Poznaj funkcje antywirusów dla firm

avast

Twój firmowy antywirus ma wiele funkcji, ale korzystasz tylko z najprostszych? Nie wiesz do czego służą aplikacje o dziwnych nazwach i jak ich używać, by twoja firma była bezpieczna? Poznaj najczęściej spotykane funkcje antywirusów dla firm!

Funkcje dobrego antywirusa dla firmy

  1. Skaner antywirusowy. Przeszukuje komputer pod kątem infekcji złośliwym oprogramowaniem. Nowoczesne antywirusy oferują również tzw. skan całościowy. Za jednym kliknięciem myszki pozwalają one sprawdzić wszystkie newralgiczne punkty, łącznie z siecią, hasłami i zainstalowanymi programami.
  2. Aktualizacje automatyczne. Działają w tle, więc rzadko można „zobaczyć” ich aktywność. Polegają na pobieraniu z sieci aktualnej bazy danych wirusów oraz najnowszych wersji programów zainstalowanych w systemie. To ważne, bo niektóre upgrade’y zawierają poprawki bezpieczeństwa, łatające wykryte „dziury”.
  3. Filtry anty-spam i ochrona poczty. Bronią skrzynki odbiorczej i serwerów Exchange przed zalaniem wiadomościami – śmieciami; przed wyłudzeniami haseł, przekierowaniami na fałszywe strony i atakami ransomware.
  4. Zabezpieczenie przeglądarki. Pilnuje by korzystanie z Internetu było bezpieczne. Sprawdza czy strona jest oryginalna, wyszukuje ukryte wirusy i inne programy, które chcą się zainstalować bez wiedzy użytkownika. Czyści przeglądarkę z podejrzanych dodatków, wtyczek i pasków zadań.
  5. Konsola do zdalnego zarządzania programem. Przydaje się zwłaszcza w większych firmach, gdzie liczba końcowych punktów ochrony jest duża.
  6. VPN. Tworzy bezpieczne połączenie z pracownikami zdalnymi. Pozwala bez obaw przesyłać dane i korzystać z firmowych zasobów.
  7. Menedżer haseł. Rozwiązanie, które wspomaga politykę bezpieczeństwa haseł w firmie. Aplikacja zapamiętuje hasła do logowania i trzyma je bezpiecznie „pod kluczem”.
  8. Firewall. Zapora, której zadaniem jest powstrzymanie hakerów przed wtargnięciem na twardy dysk lub do sieci.
  9. Aktualna baza wirusów. Jest podstawą pracy antywirusa. Musi być automatycznie aktualizowana i… jak największa.
  10. Feedback od użytkowników. Pozwala szybko reagować na pojawiające się zagrożenia. Wystarczy że jedna osoba prześle nowego wirusa, a już chwilę później inni użytkownicy otrzymują aktualizację ze „szczepionką” na niego.

W antywirusie Avast dla firm można znaleźć wszystkie te funkcje. Dodatkową zaletą jest bardzo rozbudowana społeczność (400 milionów użytkowników), która dzieli się danymi o atakach oraz wysoka skuteczność silnika (100% wykrytych wirusów w trakcie niezależnych testów).

Sam silnik też jest wart uwagi. Powstał na bazie wieloletnich doświadczeń i współpracy AVG i Avasta, co pozwoliło stworzyć naprawdę wydajne i skuteczne „serce” programu antywirusowego dla firm.

Artykuł został przygotowany przez CORE – oficjalnego dystrybutora Avast w Polsce

Zobacz więcej informacji o programie AVAST Antivirus Pro Plus 

avast logo

4.3/5 - (15 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.