Rozbudowa infostrad wymaga miliardowych inwestycji

Rozbudowa infostrad wymaga miliardowych inwestycji

Obecnie Polska gospodarka wchodzi w czwartą fazę rewolucji. Jej rozwój będzie napędzać szybki internet oraz nowoczesne technologie. W Ministerstwie Rozwoju toczyły się rozmowy na temat jak wielomiliardowe programy rozbudowy nowoczesnej infrastruktury będą mogły przyśpieszać proces cyfryzacji kraju. Prezes Orange Polska podkreślił, że światłowód jest jak autostrada.

Bardzo kluczową rolę w procesie cyfryzacji naszej gospodarki odgrywają programy, które kierowane są do szkół. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju zaznacza, że szerokopasmowy internet jest istotny dla rozwoju nowoczesnej oraz innowacyjnej gospodarki, ale głównym wyzwaniem dla kraju jest budowa infrastruktury telekomunikacyjnej.

Nowe technologie istotne dla gospodarki.

Nowe technologie są istotne dla gospodarki, ponieważ stymulują społeczno-gospodarczy rozwój oraz pozwalają na przeobrażenie wszystkich sektorów gospodarki. Cyfryzacji pozwala zmieniać przemysł, publiczną administrację oraz edukację.

Dostęp do globalnej sieci jest filarem czwartej przemysłowej rewolucji. Rozbudowa infrastruktury telekomunikacyjnej oraz zwiększenie zasięgu internetu szerokopasmowego są warunkami potrzebnymi do rozwoju innowacyjnej gospodarki.

Prezes Orange Polska zaznaczył, że są dostępne badania, które zakładają, że powiększenie o 10 procent liczby ludzi mających dostęp do internetu przekłada się na dodatkowy 1 procent PKB danego kraju. Nowoczesne technologie pozwalają na sterowanie nowoczesną produkcją oraz obniżeniem jej kosztów. Nowoczesne technologie wymagają wielomiliardowych inwestycji, ale napewno będą one z korzyścią dla obywateli oraz całej gospodarki.

Polski rząd wobec nowoczesnych technologii.

Rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej to jeden z głównych priorytetów obecnego rządu. W lutym została przyjęta Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która określa, że infrastruktura szerokopasmowego internetu to warunek, który jest niezbędny, aby w Polsce mógł rozwijać się Przemysł 4.0 oraz nowoczesne branże takie jak robotyka, telemedycyna, inteligentny transport, smart cities oraz cyfrowa edukacja.

Zostały już podpisane umowy o wartości 2 mld zł z operatorami, którzy budują sieci w ramach programu operacyjnego Polska Cyfrowa.

Środki zostaną przeznaczone w celu zlikwidowania białych plam, aby ponad milion gospodarstw domowych otrzymało dostęp do internetu. Ministerstwo cyfryzacji podpisało porozumienie z Orange Polska, które polega na tym, że Orange Polska podłączy 4.5 tys. szkół w całym kraju do sieci światłowodowej. Sam prezes Orange Polska podkreśla, że mają bardzo ambitne plany związane z nowoczesnymi technologami na przykład rozwój inicjatywy pod nazwą Superkoderzy, która ma na celu naukę programowania w szkołach.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Rynek ociepleń naszego kraju z powierzchnią ścian ponad 40 mln…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Biznes skierowany do turystów
Jaki biznes otworzyć na wsi
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast