudny, warto się przygotować do niego już przed wyjazdem. Dobrze jest uporządkować wszystkie sprawy i zamknąć tyle rzeczy, ile się tylko da. Pozwoli to nie tylko względnie łagodnie przez to wrócić do pracy, ale również nie będziemy się przez to musieli na urlopie zamartwiać zawodowymi sprawami.

Warto dać sobie pierwszy dzień na rozbieg

Niektórzy zaraz po powrocie od razu siadają do najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych zadań. Zdaniem większości psychologów oraz ekspertów, nie jest to najlepsza metoda. Znacznie lepiej pierwszy dzień spędzić możliwie spokojnie i powoli znów wdrażać się w zawodowe sprawy.

Zaplanujmy pierwszy dzień

Przestawienie się na zawodowy tryb po dłuższym odpoczynku to nie lada wyzwanie. Aby więc lepiej sobie z nim poradzić, warto szczegółowo zaplanować pierwszy dzień po swoim powrocie. Można wyznaczyć sobie na przykład czas na odpisywanie na maile, czas na nowe projekty oraz odrobinę marginesu na niezaplanowane wydarzenia. Dzięki temu będziemy mieli większe szanse na spokojne i uporządkowane wdrożenie się w obowiązki.

Poproś o wyrozumiałość

Każdy doskonale wie, że takie powroty są niezwykle trudne. Dobrze jest więc po prostu poprosić współpracowników czy przełożonych o pewną taryfę ulgową na ten dzień. Zresztą, w niektórych korporacjach jest zwyczaj łagodnego traktowania pracowników po powrocie, a nawet wieszania specjalnych karteczek o tym informujących. W końcu każdy pracownik jeździ czasem na urlopy i każdy będzie kiedyś w podobnej sytuacji – zatem wyrozumiałość dla powracającej z wakacji osoby jest tak naprawdę w interesie każdego pracownika.

Pomysł o kolejnym wypoczynku

Zdaniem wielu psychologów to bardzo dobre rozwiązanie. Gdy nie możemy się przestawić, warto pomyśleć o następnym wyjeździe – nawet krótkim, weekendowym wypadzie za miasto.

4.6/5 - (18 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *