Pożyczka pod zastaw samochodu

Kiedy dziura w domowym budżecie zaczyna się powiększać czas na rozważenie pożyczki pozabankowej. Lepiej jest wziąć pożyczkę i zapłacić na przykład zaległe rachunki niż liczyć na to, że nic się nie stanie, jeśli uregulujemy je za miesiąc czy dwa.

Jeżeli to tylko przejściowy problem związany na przykład z nagłą sytuacją, która pochłonęła domowe oszczędności taka pożyczka na pewno nie będzie problemem. Ale jeżeli ktoś od dawna walczy z dołkiem finansowym może być ostatnią deską ratunku.

Od kogo pożyczyć pieniądze?

Zawsze najłatwiej jest pożyczyć pieniądze od kogoś z rodziny czy od znajomych. Nie trzeba wtedy przedstawiać żadnych dokumentów, a jedynie zadeklarować kiedy pożyczone pieniądze się odda, ale niestety nie każdy dłużnikowi w szczerość intencji uwierzy. Może się też zdarzyć, że ktoś mimo szczerych chęci pożyczenia pieniędzy nie ma wystarczającej sumy. Dlatego najlepszą opcją wzięcia pożyczki, zwłaszcza dużej może okazać się pożyczenie od firmy pożyczkowej.

Duża pożyczka tylko pod zastaw

Nawet osoby, które mają długi do spłacenia mogą liczyć na pożyczkę w parabanku, jednak potrzebny będzie żyrant, czyli osoba która swoim majątkiem zagwarantuje spłatę pożyczki albo zastaw. Najbardziej popularna jest pożyczka pod zastaw samochodu, ponieważ dużo osób taki właśnie pojazd posiada na własność. A uzyskać tym sposobem można duże kwoty pożyczki szacunkowo nawet o wartości 50% samochodu.

Wśród pożyczek pod zastaw można znaleźć też takie pod zastaw nieruchomości, które również obejmują kwoty rzędu połowy jej wartości, ale trzeba być właścicielem mieszkania, aby móc je zastawić, a niestety większość osób posiada takie w kredytach hipotecznych, a więc nie kwalifikują się do tego typu pożyczki.

Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie samochody są akceptowane jako zastaw i potrzebne będzie wykupienie dodatkowej polisy AC. Ponadto każde auto musi mieć ważny przegląd techniczny i polisę OC.

Procedura wnioskowania o pożyczkę z zastawem

Zacząć jak zawsze trzeba od znalezienia firmy pożyczkowej, która tego typu pożyczek udziela. Większość z nich będą to pożyczki internetowe, więc wniosek o pożyczkę można wypełnić od razu. A potem trzeba poczekać na kontakt od strony firmy pożyczkowej. W takiej pożyczce kontaktuje się z klientem konsultant, który wypytuje o szczegóły dotyczące zastawianego samochodu oraz instruuje co zrobić dalej.

Kiedy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie to klient dostanie umowę pożyczki oraz co ważniejsze umowę przewłaszczenia samochodu i pełnomocnictwo od parabanku, z którym można przerejestrować samochód. Oddając samochód w zastaw oddaje się parabankowi 51% własności samochodu do musi być wpisane w dowodzie rejestracyjnym.

Od momentu podpisania umowy samochód ma dwóch współwłaścicieli: pożyczkobiorcę i parabank. Na mocy tej umowy kiedy pożyczkobiorca spłaci pożyczkę samochód z powrotem przechodzi w 100% na jego własność, a więc znowu trzeba będzie wymienić dowód rejestracyjny. W ten sposób w trakcie trwania umowy pożyczkobiorca może korzystać ze swojego auta.

Pożyczka pod zastaw samochodu
4.3 (85.33%) 15 głosów

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sitor

Trochę trudno znaleźć pożyczkę z rrso 0 pro z rozsądnym terminem spłaty. W banku Raiffeisen można jednak pożyczyć 4 tys z rrso 2,88% i spłacać w 24 miesięcznych ratach.

Sprawdź też:
Każdy lubi wypoczywać, niestety powrót do rzeczywistości nigdy nie należy…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
Jak promować firmowy kanał na YouTube
Jak promować firmowy kanał na YouTube
10 motywow WordPress zawierających Elementor
Biuro Ciekawostki Gospodarka Pomysły na biznes Prowadzenie firmy
złoto
Metale lokacyjne – czy warto inwestować w nie właśnie teraz?
avast
Poznaj funkcje antywirusów dla firm
opona
Kwestia wymiany opon niejednemu kierowcy potrafi spędzić sen z powiek
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Kalkulator OC – jak z niego korzystać?
Jak się sprawdzić w BIK?
Jak się sprawdzić w BIK?
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Oto największy koszmar polskich pracowników
Cyfrowy detoks dla wielu osób zbyt stresujący