Recenzja Finansero: opinie, wypłata, konto

finanse

Przy wyborze brokera CFD zwraca się uwagę na wiele różnych aspektów, ale sprawa rozstrzyga się tak naprawdę w trzech krokach. Po pierwsze przy weryfikacji opinii innych użytkowników, po drugie przy ocenie możliwości wypłaty, a po trzecie przy analizie możliwości związanych z kontem handlowym. Przyjrzyjmy się, jak w tych trzech aspektach wypada Finansero.

Finansero opinie – analiza i ocena

Opinie Finansero można przeanalizować, biorąc pod uwagę głównie oceny wystawione przez zagranicznych użytkowników. Jest to broker, który w Polsce działa relatywnie niedługo, choć i w naszym języku coraz więcej jest różnych recenzji. Ponieważ jednak pod względem funkcjonalnym nic się nie zmienia w zależności od kraju, wszystkie te opinie o Finansero są równie użyteczne i można ich użyć, żeby wyrobić sobie zdanie na temat działania brokera.

Wady Finansero według autorów opinii

Napisane na temat Finansero opinie nie zawierają przesadnie dużej liczby uwag krytycznych, natomiast wspomniane przez autorów problemy dotyczą spraw drugorzędnych, a często wynikają – jak na przykład opóźnienia w wypłatach – z niedopełnienia przez graczy obowiązków formalnych.

Pewna część recenzji użytkowników z Polski podnosi kwestię braku odpowiednio dużych możliwości kontaktu. Zakładamy, że odnoszą się do okresu, w którym broker dopiero wchodził na lokalny rynek, ponieważ obecnie kontakt jest przejrzysty i prosty. Poza formularzem na stronie i zestawem adresów mailowych Finansero udostępnia też kontakt telefoniczny (numery zagraniczne) i przez WhatsApp. 

W praktyce zresztą potrzeba kontaktu w przypadku większości użytkowników w ogóle się nie pojawia, ponieważ serwis jest skonstruowany w taki sposób, żeby problemy pojawiały się rzadko i były możliwe do rozwiązania we własnym zakresie.

Zalety Finansero według recenzentów

Jeśli chodzi o zalety Finansero, tutaj opinie zgodnie podkreślają, że atutem brokera jest wybór stabilnej i sprawdzonej platformy handlowej. To na pewno rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, bo właśnie PROfit odpowiada za szybkość transakcji i dostępność różnych aktywów. W skrócie:

  • jest to platforma handlowa wykorzystywana przez wielu brokerów, od lat udoskonalana i optymalizowana;
  • ma też wersję mobilną, co powinno ułatwić życie inwestorom chcącym kontrolować swoje pozycje nie tylko z poziomu desktopów;
  • wybór aktywów w PROfit stanowi rozsądny kompromis między bardzo skromnymi platformami a najrozleglejszymi, które dają więcej opcji, niż tak naprawdę jest potrzebne;
  • interfejs desktopowej i mobilnej wersji są czytelne i intuicyjne, więc można bardzo szybko zrozumieć przeznaczenie poszczególnych opcji;
  • platforma cały czas się rozwija, przy czym kolejne zmiany są wprowadzane stopniowo, a deweloperzy reagują na sygnały użytkowników, dzięki czemu cały czas jest to narzędzie wyjątkowo funkcjonalne.

Poza dobrą platformą użytkownicy zwracają także uwagę na to, że Finansero oferuje dostęp do przyjaznych i użytecznych narzędzi analitycznych. Tutaj też do dyspozycji oddane są nie tylko własne narzędzia, ale również Autochartist, czyli jedna z największych pomocy, jeśli chodzi o dokonywanie analiz technicznych i nie tylko. Poza tym zastosowane rozwiązania wydają się standardowe: komentarze, kalendarz wydarzeń ekonomicznych i wiadomości. Są one jednak przygotowywane w bardzo przystępnej formie, co stanowi istotny wyróżnik Finansero.

Jeśli chodzi o opinie Finansero, to warto jeszcze dodać, że o ile użytkownicy mieli krytyczne zdanie na temat dostępności wsparcia, to już bardzo pozytywnie oceniają jakość udzielonej pomocy. To tylko podkreśla, że faktycznie Finansero działa jeszcze lepiej, niż wygląda, bo akurat wygląd interfejsu jest oceniany najczęściej naturalnie – w tym sensie, że ani pozytywnie, ani negatywnie się nie wyróżnia.

Podsumowanie opinii Finansero

W największym skrócie: opinie o Finansero są w przeważającej części pozytywne. Inwestorzy zwracają uwagę na różne aspekty funkcjonowania brokera – od dużego wyboru metod wpłat i wypłat (o czym więcej za chwilę, dlatego tutaj o tym nie wspominaliśmy), aż po ochronę pierwszych 10 transakcji. Uwagi negatywne dotyczą właściwie wyłącznie mniej istotnych kwestii, jest ich zresztą niewiele i wydaje się, że po stronie Finansero ktoś te opinie czytuje i usuwa na bieżąco najpoważniejsze usterki. Samo w sobie oczywiście dobrze to wróży, ale zanim wydamy ostateczny werdykt, sprawdźmy jeszcze kwestię wypłat i kont handlowych.

Wypłata z Finansero

Finansero to broker podlegający regulacjom CySEC-u, co oznacza, że musi zachować najwyższy standard branżowy w każdym aspekcie działalności, ale szczególnie jeśli chodzi o przejrzystość finansową. To dyplomatyczny sposób, żeby powiedzieć, że sporadycznie może się zdarzyć, że na wypłatę trzeba będzie poczekać nieco dłużej i nie jest to w żadnym razie wada. Jeśli broker obiecuje wypłatę w 10 sekund, to najpewniej nie jest to firma, której w ogóle należałoby cokolwiek w pierwszej kolejności wpłacać – zastosowanie procedur finansowych na odpowiednim poziomie sprawia, że przetwarzanie płatności zajmuje zwykle co najmniej kilkanaście minut.

Jak długo czeka się na wypłatę z Finansero?

Żeby odpowiedzieć na tak postawione pytanie, trzeba rozpatrzyć dwa przypadki: pierwszą wypłatę i kolejne. To dlatego, że przed realizacją zlecenia pierwszej wypłaty z konta użytkownika konieczne jest przeprowadzenie pełnej procedury weryfikacyjnej. Sprowadza się to do upewnienia się, że posiadacz konta podał prawdziwe dane osobowe i adresowe i jest również właścicielem konta bankowego, na które będzie zlecona wypłata. Choć co do zasady taką weryfikację można przeprowadzić automatycznie, u wszystkich brokerów normą jest, że dość często jest ona zlecana pracownikom, a to siłą rzeczy zajmuje dłuższą chwilę.

Jeśli dostarczysz wszystkie wymagane dokumenty, to może to potrwać kilkanaście minut do godziny, natomiast jeśli trzeba będzie uzupełnić dokumenty albo po prostu w czasie, kiedy takich zgłoszeń spłynie więcej, może to zająć nawet kilka dni. Od razu jednak zaznaczamy, że to nie dotyczy tylko Finansero, a wszystkich licencjonowanych brokerów.

Druga i kolejne wypłaty są realizowane od ręki, przy czym musisz pamiętać o tym, że czas, po jakim pieniądze dotrą na konto, może być zależny od godzin granicznych dla zleceń czy nawet wybranej metody.

Ile kosztują wypłaty z Finansero?

Finansero nie pobiera prowizji za dokonywanie wypłat, natomiast mogą robić to niektórzy operatorzy płatności. O ewentualnych kosztach związanych z realizacją wypłaty środków konkretną metodą dowiesz się zawsze przed sfinalizowaniem transakcji. Pamiętaj też o ewentualnych kosztach przewalutowania. Jeśli konto klienta i rachunek bankowy są prowadzone w tej samej walucie, to oczywiście nie ma to znaczenia, ale w przeciwnym razie bank przeliczy po wewnętrznym kursie całą wypłacaną kwotę.

Jakie są dostępne metody wypłaty środków z Finansero?

Finansero jako jeden z nielicznych brokerów nie stosuje marketingowych sztuczek i uczciwe podaje dostępne metody wypłat. To istotne, ponieważ zwykle brokerzy tego nie robią, a firmy posiadające licencje mogą oferować tylko dwie metody wypłaty: na rachunek bankowy i na kartę kredytową.

  • Wypłata na rachunek bankowy jest zawsze domyślną formą. Wybór wypłaty na rachunek karty jest opcjonalny.
  • Wypłata może być zrealizowana tylko pod dwoma warunkami, które muszą być spełnione łącznie: wpłata była dokonywana tą samą kartą, a kwota wypłaty nie przekracza kwoty wpłaty dokonanej kartą.
  • Jeśli wypłata ma być wykonana na kartę, ale kwota jest wyższa niż dokonanej wcześniej wpłaty kartą, to na rachunek karty zostanie przekazana tylko kwota równa co do wartości wpłacie, a pozostała część na rachunek bankowy.

Jest to schemat, który obowiązuje zgodnie z warunkami licencji CySEC-u i nie można go obejść.

Konto handlowe Finansero

Finansero oferuje konta handlowe o 9 różnych poziomach zależnie od wysokości wpłaconych środków. Dla poziomu 9 zaangażować trzeba co najmniej 100 tys. €, próg wejścia na poziomie 1 wynosi 200 €, co jest wartością standardową.

Wraz z kolejnymi poziomami klienci uzyskują dostęp do wyższej możliwej dźwigni, zniżek na rollovery i kolejne poziomy BITA. BITA 3 i BITA 5 są dostępne od najniższego poziomu konta, maksymalny poziom BITA 20 od poziomu 6 (30 tys. € w górę).

Sama ta konstrukcja jest dość złożona, ale w serwisie Finansero można w wygodny sposób przejrzeć możliwości poszczególnych kont. Należy jednak dodatkowo zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie narzędzia można stosować do wszystkich walorów. Poszczególne aktywa i ich grupy mogą pod tym względem nakładać dodatkowe ograniczenia, których nie znoszą kolejne poziomy kont handlowych.

Bez względu na poziom zaangażowania Finansero oferuje wszystkim użytkownikom ochronę pierwszych 10 transakcji zgodnie z regulaminem. Jest to alternatywa dla konta demo, którego na Finansero nie ma. Z jednej strony – 10 transakcji to niewiele, ale z drugiej – konto demo pozwala wprawdzie nauczyć się działania platformy, ale korzystanie z niego zbyt długo też nie powoduje już przyrostu wiedzy, a może zwiększyć niepewność inwestorów.

Wszystkie narzędzia analityczne oraz dostęp do zasobów w serwisie są niezależne od poziomu konta handlowego – mogą z nich korzystać wszyscy zarejestrowani użytkownicy. Jeśli chodzi o aspekt formalny, to trzeba zauważyć, że Finansero przygotowało bardzo przejrzysty, choć też dość rozbudowany cennik. Regulamin i umowa już krótkie nie są, ale nie mogą być choćby ze względu na konieczność zaimplementowania w nich zapisów wielu ustaw i regulacji odgórnych. Na co dzień jednak nie jest to wyzwaniem.

Co z tego wynika – wnioski i opinia o Finansero

Finansero pod wieloma względami jest brokerem dość konserwatywnym. Zarówno wyznaczenie wielu poziomów kont, jak i zachowanie klasycznego interfejsu oraz nowoczesnej, ale nieawangardowej platformy handlowej sprawiają, że jest to broker o wysokiej dostępności i intuicyjnej obsłudze. Choć to nie gwarantuje dochodowości inwestycji, stanowi ważny element układanki, ponieważ Finansero zapewnia pomocne narzędzia, ale nie używa elementów, które by mogły graczy zanadto rozkojarzyć.

Najlepszą rekomendacją Finansero są pozytywne opinie i fakt, że w dość niedługim czasie problemy zgłaszane przez graczy są w różny sposób rozwiązywane. Jest to bardzo istotne, ponieważ taka polityka decyduje o tym, że inwestorzy związują się z danym brokerem na dłużej. Podejrzewać można, że taka jest też polityka osób odpowiedzialnych za Finansero: oferować stabilną, rozwijającą się w swoim tempie platformę, która będzie stanowiła podstawowe narzędzie inwestycyjne dla potencjalnie szerokiego grona inwestorów.

 

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.