Prowadzisz warsztat mechaniczny lub lakierniczy? Zobacz, jak odgracić przestrzeń

opony

Prowadzenie działalności, w której ma się do czynienia z wymianą części, naprawą auta czy sprzętu AGD, wymaga operowania dość dużą przestrzenią, na której będziemy mogli spokojnie dokonywać zabiegów naprawczych czy konserwacyjnych. Warto więc zadbać o to, aby części zapasowe lub narzędzia nie leżały gdziekolwiek – pod ścianami warsztatu czy na jego podłodze.

W jaki sposób przechowywać opony, narzędzia mechaniczne czy lakiernicze?

Jednym z najlepszych sposobów przechowywania opon i felg w miejscach takich jak warsztaty samochodowe są regały na opony i felgi. Ich zaletą jest nośność poziomu (przy odpowiednio rozłożonej masie towarów) oscylująca wokół 150 kilogramów. Standardowa nośność regału wynosi natomiast 750 kilogramów. Wytrzymałość i stabilność to kluczowe właściwości regałów służących przechowywaniu opon i felg. Ciekawą opcją jest możliwość wzmocnienia regałów za pomocą dystansów bliźniaczych lub zakotwiczenia ich do posadzki betonowej. Bogaty wybór regałów, akcesoriów oraz sprzętu (między innymi wózków widłowych) można znaleźć na stronie internetowej http://regalit.pl/.

Regały z zadaszeniem i wiaty – w jakich sytuacjach się sprawdzą?

Jeżeli interesuje Cię stworzenie zewnętrznego magazynu opon, gdyż masz sporą przestrzeń przed warsztatem do zagospodarowania, zaopatrz się w regały z zadaszeniem i boksami. Muszą być one wytrzymałe i stabilne, aby utrzymać ciężki towar, na dodatek w odpowiednim ułożeniu. W każdym z tych regałów będziesz w stanie w sposób uporządkowany i w pełni bezpieczny przechowywać opony i felgi swoich klientów. Zachowasz przy tym sporą przestrzeń, gdyż regał będzie piąć się do góry zamiast rozrastać na boki. Niewątpliwą zaletą regałów z samodzielnym zadaszeniem jest ochrona produktów przed zmiennymi czynnikami atmosferycznymi oraz zaoszczędzenie przestrzeni warsztatowej, która będzie nam służyć do czegoś innego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *