Czy trzeba rezygnować z marzeń? Pożyczki Polaków

pożyczka - umowa

W naszym kraju coraz częściej sięgamy po pożyczki. Już od dawna nie traktujemy tego jako ujmy, a raczej usługę, z które chętnie korzystamy. Nie tylko, by podreperować domowy budżet, ale i w innym celu. Chcemy od życia więcej, również w tym materialnym wymiarze. Czy warto bowiem rezygnować z realizacji marzeń z tak prozaicznego powodu jak pieniądze? Przyjrzyjmy się, na co pożyczają Polacy.

Nie zawsze idziemy do banku

Już od dawna jest tak, że pożyczki w banku przestały być najatrakcyjniejszym produktem dla potencjalnych klientów. Uzyskanie ich dość trudne, a samo wnioskowanie wiąże się z pewnymi formalnościami. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na podjęcie współpracy z firmami pożyczkowymi. To rozwiązanie znacznie szybsze i sprawniejsze. Pozwala na krótkoterminowe zaciągnięcie zobowiązania – to opcja zwłaszcza przydatna, kiedy na rynku pojawi się jakaś niecierpiąca zwłoki okazja, czy kiedy zajdzie inna nagła potrzeba zastrzyku gotówki.

Realizacja bieżących potrzeb

Jeśli chodzi o pożyczki, wciąż najpowszechniejszym powodem ich zaciągania jest realizacja potrzeb bieżących, a zatem uzupełnienie domowego budżetu o brakujące środki. Koszty życia codziennego rosną, nie zawsze proporcjonalnie do otrzymywanych pensji. Kryzys rodzinnych finansów można jednak łatwo zażegnać i Polacy często korzystają z tej opcji. Na kolejnym miejscu, jeśli chodzi o pożyczanie, znajduje się naprawa samochodu. To bardzo częsta przyczyna nagłej potrzeby pozyskania niemałej gotówki. Wypadek czy awaria auta potrafią nieźle uprzykrzyć codzienność. Trzecim najczęstszym powodem szybkiej pożyczki jest kupno sprzętu RTV/AGD. Lubimy mieć nowoczesne komputery i telefony, dzisiaj często są to także narzędzia pracy.

Nagłe wypadki

Innym powszechnym powodem pożyczki jest stan zdrowia. Niewydolny system opieki zdrowotnej sprawia, że znaczna część naszego leczenia odbywa się w gabinetach prywatnych, a co za tym idzie – jest dodatkowo płatna. Najczęściej jest to opieka dentystyczna, która jest bardzo droga i często potrzeba wizyty u stomatologa jest nagła. To także lekarze specjaliści: ginekolodzy, dermatolodzy, chirurdzy. Pożyczamy również na rehabilitację po wypadkach albo kosztowne leki nierefundowane.

Zarobko.pl poleca  Kredyt na dowód - czy to jeszcze działa?

Inne zobowiązania

Niestety, Polacy pożyczają również na spłaty wcześniejszych zobowiązań i zadłużeń. Nie zawsze to się dobrze kończy, można bowiem wpaść w tarapaty. Dlatego warto trzymać się jednego, sprawdzonego i działającego od lat na rynku pożyczkodawcy. Jasne, klarowne zasady, niewielka biurokracja i świadomość, że nawet przy powinięciu nogi mamy za sobą zaufanie firmy to ważne atuty, którymi warto się kierować. Badania pokazują, że wciąż nie jesteśmy narodem lubiącym oszczędzać. Nie oznacza to jednak, że nasze życie ma się składać tylko z płacenia rachunków i zakupów spożywczych. Czasem trzeba zaszaleć i zrobić coś tylko dla siebie i własnej przyjemności! 

4.7/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *