Pożyczka lub kredyt bez dowodu – czy jest to możliwe?

złotówki i monety

Kredyt lub pożyczka, to świetne rozwiązanie dla wszystkich ludzi, którzy potrzebują pilnie zastrzyku gotówki, na wybrany przez siebie cel. Dzięki dużej konkurencji, banki oferują świetne oferty, z niskim oprocentowaniem oraz często brakiem opłat za udzielenie kredytu.

To właśnie ta elastyczność, pozwala wybrać odpowiednią dla siebie ofertę, z dostosowanymi do naszych możliwości ratami kredytowymi.

Czy oferta dostępnych na rynku kredytów oraz pożyczek, jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od dochodu, stanu zdrowia czy wieku?

Z kredytów lub z pożyczek gotówkowych korzysta coraz więcej ludzi. Nic w tym dziwnego zwłaszcza, że w obecnej chwili są dostępne świetne oferty, z korzystnym oprocentowaniem oraz łatwymi do spłaty ratami. Często zdarza oferta, która nie posiada nawet opłat za udzielenie kredytu, co daje nam mniejsze zobowiązanie do spłaty.

Pojawiają się również okresowe promocje, zwłaszcza dla młodych, uczących się ludzi, którzy potrzebują pieniędzy na dalszą edukację czy rozpoczęcie dorosłego życia.

To doskonały sposób, na szybki zastrzyk gotówki, potrzebnej na wybrany przez siebie cel. Oferta kredytów gotówkowych oraz pożyczek jest tak duża, że możemy zdecydować się na umowę pożyczkową z bankiem lub parabankiem.

Banki, zazwyczaj mają szczegółowa weryfikację zdolności klienta. Należy więc dostarczyć dodatkowe dokumenty, na przykład zaświadczenie o zarobkach. Rzadko można spotkać się z bardziej wygórowanymi wymaganiami, które ograniczyłyby możliwość zawarcia umowy kredytowej.

Co jest wiec potrzebne do zaciągnięcia kredytu?

Kiedy wybierzemy już bank lub parabank, jesteśmy pewni, że oferta spełnia nasze wymogi, należy wypełnić formularz, który jest niezbędny do zawarcia umowy między bankiem a kredytobiorcą.
W tej sytuacji niezbędny jest dowód osobisty, z którego uzupełnimy niezbędne do podpisania umowy dane.

Przygotowany formularz jest przejrzysty i napisany w taki sposób, aby każdy niezależnie od wieku lub stanu zdrowia, mógł spokojnie zapoznać się umową przed jej podpisaniem. Najbardziej kluczowym elementem zawierania umowy jest przede wszystkim poprawne uzupełnienie formularza. Niezbędny jest więc dowód osobisty, na którym zgromadzone są wszystkie dane.
Co zrobić w przypadku, gdy nie posiadamy przy sobie dowodu osobistego, a gotówka jest nam potrzebna na już?

Czy istnieje możliwość zawarcia umowy kredytowej bez dowodu osobistego?

Istnieje kilka sposób na zawarcie umowy kredytowej lub pożyczkowej, bez posiadania przy sobie dokumentu.

Pierwszym rozwiązaniem jest zawarcie umowy on-line w banku, który posiada już nasze dane osobowe.

W ten sposób formularz uzupełniony jest przez dane, które posiada bank i wystarczy tylko dokonać przelewu weryfikacyjnego, który potwierdzi nasze dane osobowe.

To prosta i wygodna forma zawarcia umowy kredytowej lub pożyczkowej. W tej sytuacji, wystarczy zalogować się do swojego banku, dokonać przelewu na podany numer rachunku i po chwili, zaktualizują się wszystkie dane a gotówka pojawi się na wskazanym koncie w ciągu kilku minut.

Ważne jest również to, aby być pewnym, że podane w banku dane są aktualne. W przeciwnym razie wniosek zostanie anulowany, a klient do momentu skontaktowania się z wybranym bankiem, nie będzie mógł zawrzeć umowy na wybraną ofertę.

Drugim sposobem jest podanie danych, które dana osoba zapamiętała.

Jeśli nauczymy się serii oraz numeru dowodu osobistego oraz numeru PESEL, możemy spokojnie wypełnić taki wniosek lub podać je wybranemu parabankowi. W ten sposób możemy również zawrzeć umowę kredytową lub pożyczkową.

Po chwili nastąpi weryfikacja, a potrzebne pieniądze zostaną przesłane na wskazany rachunek lub wypłacone w oddziale lub w miejscu wskazanym przez klienta.
Należy pamiętać, że dowód osobisty jest najważniejszym dokumentem, który każdy człowiek musi posiadać. Bez dowodu osobistego, nie będziemy wstanie zawrzeć żadnej umowy z bankiem lub parabankiem.

Wszystko za sprawą serii oraz numeru dowodu, który jest niezbędny do zaciągnięcia kredytu lub pożyczki.

Pamiętajmy więc, o posiadaniu ważnego oraz nieuszkodzonego dowodu osobistego przy sobie, lub zapamiętaniu jego danych gdy zdecydujemy się na dodatkowy zastrzyk gotówki.

Czy istnieje możliwość zawarcia umowy kredytowej lub pożyczkowej na inny dokument ze zdjęciem?

Mimo, iż paszport i prawo jazdy jest dokumentem ze zdjęciem, niestety nie można za ich pośrednictwem zawrzeć umowy z wybranym bankiem lub parabankiem. W każdej umowie pożyczkowej lub kredytowej wymagane jest podanie danych z dowodu osobistego, jak seria i numer wydanego dokumentu, dlatego z ważnym prawa jazdy lub paszportem, nie podpiszemy umowy kredytowej.

Czy będąc w związku małżeńskim, wymagany jest współmałżonek podczas podpisywania umowy z bankiem?

Nie w każdym przypadku udzielany kredyt wymaga podpisu współmałżonka. Takie zabezpieczenie pojawia się dopiero w przypadku zawierania umowy kredytowej na wysoką kwotę oraz dłuższego czasu spłaty.

Należy wtedy pamiętać, o dowodzie osobistym obu osób, gdyż bez tego dokumentu, nie zostanie udzielony kredyt lub pożyczka.
To już wszystkie niezbędne informacje, które warto znać przed podpisaniem umowy.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.