Rosja otwiera nową linię kolejową by ominąć Ukrainę

Rosja otwiera nową linię kolejową by ominąć Ukrainę

Jeszcze w 2015 roku premier Rosji Dimitrij Miedwiediew nie tylko wyraził aprobatę dla projektu nowej linii kolejowej, ale też podpisał zgodę na budowę trasy, która ma całkowicie ominąć terytorium Ukrainy. Nowa linia z założenia miała biec pomiędzy Żurawką a Millerowem przez południe Rosji. Stara linia przebiegała oczywiście przez terytorium Ukrainy dość dużym skrótem.

Jednak z powodu konfliktu na linii Rosja – Ukraina postanowiono wybudować tę nową, całkowicie niezależną od Ukrainy i jej rządu nitkę kolejową, która łączyłaby te dwa rosyjskie miasta. Zakładano, że budowa potrwa dwa lata i wydany na nią zostanie aż 1 miliard dolarów amerykańskich. I faktycznie po dwóch latach budowy Rosja może pochwalić się otwarciem nowej linii kolejowej.

Nowa linia Żurawka-Millerowo

Nowa linia kolejowa łącząca te dwa miasta wiedzie przez obwody woroneski i rostowski. Nie tylko omija całkowicie Ukrainę, co było głównym zamysłem jej budowy, ale też wprowadza nową jakość w podróże kolejowe w tym kraju. Linia może być eksploatowana dwutorowe oraz jest zelektryfikowana. Z założenia linia miała zostać uruchomiona oficjalnie 15 sierpnia 2017, kiedy to miały po niej przejechać pierwsze pociągi osobowe i towarowe, ale już tydzień wcześniej do mediów trafiły doniesienia o działalności tej linii.

Mimo, że ten etap budowy został zakończony z sukcesem to planowane jest jeszcze wybudowanie kolejnych siedmiu, a nawet ośmiu stacji w nieokreślonej przyszłości. Co ciekawe za budowę linii Żurawka-Millerowo odpowiedzialna była brygada wojsk kolejowych, która po zakończeniu budowy została odznaczona orderem przez ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu.

Długość linii kolejowej Żurawka-Millierowo ma aż 120 kilometrów. Poprzednia trasa łącząca te dwa miasta miała jedynie 37 kilometrów długości, ale dwa razy przecinała granicę rosyjsko-ukraińską. Ogólna długość torów na trasie to aż 270 kilometrów, przy czym 177 km wybudowało właśnie wojsko kolejowe, a pozostałe zostały wykonane przez cywilnych pracowników kolei. Wiceminister obrony Rosji podał, że do prac zaangażowano grupę około 1000 wojskowych. Prace miały kosztować około 933 miliony dolarów amerykańskich, choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Pojawiają się już pierwsze prognozy wskaźników gospodarczych na rok 2018.…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Biznes skierowany do turystów
Jaki biznes otworzyć na wsi
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast