Fakturowanie, magazyn i JPK w jednym programie

księgowość

Wybór najlepszego oprogramowania do wystawiania faktur nie jest łatwym zadaniem. Obecnie dostępnych jest wiele produktów z własnym zestawem funkcji, możliwości i kosztów. Ocena każdego produktu jest żmudna i czasochłonna.

Ten artykuł ma na celu uproszczenie procesu poprzez wyszczególnienie najważniejszych czynników, których nie można przeoczyć.

Przed dokonaniem oceny produktu, najlepiej sprawdzić jego koszt. Niektóre produkty mogą być darmowe, podczas gdy inne mogą kosztować kilkaset zł lub więcej jeśli są kierowane do większych firm. Niektóre z nich są oparte na abonamentach i wymagają bieżących miesięcznych lub rocznych płatności, które muszą być również sumowane w dłuższej perspektywie czasowej. Jeśli koszt produktu lub usługi znacznie przekracza Twój budżet, możesz chcieć przejść do innego produktu.

Warto sprawdzić czy program do faktur umożliwia wprowadzenie wszystkich ważnych informacji potrzebnych do prowadzenia działalności? Czy jesteś w stanie eksportować swoich klientów, dostawców? Czy jesteś w stanie uzyskać odpowiednie raporty z produktu, takie jak sprzedaż, dłużnicy, pokwitowania, oświadczenia klientów? Sprawdź, czy raporty są prezentowane w sposób przydatny dla Ciebie. Raporty konfigurowalne mogą być również przydatne.

Dowiedz się też czy program do faktur przetwarza odpowiednie raporty podatkowe, które są potrzebne do przygotowania zeznań podatkowych do Urzędu Skarbowego? Podczas gdy w przypadku zwrotu należy zazwyczaj podawać sumaryczne wartości, oprogramowanie do wystawiania faktur powinno dostarczyć zestawienie lub szczegółowy raport.

Wszystko w jednym miejscu

Przystępnym programem wydaje się Faktura Small Business – HANDEL. Jest to rewelacyjny program do wystawiania faktur. Będziesz je tworzyć w prosty i ekspresowy sposób.

Dodawanie faktur zakupu i sprzedaży, sprawia, że automatycznie generowane są dokumenty magazynowe. Plusem jest to, że wszystko jest aktualizowane na bieżąco przez co pod koniec roku w ekspresowym tempie zrobisz inwentaryzację.

Faktura Small Business umożliwa tworzenie listy klientów i towarów, co sprawia, że wystawianie faktur jest takie szybkie.

U nas instalacja programu przebiega szybko i sprawnie. Program umożliwia prosty export faktur do programów takich jak: Subiekt, Comarch Optima, Buchalter, Symfonia, WAPRO, [email protected], Raks, Ramzes czy Enova365. Sami mogliśmy dostosować wygląd faktur do swoich upodobań. Spodobał nam się również moduł KASA który pozwola kontrolować stan finansów firmy.  Możemy wykonywać w programie analizy zysków, klientów, towarów, czy stworzyć raport nieuregulowanych należności i zobowiązań.

Osoby które prowadzą sklep internetowy mogą być zadowolone. Jest możliwość zintegorowania sklepu z programem. W prosty sposób wyślesz zamówienie co przyspieszy pracę. Faktura Small Business Handel domyślnie jest zintegrowany z Shoperem.

Co z JPK?

W tym roku rząd wymaga od przedsiębiorców tworzenie Jednolitych plików kontrolnych. FSB pozwala wygenerować JPK_FA i JPK_VAT dla dokumentów sprzedaży, a FSB HANDEL JPK_FA, JPK_VAT dla sprzedaży i zakupów i JPK_MAG.

Wszyscy przedsiębiorcy którzy są VATowcami muszą od stycznia 2018 roku wysyłać elektronicznie JPK_VAT do Urzędu Skarbowego.

Producent gwarantuje darmowe aktualizacje programu i pomoc techniczną.

Istnieje możliwość testowania pełnej wersji przez tydzień zupełnie za darmo.

4.6/5 - (11 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *