Na co zwracają uwagę prezesi kiedy kupują samochód

Audi

Każdy prezes firmy, niezależnie od tego w jakiej branży działa, musi mieć porządny samochód. Służy on nie tylko do przemieszczania się z punktu A do punktu B, ale również do budowania prestiżu firmy. Oto więc cechy, które najczęściej mają auta szefów dużych firm.

1. Prestiż

Auto prezesa musi przede wszystkim budzić szacunek i być jego wizytówką. Dlatego też najczęściej wybieraną przez osoby na wysokich stanowiskach marką jest Mercedes. Inne popularne wśród prezesów większych spółek firmy to BMW, Audi oraz Lexus. Ci, którzy chcą podkreślić swój indywidualizm, wybierają Vovlo oraz Jaguary. Zdarzają się jednak prezesi, który preferują takie auta, jak Škoda Superb – to prestiżowy samochód, ale za bardzo rozsądne pieniądze. Jeżdżąc takim autem, prezes podkreśla, że liczy się z firmowymi pieniędzmi.

2. Komfort

Ważni pracownicy firm spędzają bardzo dużo czasu – czasem za kółkiem, a czasem na tylnym siedzeniu. Tak czy inaczej – komfort jest niezwykle istotny. Liczy się to, jak auto tłumi nierówności, czy ma wystarczająco miejsca i czy jest odpowiednio ciche.

3. Ekonomia

Jak wiadomo, auta najwyższej klasy są niezwykle drogie w utrzymaniu. Dlatego też coraz więcej prezesów decyduje się na oszczędniejsze silniki czy na ekologiczne rozwiązania. Auta elektryczne wciąż są w Polsce raczej ciekawostką, ale już hybrydy bardzo szybko zyskują na popularności. Dzięki takiemu samochodowi prezes może też podkreślić przywiązanie swojej firmy do ekologii.

4. Gadżety

Współczesne auta są pełne innowacji, które może nie są niezbędne, ale bardzo uprzyjemniają jazdę lub ułatwiają życie. Najnowsze modele BMW można na przykład zaparkować za pomocą ruchów na kluczyku – to sprawia, że prezes nie musi się martwić o to, że zarysuje drogi samochód. Najdroższe limuzyny mają też fotele z masażem, bardzo zaawansowane systemy bezpieczeństwa czy też możliwość ustawienia oświetlenia w aucie według własnego pomysłu. Oczywiście standardem w autach tej klasy jest nawigacja satelitarna czy bardzo wydajna, wielostrefowa klimatyzacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *